6 ایده پس زمینه برای ولاگ

توسط فرشته داورپناه

مولفه‌های زیادی در ساخت ویدئوی ولاگرهای ثابت وجود دارد باید به آن‌ها پرداخته شود – برنامه ریزی محتوا، تنظیمات دوربین، نورپردازی، مانیتورها، صدا و ویرایش. اما عنصری وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شود؛ پس زمینه.

پس زمینه‌های ویدئویی به سبک کلی و ارزش تولید یک ولاگ کمک می‌کنند و راه‌های مختلفی برای به دست آوردن زیبایی ظاهری مورد نظر شما وجود دارد. در این مقاله قصد داریم برخی از روش‌های پس زمینه سازی که می‌توانید برای ویدئوی خود امتحان کنید را بررسی کنیم.

چرا روش پس زمینه سازی اهمیت دارد؟

اگر چه بینندگان عمدتاً ولاگ‌های‌ شما را برای آنچه شما باید بگویید تماشا می‌کنند، اما اجزای بصری ویدئو – لوازم و پس زمینه، نیز مهم هستند.

پس زمینه سبک ویدئوی شما را تعیین می‌کند، که خود بر برند و همچنین میزان ترافیک جذب شده به کانال شما تأثیر می‌گذارد. شما باید پس زمینه را مانند بقیه‌ی‌ تجهیزات، بخش مهمی از تنظیمات اتاق ولاگ نویسی خود در نظر بگیرید.

اگر ایده ای برای طراحی یا سبک مورد نظر در پس زمینه دارید، اما نمی‌دانید چگونه آن را اجرا کنید، جای درستی را انتخاب کرده اید. در ادامه قصد داریم در مورد برخی از روش‌های پس زمینه سازی بحث کنیم، و از آنجا که روش‌های مختلف انواع مختلفی از زیبایی ظاهری به دست می‌دهند، می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهترین گزینه است.

1. صفحه‌های کاغذی چاپ شده

man vlogging paper screen backdrop.jpg
بهترین چیز در مورد صفحه‌های کاغذی ارزان بودن آن‌هاست و می‌توانید تقریباً هر چیزی که بخواهید را روی آن‌ها چاپ کنید. تنوع عظیمی از رنگ‌های ساده، رنگ‌های ترکیبی تیره روشن، الگوها و تصاویر برای خرید وجود دارد. برخی از شرکت‌ها حتی به شما اجازه می‌دهند تصویر خاص خود را طراحی کنید، بنابراین می‌توانید سبک را به معنای واقعی اختصاصی کنید.

صفحات کاغذی معمولاً روی پایه‌های نگهدارنده‌ ثابت می‌شوند، و در حالی که هزینه‌ی زیادی ندارند، نیازی نیست که حتماً یکی از آن‌ها را بخرید. کاغذ سبک است، بنابراین می‌توانید به راحتی آن را به دیوار بچسبانید.

2. پرده

blue curtain backdrop.jpg
می‌توانید از پرده‌های خود نیز به عنوان پس زمینه استفاده کنید. نکته‌ی اول اینکه، پرده باید از نظر بصری جذاب باشد – باید دارای رنگ یا الگویی باشد که با زیبایی ظاهری کار شما مطابقت داشته باشد. و نکته‌ی دوم اینکه مطمئن شوید که تمیز است!

می‌توانید پرده را از نرده‌ی آن آویزان کنید و تجهیزات خود را در مقابل آن قرار دهید. اما می‌توانید آن را از پایه‌ی نگهدارنده‌ی پس زمینه هم بیاویزید یا با نوار چسب دو طرفه به دیوار محکم کنید. پس از آویزان کردن، اطمینان حاصل کنید که چین‌ها به طور مساوی پخش شده اند.

از آنجا که پرده‌ها دو بعدی نیستند، سایه می اندازند. سایه یک افزودنی بافتی عالی برای سبک است، اما کار کردن با آن می‌تواند به راحتی پیچیده و سخت شود. بهترین راه حل استفاده از چراغ‌های استودیویی LED است که با زاویه‌ی مناسب، سایه‌ها را یکدست کرده و بافت را متعادل می‌کنند.

3. لوازم تزئینی

table with decoration props.jpg
این مورد می‌تواند به راحتی به یکی از گران‌ترین تنظیمات تبدیل شود، بنابراین باید در مورد آن زیرکانه تصمیم بگیرید. نیازی به خریدن لوازم گران قیمت نیست – از آنچه دارید استفاده کنید، از دوست خود وسیله قرض بگیرید یا در خرید صرفه جویی کنید. قاب‌، گلدان‌، چراغ و ساعت گزینه‌های بسیار خوبی برای شروع هستند.

برای ایجاد پس زمینه از دکوراسیونی که نه با سبک شما مطابقت ندارد و نه از کیفیت بالایی برخوردار است به تفکر خلاق زیادی نیاز است، اما شدنی است. ایده‌های خلاقانه‌ی DIY را در رسانه‌های اجتماعی جستجو کنید. به احتمال زیاد به رنگ اسپری و چسب حرارتی نیاز دارید.

می توانید این روش پس زمینه سازی را در جلوی یک دیوار ساده انجام دهید، اما وقتی با روش صفحه‌ی کاغذی چاپ شده یا پرده ترکیب شود، خیلی خوب جواب می‌دهد. اگر لوازم بلند باشند، ممکن است به میزی برای قرار دادن آ‌ن‌ها پشت سر خود نیاز داشته باشید.

4. پرده سبز

filming against green screen.jpg
همه چیز با پرده سبز امکان پذیر است – و این نکته‌ی اصلی استفاده از آن است. برای این کار به دو چیز نیاز دارید: پرده سبز و برنامه ای که دارای ویرایش پرده سبز است.

شما می‌توانید یک صفحه‌ی سبز کاغذی را تقریباً بدون هیچ هزینه‌ای تهیه کرده و آن را در یک چشم بهم زدن تنظیم کنید. یادگیری نحوه‌ی ویرایش پرده سبز بسیار آسان است، ما نرم افزار رایانه ای مانند After Effects یا یک برنامه ویرایش تلفن همراه مانند ویدئو استار و کپ کات را توصیه می‌کنیم.

مقالات مرتبط: چگونه از روکش‌های پرده سبز در ویدئو استار استفاده کنیم؟
چگونه از روکش‌های پرده سبز در کپ کات استفاده کنیم؟

از آنجا که این یک پروژه‌ی دیجیتالی است، ایده‌های بیشتری برای پس زمینه وجود دارد. می‌توانید یک طرح را دانلود کنید (در صورت انجام این کار حتماً نام سازنده را قید کنید)، طرح پس زمینه‌ی خود را ایجاد کنید یا حتی یک فیلم ویدئویی از یک الگوی متحرک را ویرایش کنید.

5. چراغ‌های چشمک زن

twinkle lights backdrop.jpg
شاید فکر کتید که امکان دارد چراغ‌های جلوی لنز دوربین نوردهی را مختل کنند، اما شرکت‌ها چراغ‌های پس زمینه ای تولید می‌کنند که مخصوص عکس گرفتن و ضبط فیلم طراحی شده اند. معمولاً در اکثر جاها یک چراغ چشمک زن وجود دارد که زیبایی دو چندانی به تصاویر می‌افزاید.

چراغ‌های چشمک زن درست مثل دکوراسیون، بیشتر جزو وسایل جانبی هستند و در برابر دیوار ساده، ورق کاغذ یا پرده بسیار عالی به نظر می‌رسند. آن‌ها را می‌توان بر روی پایه نگهدارنده پس زمینه قرار داد یا با چسب موقت روی سطح عمودی ثابت کرد.

اطمینان حاصل کنید که تمام احتیاط‌های احتمالی را رعایت می‌کنید زیرا چراغ‌های برقی می‌توانند خطر احتمال آتش سوزی را به همراه داشته باشند.

6. وایت برد یا تخته سیاه

woman standing in front of chalkboard.jpg

اگر قبل از اینکه کامپیوتر رواج پیدا کند به مدرسه می‌رفتید، ممکن است آن تخته سیاه و سبز یا تخته‌های وایت بردی که معلمان برای نوشتن و کشیدن روی آن‌ها استفاده می‌کردند را به خاطر بیاورید. باید بگوییم که آن‌ها هم می‌توانند یک هدف زیبایی شناختی داشته باشند.

این تخته‌ها به اندازه‌ی صفحه‌های کاغذی ارزان نیستند، اما بسیار مقرون به صرفه هستند و می‌توانید با آن‌ها خلاقیت زیادی از خود نشان دهید. برای تکمیل سبک ویدئو نه تنها می‌توانید تصاویر و الگوه بکشید، بلکه در واقع می‌توانید نکات محتوا را به جای ویرایش بسیار عجیب و غریب متنی با دست بنویسید.

به خاطر داشته باشید که یا باید دیوار را برای محکم کردن آن سوراخ کنید، یا از چسبی قوی استفاده کنید که پاک کردن آن پس از برداشتن تخته کار دشواری است.

روش پس زمینه گذاری مناسب ولاگ‌های خود را بیابید

مجموعه‌ی بی پایانی از سبک‌ها برای انتخاب پس زمینه وجود دارد، اما روشی که با آن طرح خود را نشان می‌دهید می‌تواند تفاوت زیادی در ارزش تولید ویدئو ایجاد کند.

صفحه‌های کاغذی ارزان هستند، بنابراین می‌توانید پول پس انداز شده‌ی خود را به تجهیزات دیگر اختصاص دهید. اما شاید ژانر محتوای شما نیاز به لوازم گران قیمت تری داشته باشد، یا شاید احساس کنید که پس زمینه‌ی دیجیتال امکان ایجاد جزئیات بیشتری به شما می‌دهد. در هر صورت تصمیم با شماست.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید