کمپانی سامسونگ چرخه بروز رسانی پرچمدارانش را افزایش داد!

توسط محمد حسین

همانطور که می‌دانید کمپانی سامسونگ در روز گذشته رویداد Unpacked خود را برگزار کرد. در این رویداد شاهد رونمایی از خانواده گلکسی اس 22 به همراه تبلت‌های سری گلکسی اس 8 بودیم. با این حال سامسونگ در کنار رونمایی از نسل جدید محصولات پرچمدار خود چند نکته مهم را نیز در خصوص بخش نرم افزار گجت‌های این شرکت اعلام کرد که قصد داریم در ادامه این مقاله به آن‌ها بپردازیم. برای آشنایی با این موارد در ادامه با روکیدا همراه باشید:

شما می‌توانید معرفی گلکسی اس 22، گلگسی اس 22 پلاس و گلکسی اس 22 اولترا را در روکیدا مطالعه کنید.

همچنین برای آشنایی بیشتر با گلکسی تب اس 8، گلکسی تب اس 8 پلاس و گلکسی تب اس 8 اولترا می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

اگر به خاطر داشته باشید کمپانی سامسونگ در سال 2021 اعلام کرد که قصد دارد پشتیبانی نرم افزاری دیوایس‌هایش را گسترش دهد. پیرو این خبر مسئولان سامسونگ اعلام کردند که تمامی دیوایس‌های جدید این شرکت از سه بروز رسانی بزرگ اندروید پشتیبانی خواهند کرد. در کنار این مسئله تمامی این دیوایس‌ها تا چهار سال بروز رسانی‌های امنیتی کمپانی سامسونگ را نیز دریافت خواهند کرد.

زمانی که لیست دیوایس‌های تحت پوشش این طرح منتشر شد در میان دستگاه‌های معرفی شده طیف متنوعی از گوشی‌ها شامل پرچمداران سری اس و برخی از گوشی‌های میان رده سری A و سری M را مشاهده می‌کردیم. با وجود این که این مسئله نکته مثبتی به شمار می‌رفت اما کاربران گوشی‌های پرچمدار را قدری ناامید ساخت.

Samsung One UI News 1440 1

حال سامسونگ در جریان رویداد دیروز خود اعلام کرد که پرچمداران جدید این شرکت از این پس تا چهار بروز رسانی بزرگ اندروید را دریافت خواهند کرد و عملا یک سال به چرخه عمر دستگاه‌های پرچمدار خود افزود. این مسئله بدان معناست که پرچمداران گلکسی اس 22 و تبلت‌های خانواده گلکسی تب اس 8 علاوه‌بر دریافت 4 بروز رسانی بزرگ سیستم عامل اندروید تا 5 سال از بروز رسانی‌های امنیتی کمپانی سامسونگ نیز بهره‌مند خواهند شد.

خانواده گلکسی اس 22 در حال حاضر همراه با سیستم عامل اندروید 12 روانه بازار شده است. طبق سیاست جدید مسئولان سامسونگ این پرچمداران تا سیستم عامل اندروید 16 بروز رسانی خواهند شد و تا سال 2027 از آپدیت‌های امنیتی برخوردار خواهند بود. این مسئله نکته بسیار مهمی برای کاربران سامسونگ به شمار می‌رود. خصوصا با توجه به این نکته که کاربران گوشی‌های اندرویدی همواره نسبت به چرخه کوتاه بروز رسانی سیستم عامل اندروید در مقایسه با iOS شکایت داشتند.

البته تنها خانواده گلکسی اس 22 و گلکسی تب اس 8 مشمول بروز رسانی 4 ساله سیستم عامل نخواهند شد. اینطور که مسئولان سامسونگ اعلام کردند پرچمداران 2021 این شرکت نیز از طرح بروز رسانی 4 ساله سیستم عامل و بروز رسانی امنیتی 5 ساله بهره‌مند خواهند شد. بر این اساس اعضای خانواده گلکسی اس 21 و پرچمداران تاشو سری گلکسی زد 3 نیز در این طرح حضور خواهند داشت. خوشبتانه این طرح در خصوص گلکسی اس 21 اف ای نیز اعمال خواهند شد. از این رو کاربران با صرف بودجه‌های کمتر نیز قادر به دریافت چرخه 4 ساله بروز رسانی اندروید هستند.

Samsung Galaxy Z Flip 3 Android 12 One UI 4.0 Update scaled

با این حال پرچمداران قدیمی‌تر نظیر خانواده گلکسی اس 20 و سایر گوشی‌های سامسونگ همچنان تا سه بروز رسانی بزرگ اندروید را دریافت خواهند کرد. در پایان شما می‌توانید لیست تمامی دیوایس‌هایی که تا چهار سال آینده از بروز رسانی‌های بزرگ اندروید بهره‌مند خواهند شد را مشاهده کنید:

خانواده گلکسی اس 22:

 • گلکسی اس 22
 • گلکسی اس 22 پلاس
 • گلکسی اس 22 اولترا

خانواده گلکسی تب اس 8:

 • گلکسی تب اس 8
 • گلکسی تب اس 8 پلاس
 • گلکسی تب اس 8 اولترا

خانواده تاشو سری زد 3:

 • گلکسی زد فولد 3
 • گلکسی زد فلیپ 3

خانوده گلکسی اس 21:

 • گلکسی اس 21
 • گلکسی اس 21 پلاس
 • گلکسی اس 21 اولترا
 • گلکسی اس 21 اف ای

امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد. در آینده با نقد و بررسی پرچمداران گلکسی اس 22 با شما همراه خواهیم بود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید