معرفی 3 اپلیکیشن اندروید برای محو کردن پس زمینه عکس‌ها

توسط سمیرا گلکار
اپلیکیشن اندروید

محو کردن پس زمینه عکس باعث برجسته تر شدن هر چه بیشتر شی یا شخص اصلی در تصویر شده و به حرفه‌ای تر شدن عکس‌ها کمک می‌کند. گرچه بعضی از گوشی‌ها یک حالت پرتره خاص دارند اما می‌توانید با استفاده از یک اپلیکیشن مجزا هم زمینه عکس را محو کنید.

در این مطلب شما را با بهترین اپلیکیشن‌های اندروید برای تار کردن پس زمینه عکس‌ها آشنا می‌کنیم.

1.      Blur photo background

محو کردن پس زمینه عکس‌هامحو کردن پس زمینه عکس‌هامحو کردن پس زمینه عکس‌ها

Blur photo background یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای ساختن جلوه‌های تصویری محو به سبک پرتره است. این اپلیکیشن از هوش مصنوعی برای محو کردن پس زمینه عکس‌ها و درآوردن آنها از این حالت ظرف چند ثانیه استفاده می‌کند. در صورت نیاز می‌توانید نتیجه کار را با دست دقیق تر تنظیم کنید.

این اپلیکیشن اندروید یک رابط کاربری ساده و کاربرپسند و یک گزینه برای تنظیم شدت محو شدن پس زمینه دارد. می‌توانید از این اپلیکیشن برای ایجاد جلوه‌های تصویری بسیار جذاب استفاده کنید. یک ابزار برش بسیار کاربردی هم در این اپلیکیشن وجود دارد که می‌توانید از آن برای تغییر دادن نسبت ابعاد تصویر هم استفاده کنید. برای محو کردن بخش‌هایی از عکس یا خروج آنها از حالت محو، از براش استفاده کنید.

دانلود: Blur photo background (رایگان با خریدهای درون برنامه ای)

2.      DSLR Camera Blur Effects

محو کردن پس زمینه عکس‌هامحو کردن پس زمینه عکس‌هامحو کردن پس زمینه عکس‌ها

DSLR Camera Blur Effects به شما امکان می‌دهد که بخش‌های خاصی از عکس‌ها را محو کنید یا از حالت محو خارج کنید. مثلاً می‌توانید از ابزارهایی مثل Point Blur برای محو کردن بخش‌های ناخواسته عکس استفاده کنید و یا Point Focus که عکس‌ها را شفاف تر می‌کند.

سایر ابزارهای محو کردن این اپلیکیشن عبارتند از: محو کردن خودکار، محو کردن خطی و محو کردن دایره ای. با قابلیت محو کردن خطی می‌توانید این جلوه محو شدگی را به صورت یک خط مستقیم پیاده سازی کنید و ابزار محو کردن دایره‌ای به شما امکان می‌دهد که روی بخش خاصی از عکس تمرکز کنید.

همچنین این اپلیکیشن چند سبک مختلف برای محو کردن تصاویر دارد. می‌توانید از سبک‌هایی مثل محو شدن حرکتی برای ایجاد توهم حرکت در تصویر و از محو شدن گوسی برای کاهش نویز تصویر استفاده کنید.

دانلود: DSLR Camera Blur Effects (رایگان با خریدهای درون برنامه ای)

3.      Auto blur background

محو کردن پس زمینه عکس‌هامحو کردن پس زمینه عکس‌هامحو کردن پس زمینه عکس‌ها

Auto blur background به صورت خودکار محدوده تمرکز در عکس شما را شناسایی کرده و بعد پس زمینه آن را محو می‌کند. این اپلیکیشن از حالت پرتره و منظره با سبک‌هایی مثل محو شدن خطی و دایره‌ای پشتیبانی می‌کند.

Auto blur background یک اسلایدر برای تنظیم شدت محو شدگی و یک گزینه برای رسم و حذف پس زمینه دارد.

از قابلیت رسم برای انتخاب یک محدوده خاص از عکس استفاده کنید. برای محو کردن یک محدوده خاص، پاک کن را روی آن محدوده بکشید. می‌توانید با استفاده از گزینه‌های فیلتر و بوکه، عکس‌ها را زیباتر کنید.

دانلود: Auto blur background (رایگان)

با محو کردن پس زمینه، تمرکز مخاطب را به جزئیات جلب کنید

محو کردن پس زمینه عکس‌ها با استفاده از یک اپلیکیشن مخصوص به جذاب شدن هر چه بیشتر آنها کمک می‌کند. بعلاوه خیلی از این اپلیکیشن‌ها برای اندروید رایگان یا کم هزینه هستند.

گرچه این اپلیکیشن‌ها قابلیت‌های خوبی دارند اما بیشتر آنها فاقد امکاناتی برای ادیت سنگین عکس هستند و در صورتی که به دنبال ادیت حرفه‌ای تر هستید، می‌توانید از اپلیکیشنی مثل Snapseed استفاده کنید.

 

 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید