چرا اینستاگرام ما را مجبور می‌کند تاریخ تولد خود را اضافه کنیم؟

توسط فرشته داورپناه

اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید، با این فرض که قبلاً آن را به حساب خود اضافه نکرده اید، ممکن است به زودی یک پیام برای وارد کردن تاریخ تولد خود دریافت کنید. اما افزودن تاریخ تولد چه لزومی دارد و اینستاگرام با اطلاعات تاریخ تولد ما چه می‌کند؟

در ادامه‌ی این مقاله بررسی می‌کنیم که چرا اینستاگرام کاربران را مجبور می‌کند تا تاریخ تولد خود را وارد کنند و چه تغییرات اضافه‌تری در این سرویس اعمال می‌شود.

افزودن تاریخ تولد به اینستاگرام اجباری می‌شود

اینستاگرام در یک پست وبلاگ در 30 آگوست 2021 اعلام کرد که به زودی از همه‌ی کاربران خواسته می‌شود تا تاریخ تولدشان را به حساب کاربری خود اضافه کنند.

اگر تاکنون تاریخ تولد خود را به این سرویس ارائه نداده‌اید، بلاخره و به زودی اعلان‌هایی را دریافت می‌کنید که از شما می‌خواهند آن را وارد کنید. شما می‌توانید این اعلان‌ها را چندین بار نادیده بگیرید، اما پس از مدتی برای ادامه‌ی استفاده از حساب‌تان، مجبور می‌شود تاریخ تولد خود را وارد کنید.
Instagram Add Birthday Prompts
علاوه بر این، هنگام دانلود عکسی با برچسب محتوای حساس، یک درخواست برای وارد کردن تاریخ تولد خود نیز مشاهده خواهید کرد. اینستاگرام از این موارد برای تار کردن عکس‌هایی که حاوی محتوای آزار دهنده یا توهین آمیز هستند استفاده می‌کند. اگر هنوز تاریخ تولد خود را وارد نکرده اید، این کار برای مشاهده‌ی این نوع عکس‌ها لازم است.

اینستاگرام مدتی است که فیلدی را برای تاریخ تولد شما در اختیار گذاشته است، بنابراین ممکن است چنین فیلدی را از قبل در حساب کاربری خود داشته باشید. اگر به خاطر ندارید که آیا هنگام ساختن حساب، تاریخ تولد خود را اضافه کرده‌اید یا خیر، بررسی آن آسان است.

به صفحه‌ی پروفایل خود در پایین سمت راست برنامه‌ی اینستاگرام بروید، سپس روی منوی سه خط ضربه بزنید. اگر پیش از این تاریخ تولد شما در آنجا نبوده است، برای اضافه کردن تاریخ تولد خود به تنظیمات > حساب > اطلاعات شخصی بروید. شاید بخواهید این کار را اکنون انجام دهید تا بعداً از دریافت اعلان اجتناب کنید.
20210903 002830 scaled
توجه داشته باشید که اگر حساب‌های فیسبوک و اینستاگرام خود را متصل کرده‌اید، اینستاگرام به طور خودکار جای تاریخ تولد شما را از فیسبوک پر می‌کند. مهم نیست که چگونه روز تولد خود را اضافه می‌کنید، زیرا در پروفایل اینستاگرام شما به عموم نشان داده نمی‌شود.

چرا اینستاگرام می‌خواهد تاریخ تولد شما را بداند؟

اینستاگرام به منظور شخصی سازی بیشتر تجربه و افزودن محافظت برای کاربران زیر سن قانونی، از شما می‌خواهد تاریخ تولد خود را اضافه کنید. هرچند هر چند گفتگوهای پیرامون پلتفرم کودکان اینستاگرام در حال تبدیل شدن به واقعیت است، اما اینستاگرام در حال حاضر فقط به افراد بالای 13 سال اجازه‌ی پیوستن به این شبکه‌ی اجتماعی را می‌دهد.

اینستاگرام با گذشت زمان، چندین مورد حفاظتی برای نوجوانان اضافه کرده است. این موارد شامل خصوصی سازی ساختن حساب کاربری برای افراد زیر 16 سال به طور پیش فرض، جلوگیری از ارسال پیام بزرگسالان به افراد زیر 18 سال در صورت عدم فالوو شدن آن شخص توسط فرد نوجوان و مخفی کردن پروفایل نوجوان از بزرگسالان در فضاهای عمومی مانند صفحه‌ی اکسپلور است.

البته اینستاگرام برای استفاده‌ی هر چه موثرتر از این موارد حفاظتی باید بداند چند سال دارید. با وارد کردن تاریخ تولد خود، دانستن ابنکخ آیا شما یک نوجوان هستید یا یک بزرگسال را برای اینستاگرام آسان می‌کنید، بنابراین می‌تواند موارد حفاظتی را بر این اساس تنظیم کند. این شرکت همچنین اظهار دارد که در حال توسعه‌ی قابلیت‌های بیشتری برای محافظت از جوانان است که می‌تواند در آینده به آن‌ها دست یابد.

اینستاگرام چگونه تاریخ تولدها را با دقت هر چه تمام‌تر تشخیص می‌دهد

البته که همه‌ی افراد حقیقت را درباره‌ی سن‌شان نمی‌گویند. به همین دلیل، اینستاگرام نیز روی روش‌های جدیدی کار می‌کند تا بتواند در صورت مغایرت تاریخ تولد واقعی شخص با تاریخ تولدی که وی قبلاً وارد کرده است، آن را تشخیص دهد. به عنوان مثال، هوش مصنوعی می‌تواند پستی که می‌گوید “تولد 16 سالگی مبارک!” را تشخیص دهد و آن را با تاریخ تولدی که آن فرد برای ایجاد حساب کاربری وارد کرده است مقایسه کند.
اینستاگرام قصد دارد اقدامات بیشتری را در مورد افرادی که درباره تاریخ تولد خود دروغ می‌گویند، انجام دهد. این شرکت اذعان دارد:

در آینده، اگر شخصی به ما بگوید که از سن وی بالاتر از سن قانونی است و فناوری ما خلاف آن را نشان دهد، ما منوی گزینه‌هایی برای تأیید سن را به او نشان می‌دهیم. این کار هنوز در مراحل اولیه است و ما مشتاق هستیم که به زودی کارهای بیشتری را به اشتراک بگذاریم.

تاریخ تولد از شما، کیک و شمع از اینستاگرام

اکنون با خواندن این مقاله دیگر می‌دانید که چرا اینستاگرام از شما می‌خواهد تاریخ تولد خود را وارد کنید. اگر پیش تر آن را وارد نکرده اید، برای ادامه‌ی استفاده از برنامه باید به زودی آن را اضافه کنید. ممکن است پس از افزودن تاریخ تولد تغییرات کوچکی مشاهده کنید، اما این‌ها چیز مهمی نیستند و همه حول محور محافظت از افراد جوان‌تر که از برنامه استفاده می‌کنند، می‌چرخند.

به خاطر داشته باشید که هر کسی – نوجوان یا بزرگسال – می‌تواند گام‌های ساده‌ای برای خصوصی سازی حساب اینستاگرام خود بردارد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید