مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ فعال شد

توسط محمد حسین

مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ (Online Status)، کاربردهای امنیتی سودمندی دارد. با این حال شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید وضعیت آنلاین خود را از دید کاربران غریبه مخفی کنید. تا پیش از این وضعیت آنلاین بودن کاربر در واتساپ به دیگر کاربران نمایش داده می‌شد. در نتیجه غریبه‌ها به‌راحتی می‌توانستند وضعیت آنلاین واتساپ شما را مشاهده کنند. ناگفته نماند وضعیت آنلاین واتساپ از داخل تنظیمات غیرفعال می‌شد. با این حال قابلیت مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ به صورت پیش‌فرض فعال نبود. در به‌روزرسانی‌های جدید واتساپ، قابلیت مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ به صورت پیش‌فرض فعال شده است. به لطف این ویژگی کاربرهای غریبه نمی‌توانند وضعیت آنلاین بودن دیگر کاربران را در واتساپ مشاهده کنند.

بر اساس اخباری که در پایگاه WABetaInfo منتشر شد، از اکنون به بعد هر ۲ نسخه اندروید و آی‌.‌او‌.اس واتساپ،‌وضعیت آخرین بازدید (Last Seen)، را فقط به کاربرانی که در فهرست تماس آن‌ها وجود دارند، نمایش می‌دهند. پیش از این کاربرهای غریبه می‌توانستند به راحتی آخرین زمان آنلاین بودن دیگر کاربرها را ببینند، این شرایط برای بسیاری از کاربران نامطلوب بود، زیرا غریبه‌ها به‌راحتی در جریان زمان آنلاین بودن یک کاربر خاص قرار می‌گرفتند. خوشبختانه به لطف به‌روزرسانی جدید واتساپ، لایه‌ای دیگر به امنیت این اپلیکیشن‌ پیام‌رسان اضافه شد تا مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ برای تمامی کاربران فعال شود.

به دنبال خبری که به آن‌ اشاره کردیم، مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ توسط حساب کاربری این اپلیکیشن در توئیتر نیز تایید شده است. ناگفته نماند تغییر وضعیت آنلاین پیش از این نیز در واتساپ وجود داشت. کاربران در نسخه‌های قبل ویژگی مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ دسترسی داشتند. با این حال به‌روزرسانی جدید، وضعیت آنلاین بودن کاربر را به صورت پیش‌فرض در حالت آفلاین قرار می‌دهد. به لطف این ویژگی جدید، دیگر نیازی نیست که برای مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ به قسمت تنظیمات بروید. در عوض اگر می‌خواهید کاربرانی که در فهرست تماس شما وجود ندارند نیز وضعیت آنلاین واتساپتان را ببینند، باید به منوی تظیمات بروید و مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ را فعال کنید.
با توجه به اینکه مخفی کردن وضعیت آنلاین واتساپ کاربرد زیادی برای کاربران دارد، انتظار می‌رود این اپلیکیشن به لطف به‌روزرسانی‌های جدید امنیت بیشتری پیش روی کاربران قرار دهد. در مجموع باید گفت امیدواریم واتساپ در آینده نیز به‌روزرسانی‌های بیشتری برای ارتقا امنیت این اپلیکیشن پیام‌رسان پرطرفدار منتشر کند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید