معرفی فیلم خواهران ماکالوسو 2021: راز مرگ آنتونلا در چارلستون

توسط مریم ویژه
فیلم خواهران ماکالوسو 2021

فیلم خواهران ماکالوسو 2021، از جدیدترین فیلم‌های درام و خانوادگی ماه آگوست است که به زودی اکران خواهد شد. فیلمی جذاب می‌باشد که البته در پس زمینه‌ای نوستالژی و تقریبا کلاسیک ساخته شده است. این فیلم درام درباره پنج خواهری است که در شهر پالرمو پایتخت سیسیلی در ایتالیا در وضعیت رو به پایینی زندگی می‌کنند.

فیلم خواهران ماکالوسو 2021 (The Macaluso Sister) شاید خط باریکی بین دنیای مدرن و نوستالژی باشد، و می‌توان گفت دیدن این فیلم تجربه متفاوتی خواهد داشت. در ادامه با معرفی و بررسی داستان این فیلم درام و خانوادگی همراه روکیدا باشید‌.

خواهران ماکالوسو 2021 1

معرفی فیلم خواهران ماکالوسو 2021: The Macaluso Sisters

فیلم درام و خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021 که درباره وضعیت و شرایط پنج خواهر یتیم است. روایت این خواهران در شهر پالرمو در سیسیلی می‌باشد.  آن‌ها در پشت بام یک آپارتمان از کبوتران نگهداری می‌کنند. آن‌ها برای خرج و مخارج زندگی‌شان کبوتر‌ها را به مراسم‌ها اجاره می‌دهند. تمامی چالش‌هایی که درگیر آن هستند به خوبی نمایش داده شده است.

خواهران ماکالوسو 2021 2

شاید به تصویر کشیدن زندگی آن‌ها با روزگاری که می‌گذراندن و اینک به یاد می‌آورند، کاملا داستانی واقع‌گرایانه باشد. بصورتی که سه مرحله از زندگی آن‌ها به تصویر کشیده شده است، دوران کودکی-نوجوانی، جوانی-بزرگسالی و میانسالی-پیری که مانند خاطراتی فراموش نشدنی آن‌ها را خواهیم دید.

درام خواهران ماکالوسو 2021

داستان فیلم طوری طراحی و زمان بندی شده است که می‌توانیم تغییرات این خواهران را در طی زمان مشاهده کنیم. فیلم خواهران ماکالوسو 2021 (The Macaluso Sisters) نوستالژی‌ است. روایتی که در آن سعی شده است از شاخص‌های دنیای امروز هم در داستان فیلم باشد. این نوع ترکیب در روایت از هنرمندی‌های نویسنده فیلم است.

درام خواهران ماکالوسو 2021 1

البته جزئیاتی در شخصیت‌ها، دیالوگ‌ها، و پس زمینه فیلم خواهیم دید که در کیفیت فیلم و جذب بیشتر مخاطب تاثیر دارد. فضایی که در باب زنان جامعه است و از درگیری‌های آنان با زندگی‌شان سخن می‌گوید. ریز‌ بینی نویسنده فیلم در جریانات احساسی، عاطفی و اتفاقاتی غیر منتظره که برای این‌ خواهران رخ می‌دهد بی نظیر است.

سینمایی خواهران ماکالوسو 2021

کارگردانی و نویسندگی فیلم خواهران ماکالوسو 2021 توسط اِما دانته (Emma Dante) انجام شده است. النا استانکانلی(Elena Stancanelli) و جورجیو واستا (Giorgio Vasta)‌ در فیلم‌نامه نویسی با اما دانته همکاری کرده‌اند. می‌توان گفت این فیلم همکاری دوباره جورجیو واستا و اما دانته پس از فیلم‌نامه نویسی فیلم یک خیابان در پالرمو با یکدیگر است.

سینمایی خواهران ماکالوسو 2021

فیلم خواهران ماکالوسو 2021 دومین اثر اما دانته پس از فیلم یک خیابان در پالمو 2013 (A Street In Palermo) می‌باشد. تمامی سکانس‌های فیلم در کشور ایتالیا فیلم‌برداری شده است. طیف داستانی هر دو فیلم‌ شبیه به یکدیگر می‌باشد.  به طور کلی هر دو فیلم درباره دنیای زنان و چالش‌هایش ساخته شده  است.

خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021

این دو روایت داستان‌هایی درام می باشند که با دیدی واقعی و دور از اغراق بیان می‌شوند.
از افتخارات فیلم خواهران ماکالوسو 2021 می‌توان به دریافت ۷ جایزه بزرگ و مهم، و کسب نامزدی ۱۷ جایزه بین‌الملی اشاره کرد. تیم بازیگران حرفه‌ای فیلم خواهران ماکالوسو با نقش آفرینی ۱۲ بازیگر در سن‌های متفاوت این خواهران، اجرا شده است.

خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021 1

از گروه بازیگران این درام جذاب می‌توان به:
ویولا پوزتییری (Viola Pusatieri)‌‌ بعنوان آنتونلا ماکالوسو، الئونورا دی لوکا (Eleonora De Luca) بعنوان ماریا ماکالوسو، سیمونا مالاتو (Simona Malato) در نقش بزرگسالی ماریا، سوزانا پیرینو (Susanna Piraino) بعنوان لیا ماکالوسو، سرنا برون (Serena Barone) در نقش بزرگسالی لیا، ماریا رزاریا آلاتی (Maria Rosaria Alati) در نقش پیری لیا، آنیتا پوماریو (Anita Pomario) بعنوان پینوچیا ماکالوسو، دوناتلا فینوکیارو (Donatella Finocchiaro)
در نقش بزرگسالی پینوچیا، ایلنا ریگانو (Ileana Rigano) در نقش پیری پینوچیا، آلیسا ماریا اورلاندو (Alissa Maria Orlando) بعنوان کتیا ماکالوسو، لورا جوردانی (Laura Giordani) در نقش بزرگسالی کتیا و روزالبا بولونیا (Rosalba Bologna) در نقش پیری کتیا، اشاره کرد که با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021 2

از کمپانی‌های تولید کننده فیلم خواهران ماکالوسو 2021 می‌توان Rosamont،Minimum Fax Media Rai Cinema را نام برد. تاریخ دقیق اکران این درام جذاب در جمعه 6 آگوست سال 2021 همزمان با اکران فیلم جوجه انتحاری ۲ اعلام شده است.

داستان فیلم درام و خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021 :‌ پالرمو، جزیره‌ی خاطرات پنج خواهر

داستان فیلم خواهران ماکالوسو 2021 با یک تراژدی در خانواده آن‌ها شروع می‌شود. یک تصویر کلی از دخترانی که یتیم هستند و نمی‌دانیم چه اتفاقی برای پدر و مادرشان افتاده است.  تنها درآمد آن‌ها اجاره دادن کبوترانی است، که در پشت‌بام خانه پرورش می‌دهند و نگهداری می‌کنند.

خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021 3

در اولین سکانس از تیزر فیلم، با یک صبح عادی در خانه خواهران ماکالوسو‌ رو به رو می‌شویم، دخترانی که بین سنین ۵ تا ۲۰ سالگی هستند. از بزرگترین خواهر تا کوچکترین بیدار شده‌اند و در حال آماده شدن برای شروع روز خود هستند. از قرار معلوم در آن صبح آن‌ها تصمیم دارند به چارلستون بروند، و در آن‌جا حمام کنند.

20210731 211020

این مکان محلی است که یک رودخانه‌ای که منتهی به دریا می‌شود از آن‌جا می‌گذرد.  البته مانند یک استخر بزرگ آن‌ را در ساحل موندلو درست کرده‌اند. در ظاهر می‌بینیم که دختران و پسران هم سن آن‌ها هم به آن‌جا می‌آیند و مشغول بازی و تفریح هستند. خواهران ماکالوسو برای فرار از پرداخت ورودی آن جا یواشکی وارد می‌شوند.

درام و خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021

در ادامه فیلم پینوچیا را خواهیم دید که به همراه سه خواهرش لیا، ماریا و آنتو‌نلا در دریا در حال شنا کردن می‌باشند. در سکانسی کوتاه می‌بینیم که پینوچیا سه خواهر خود را بایکدیگر تنها می‌گذارد. پس از آن اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد که زندگی همه آن‌ها را تغییر می‌دهد، آنتونلا در آب غرق می‌شود و می‌میرد.

درام و خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021 1

زمان زیادی می‌گذرد، و با دوران بزرگسالی خواهران ماکالوسو رو به رو می‌شویم. ماریا را در بزرگسالی می‌بینیم که به آرزوی خود که رقصنده شدن بود، نرسیده است. اینک او یک دستیار دامپزشک می‌باشد که کار خود را دوست ندارد، وضعیت سلامتی او خوب نیست، بسیار لاغر می‌باشد و از لحاظ روحی دچار بیماری است.

درام و خانوادگی خواهران ماکالوسو 2021 2

سپس پینوچیا را می بینیم که یک زن زیبا و متاهل است، او یک شب کتیا و لیا را به شام دعوت می‌کند. در ادامه خواهید دید که لیا دچار پرخاشگری و مشکلات روحی بسیاری شده است. در جریان فیلم پینوچیا لیا را نسبت به مردن آنتونلا در موندلو متهم می‌کند. اما هنوز هیچکس حقیقت را نمی‌داند که چه اتفاقی برای آنتونلا افتاده است.

سال‌ها می‌گذرد و لیا را تنها در یک خانه‌ی خرابه می‌بینیم که با خاطرات دوران کودکی خود و یادگاری‌هایی از آن دوران نشسته است. ظاهرا در سکانس پایانی حقیقت مرگ آنتونلا روشن می‌شود. به شما تماشای فیلم درام و تاثیر گذار خواهران ماکالوسو 2021 را پیشنهاد می‌دهیم.

منبع: Hollywoodreporter.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید