کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با ۵ نکته مهم

اگر کسب و کار کوچکی را از طریق فروش محصولات از فروشگاه اینترنتی به راه انداخته‌اید، احتمالا فکر می کنید برای تبلیغات و بازاریابی نیاز به هزینه های زیادی دارید. اما نگران نباشید؛ چرا که در این مقاله به شما ۵ راه بازاریابی موثر را آموزش خواهیم داد که نیاز به هزینه زیادی ندارند. پس تا انتهای این مقاله با روکیدا همراه باشید.

کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با ۵ نکته مهم

استراتژی‌های خوب بازاریابی در تجارت الکترونیک نیاز به سرمایه‌گذاری‌های سنگین در تبلیغات و مشارکت ندارند. راه‌های زیادی برای بازاریابی و جذب مشتری وجود دارد که که هزینه‌های زیادی برایتان نخواهد داشت.

کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با 5 نکته مهم

۱- مطالب تازه و جذاب منتشر کنید

اگر فروشگاه اینترنتی شما به وبلاگی که به طور منظم به‌روزرسانی می‌شود، متصل نباشد، شما فرصت طلایی برای ارائه خدمات به مخاطبانتان را از دست داده‌اید. فرصتی که شما را از تلاش برای فروش از طریق هر پاراگراف رها و به جای آن بر روی ارزشی که می‌توانید برای مشتریان بالقوه خود فراهم کنید، تمرکز کند.

در نظر بگیرید که اخیرا چه کسی نبض وبلاگ شما را در دست دارد. اگر این فرد عضوی از تیم شما باشد نگاه کنید که که آیا گسترهٔ فعالیت، مهارت و منابع مورد نیاز برای انجام بهترین کار را دارد یا نه. اگر خودتان مسئول به روزرسانی وبلاگتان هستید، مطمئن باشید که از نقاط قوت خود استفاده می‌کنید!

اگر هم مهارت کافی ندارید می توانید یک نویسنده باتجربه برای بخش بلاگ سایت خود استخدام کنید. این نوع سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانند بیشتر از نتایج بازاریابی و کمپین‌های خاص، سودمند باشند.

کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با 5 نکته مهم

۲- سئوی (SEO) سایت خود را بهینه کنید

درحالی که برخی از بهترین روش‌های سئو باید از روز اول بر روی وب‌سایت کسب و کار شما اعمال شوند (مانند نام، اطلاعات تماس و …)، اما فراموش نکنید که سئو یک فرآیند مستمر است و دائما باید در حال بهبود آن باشید. به خصوص در بازارهای اینترنتی بزرگ همانند آمازون و Etsy، به‌روزرسانی و بهبود سئو همه چیز است.

بررسی کنید که چگونه محصولات‌تان رتبه‌بندی می‌شوند، چگونه مشتریان آن‌ها را پیدا می‌کنند. از این داده‌ها برای بهبود بازاریابی خود استفاده و سئو را بهینه‌سازی کنید. این ابزار در بهبود بازاریابی اینترنتی شما تاثیر فوق العاده‌ای خواهد داشت.

کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با 5 نکته مهم

۳- دو برابر کردن بازاریابی شفاهی

اعتماد به برندها همیشه کم است و به همین خاطر بسیاری از مصرف‌کنندگان را به سمت ارجاع به دوستان، بررسی‌های اینترنتی و دیگر شکل‌های بازاریابی شفاهی سوق می‌دهد. به جای شکوه کردن از کاهش تاثیر بازاریابی مستقیم، این تغییر جهت را در نحوهٔ رویارویی مشتریان با برندتان در نظر بگیرید.

با گوش دادن شروع کنید. از مشتریان بخواهید که محتوای بازاریابی تان را بررسی و توصیف کنند. یک برنامهٔ ارجاعی برای تخفیف به مشتریان جدید در کسب و کار فراهم کنید. بفهمید که در کجا در مورد محصولات شما صحبت می‌کنند و عکس‌های آن‌ها را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

هشتگی را معرفی کنید که بتوانید به وسیلهٔ آن، محتوای تولید شده توسط کاربر را پیدا کنید و آن را در کانال‌های خود (با مجوز) بارگذاری کنید. شما قدرت در حال رشد اینفلئونسر مارکتینگ را بدون هیچگونه سرمایه‌گذاری کنترل کرده‌اید.

۴- مشارکت را تقویت کنید

نیاز نیست به مخاطبانتان یک کشتی تفریحی با تمام هزینه‌های پرداخت شده برای تشویق پیشنهاد دهید. شما می‌توانید مشارکت‌های انگیزشی و مقرون به صرفه برای تعاملات ایجاد کنید. محصولات خود را به عنوان جایزه و تقدیر و تشکر در رقابت‌ها ارائه دهید. پخش فوری در کانال‌های اجتماعی و افزایش پست‌های مخاطبان، مشارکت آن‌ها را نشان می‌دهد. شما فقط می‌توانید مشتری‌هایی را که از موجودی کانال‌های شما خرید کرده‌اند را جذب کنید.

کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با 5 نکته مهم

۵- با دیگران برای ارتقاء متقابل همکاری کنید

از آنجا که اعتماد سخت ایجاد می‌شود، صداقتی که با مخاطبانتان ایجاد می‌کنید به یک ابزار تجارتی قدرتمند تبدیل می‌شود. ابزاری که باید عاقلانه از آن استفاده کنید. یکی از راه‌های خوب برای استفاده از این اعتماد، معرفی کسب و کاری، مکملِ محصولاتتان به مخاطبان و حمایت کامل از آن است.

به یاد داشته باشید که هر پیشرفتی نیازمند صرف بودجه‌های زیاد نیست. شما می‌توانید یک تجارت الکترونیکی پر رونق را با انواع مختلفی از تکنیک‌های ارزان قیمت ایجاد کنید. هزینه های بازاریابی خود را برای اقدامات بازاریابی ضروری ذخیره کنید. در عین حال، ارزشمندترین دارایی‌های فروشگاه اینترنتی شما شامل محصولاتتان، کانال‌هایتان و اعتماد ساخته شده با مخاطبانتان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.