بررسی کامل مشخصات BMW سری 2 مدل 2022

توسط بردیا
BMW سری 2 مدل 2022

BMW سری ۲ مدل ۲۰۲۲

در طول سالیان گذشته، زمانی که صحبت از یک خودرو که راندن آن لذت بخش و جذاب باشد به میان می‌آمد، همیشه در لیست پشنهادات، M2 از شرکت BMW نیز وجود داشت. این خودرو با ابعاد کوچک، وزن پایین، محور محرک عقب، موتور ۶ سیلندر و گیربکس دستی‌ هر علاقه‌‌مند به رانندگی را جذب خود می‌کرد.

BMW سری 2 مدل 2022

با خروج نسل قدیمی سری ۲، شرکت BMW نسخه‌ی جدید را تحت مدل ۲۰۲۲ روانه‌ی بازار کرده است. اما این مدل نسبت به گذشته تغییراتی را تجربه کرده که برخی را نگران می‌کند. نسل جدید سری ۲ دارای ابعاد بزرگ‌تری نسبت به قبل بوده و دیگر گیربکس دستی را در اختیار مشتریان خود نمی‌دهند.

BMW سری 2 مدل 2022

اگر بخواهیم جدا از تعصب نسبت به نسل‌های محبوب قدیمی از این خودرو آن را بررسی کنیم، شاید ساده‌ترین جمله‌ای که می‌توان درباره‌ی مدل ۲۰۲۲ از سری ۲ گفت این است: بالاخره پس از سال‌ها به بلوغ رسیده است!

طراحی ظاهری

قبلا در مقاله‌ای تصاویر لو رفته از پروتوتایپ‌‌‌های در حال آزمایش و رندر‌های طراحی شده و تصاویر احتمالی درباره‌ی نسل جدید سری ۲ را با هم در مقاله‌ی ( نسل جدید BMW M2 ـ (همراه با تصویر اختصاصی ) ) با هم بررسی کرده‌ایم. به نظر می‌رسد که تمامی پیش‌بینی‌ها به حقیق بدل شده است.

نسل جدید نسبت به قبل ۴.۳ اینچ طویل تر، ۲.۶ اینچ عریض‌تر و ۱ اینچ کوتاه‌تر است. این ابعاد آن را بیشتر به سری ۳ نزدیک می‌کند تا نسل‌های قدیمی‌تر از خانواده‌ی خود! این موضوع برای کسانی که دلشان برای سری ۳‌ های قدیمی تنگ شده خبر خوبی است اما سری ۲ جدید دیگر خودروی سریع و کوچکی که آن را می‌شناختیم نیست!

BMW سری 2 مدل 2022

طراحی ظاهری خودرو نیز به خوبی نشان‌دهنده‌ی این موضوع است. دیگر از خطوط جاه‌ طلبانه و خارج از عرف در بدنه‌ی خودرو خبری نیست و ظاهری آرام‌تر از گذشته برای سری ۲ طراحی شده است. وقتی که به این محصول جدید BMW نگاه می‌کنید، به خوبی زبان طراحی استفاده شده در خودرو‌های سری M را خواهید دید که مثال بارز آن‌ها چراغ‌های خودرو هستند.

BMW سری 2 مدل 2022

طراحی داخلی

همان‌ طور که گفته شد، سری ۲ مدل ۲۰۲۲ بیشتر به سری ۳ نزدیک است تا نسل‌های قبلی خود! این موضوع را به خوبی می‌توان در کابین احساس کرد. طراحی داخلی و شیوه‌ی قرار گیری نمایشگر و دکمه‌ها در کنسول مرکزی و مواد اولیه‌ی استفاده شده در کابین آن را بیشتر شبیه به یک سری ۳ می‌کنند و بر خلاف مدل‌های گذشته دیگر خبری از سادگی و خودروی بی غل و غش نیست.

BMW سری 2 مدل 2022

نسل قبلی سری ۲ از سیستم کنترل مرکزی و فناوری‌های مربوط به سال‌های گذشته استفاده می‌کرد اما این محصول جدید به iDrive7 که آخرین نسخه از سیستم کنترل مرکزی BMW محسوب می‌شود مجهز شده است. این سیستم از طریق یک نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی برای کنترل سیستم مرکزی و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی برای جلو آمپر، با راننده و سرنشینان ارتباط برقرار می‌‌کند.

این نمایشگر‌ها در قیاس با نمایشگر ۸ اینچی و جلوآمپر آنالوگ نسل قبلی، یک به روز رسانی به موقع و قابل توجه به حساب می‌آیند. همچنین شرکت سازنده این خودرو را به نمایشگر شیشه‌ی جلو و سیستم‌های مختلف دستیار رانندگی مجهز کرده که آن را حتی بیش از آنچه که بخواهید، رام و قابل کنترل می‌‌کند. چیزی که طرفداران سری ۲ از آن متنفر بوده‌اند!

BMW سری 2 مدل 2022

البته باید گفت که بر خلاف افزایش ابعاد و اندازه‌ی بدنه‌ی سری جدید، این خودرو در کابین خود فضای کمتری را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. در حقیقت فضای بالا‌ تنه در صندلی‌های عقب این خودرو نسبت به نسل‌های قبلی ۰.۸ اینچ کوتاه‌تر است.

پیشرانه و عملکرد

نسل جدید سری ۲ در قسمت پیشرانه نیز شاهد به روز رسانی‌های مطلوبی بوده است. مدل پایه‌ یعنی 230i به یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو شارژ مجهز شده که توانایی تولید ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۲۹۴ پوند بر فوت گشتاور را دارد. این خودرو با استفاده از پیشرانه‌ی جدید خود برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، تنها به ۵.۵ ثانیه زمان نیاز دارد.

BMW سری 2 مدل 2022

مدل قدرتمند‌تر یعنی M240i دارای یک موتور ۶ سیلندر خطی با حجم ۳.۰ لیتر است که به سیستم توربو شارژ مجهز شده است. این پیشرانه توانایی تولید ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۳۶۸ پوند بر فوت گشتاور را دارد که خودرو را در ۴.۱ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت می‌رساند.

 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید