آموزش آیفون: چکونه ترک پد مخفی کیبورد را در آیفون فعال کنیم؟

توسط محمد حسین
آیفون

همانطور که می‌دانید کمپانی اپل چند سالیست که تمرکز ویژه‌ای را به توسعه سیستم عامل‌های خود اختصاص داده است. در این میان شاید بتوان سیستم عامل iOS و iPadOS را به واسطه تغییرات گسترده خود به عنوان ارکان اصلی این سیاست به حساب آورد. در حال حاضر کمپانی اپل ویژگی‌های زیادی را به این دو سیستم عامل اضافه کرد است که آن‌ها را بسیار کاربردی‌تر از همیشه می‌کند.

البته این تغییرات در یکی دو سال اخیر شدت بیشتری گرفت و اپل با انتشار دو سیستم عامل iOS 14 و iPadOS 14 حجم انبوهی از بروز رسانی‌های کاربردی را به آیفون‌ها و آیپدهای خود اضافه کرد. در این میان ویجت‌ها و کتابخانه اپ‌ها شاید برجسته‌ترین تغییر در این دو سیستم عامل باشند. همچنین این روند در سال 2021 با انتشار iOS 15 و iPadOS 15 نیز ادامه یافت و قابلیت‌هایی مانند focus به این سیستم عامل‌ها اضافه شدند.

شما می‌توانید در روکیدا با قابلیت‌های سیستم عامل iOS 15 آشنا شوید.

hearing software tty ios 10

با این که اپل بسیاری از ویژگی‌های جدید اضافه شده به سیستم عامل‌های خود را در طول مراسم رونمایی اعلام می‌کند اما همیشه ترفندهای پنهانی نیز در این سیستم عامل‌ها وجود دارد که کاربران بعدا آن‌ها را کشف می‌کنند. یکی از این قابلیت‌ها که می‌تواند در نوشتن متون به شما کمک بسیاری کند ترک پد مخفی در صفحه کلید آیفون و آیپد می‌باشد. با این حال از آن جایی که بسیاری از کاربران با نحوه استفاده از این ترک پد مخفی آشنایی ندارند، تصمیم گرفتیم در ادامه این مقاله به نحوه استفاده از این قابلیت بپردازیم. اگر شما نیز جز این دسته از کاربران هستید در ادامه این آموزش با روکیدا همراه باشید:

همچنین شما می‌توانید سایر مقالات آموزشی آیفون را نیز در روکیدا مطالعه کنید.

چگونه می‌توان از ترک پد مخفی در آیفون و آیپد استفاده کرد؟

اولین نکته‌ای که پیش از شروع آموزش باید به آن اشاره کنیم این است که ترک پد مخفی صفحه کلید در تمامی مدل‌های آیفون و آیپد وجود دارد و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. این آموزش حتی برای کاربرانی که نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل iOS و iPadOS را اجرا می‌کنند نیز در دسترس است.

خوشبختانه نحوه استفاده از این ترک پد کار بسیار راحتی است و برای فعال کردن آن نیازی به زیر و رو کردن منوهای تنظیمات نیست. همچنین برای استفاده از این ترک پد شما می‌توانید درون تمامی برنامه‌هایی که به شما اجازه دسترسی به صفحه کلید را می‌دهند، اقدام کنید.

برای استفاده از ترک پد مخفی صفحه کلید کافیست زمانی که در حال تایپ کردن هستید، انگشت خود را به مدت چند ثانیه روی دکمه اسپیس نگه دارید. پس از چند ثانیه خواهید دید که حروف روی صفحه کلید محو می‌شوند.

Web capture 20 1 2022 05540 www.tomsguide.com

در این موقعیت شما می‌توانید بدون برداشتن انگشت خود با جابه‌جایی آن در محیط صفحه کلید نشانگر متن را بین سطرها و عبارات مختلف به صورت آزادانه حرکت دهید. زمانی که نشانگر را در مکان دلخواه خود قرار دادید کافیست انگشت خود را از روی صفحه کلید بردارید تا همه چیز به حالت اول بازگردد.

Web capture 20 1 2022 05556 www.tomsguide.com

این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا متن‌های خود را با سرعت بسیار بالاتری ویرایس کنید و نشانگر خود را به صورت دستی میان سطرهای مختلف حرکت ندهید. البته این مسئله تنها یکی از قابلیت‌های مخفی در گوشی‌های آیفون و آیپدها است. شما می‌توانید در بخش آموزش‌های آیفون بسیاری از ترفندهای مخفی دیگر که در آی‌دیوایس‌ها وجود دارد را مشاهده کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در آینده با آموزش‌های بیشتر با شما همراه خواهیم بود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید