مجارستان فیلم پس از مرگ را برای اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کرد!

توسط مریم ویژه

فیلم جدید پیتر برگندی Peter Bergendy در ژانر ترسناک، درباره یک دختر یتیم و یک عکاس بعد از مرگ است. روایتی در پایان جنگ جهانی اول از رو به رو شدن آن‌ها با یک خانه جن زده می‌باشد.

مجارستان فیلم ترسناک Post mortem (پس از مرگ) را که در پایان جنگ جهانی اول اتفاق افتاده است، انتخاب کرده است. مجارستان این فیلم را بعنوان برنده اصلی خود در اسکار ۲۰۲۲ در بهترین رده فیلم بلند بین المللی انتخاب کرده است. اگر مایل باشید می‌توانید دیگر اخبار سینمای ما از جمله کاندیدا نشدن جورج کلونی یا بررسی تریلر‌های جذاب فیلم و سریال ۲۰۲۱ را دنبال کنید.

فیلم پس از مرگ برنده ۴ جایزه سینمای مجارستان شد!

فیلم ترسناک پس از‌ مرگ post mortem به کارگردانی پیتر برگندی ساخته شده است. این فیلم در سال گذشته در جشنواره فیلم ورسو Warsaw به نمایش درآمد. همچین این فیلم در چندین جشنواره بین الملی دیگر از جمله در سیتجسِ اسپانیا اکران شده است. فیلم پس از مرگ در جوایز سینمای مجارستان ۴ چهار جایزه را دریافت کرد، از جمله جایزه: بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین گریم و جایزه بهترین طراحی تولید را کسب کرده است.

از مرگ ۲۰۲۲ اسکار

فیلم پس از مرگ روایت توماس (ویکتور کِلِم، Viktor Klem) بازیگر آن را شامل می‌شود. ماجرای یک عکاس پس از مرگ است که در سال ۱۹۱۸ در زمستان مجارستان سرگردان می‌باشد. او در حالی در این وضعیت است که کشور مجارستان به دلیل جنگ جهانی اول و همه‌گیری ویروس آنفلوآنزای اسپانیایی در بحران شدید است. او با یک دختر یتیم به اسم آنا (فروزینا هایس، Fruzsina Hais) آشنا می‌شود. توماس و آنا به یک روستا فرار می‌کنند و بعد مشخص می‌شود که آن جا جن زده است. توماس و آنا تلاش می‌کنند علت بازگشت روح‌ها به زمین را و علت عصبانیت آن‌ها را کشف کنند.

از مرگ ۲۰۲۲ اسکار 1

  Black Mandala حق پخش فیلم پس از مرگ را در آمریکای شمالی گرفته است، و توسط NFI به فروش جهانی می‌رسد. مجارستان تا به اکنون حدود ده بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، همچنین دو بار هم آن را دریافت کرده است. یکبار برای فیلم István Szabó’s Mephisto در سال ۱۹۸۱، و بار دوم برای فیلمLászló Nemes ’Holocaust در سال ۲۰۱۵.
لیست نهایی اسکار ۲۰۲۲ در ۲۱ دسامبر معلوم می‌شود. همچین نامزد‌ها در ۸ فوریه اعلام می‌شوند و نود و چهارمین اسکار در مارس برگزار خواهد شد.

منبع: Hollywoodreporter.com 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید