تست سرعت مازراتی MC20 ، آیا در کنار قدرتمند‌ها قرار می‌گیرد؟

توسط بردیا

خودروی مازراتی MC20

از آنجا که شرکت مازراتی سعی دارد با تولید MC20 به دسته‌ی سوپر خودرو‌ها برگردد ، انتظار منتقدان از این مدل بسیار بالاست.

این خودرو روی کاغذ خودروی قدرتمندی به نظر می‌رسد. اما حقیقت امر بر روی پیست و با آزمایش گرم ( نویسنده: آزمایشاتی که بدون هیچ آماده سازی ، در شرایط عادی روزمره انجام می‌شوند ) مشخص می‌شود.

maserati mc20 104 1599596763

سرعت

اولین ویدئو از عملکرد این خودرو توسط مجله‌ی خودرویی Motorsport پخش شد که راننده‌ای در حال آزمایش میزان شتاب مازراتی MC20 از سکون تا 124 مایل بر ساعت ( 200 کیلومتر بر ساعت ) بود.

با توجه به ادعای ایتالیایی‌ها ، MC20 تنها به 2.9 ثاینه زمان احتیج دارد که از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و اگر تخته‌گاز به مسیرتان ادامه دهید ، درنهایت سرعت 325 کیلومتر بر ساعت ( 202 مایل بر ساعت ) را خواهید دید.

مازراتی MC20

مشخصات موتور

MC20 توسط موتور 3 لییتری با 6 سیلندر که به صورت خورجینی طراحی شده و با دو توربو تقویت شده به حرکت در می‌آید. تصور می‌شود که مازراتی برای تولید این موتور همکاری نزدیکی با شرکت فراری داشته است البته هیچ کدام از این شرکت‌ها حرفی درباره این موضوع نزده‌اند ولی این همکاری زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شرکت مازراتی ادعای تولید 100 درصدی این خودرو را دارد.

قدرت خروجی

شرکت تولید کننده تاثیری در قدرت خروجی قابل تحسین این خودرو ندارد. این موتور شش سیلندر توانایی تولید قدرتی برابر با 621 اسب بخار ( نویسنده: هر سیلندر ، یک سمند J ) و گشتاوری در حدود 730 نیوتون بر متر را دارد. در تولید MC20 از پیشرفته‌تری فناوری‌ها استفاده شده است. سیستم‌هایی مثل انژکتور دوگانه و احتراق قبل از سیلندر که در موتور خودرو‌های فرمول یک استفاده می‌شود ، در این خودرو به کار گرفته شده است. قدرت تولید شده توسط موتور MC20 توسط یک گیربکس ۸ دنده‌ای با سیستم کلاچ دوبل به محور عقب منتقل می‌شود. در کل به نظر خوب می‌رسه ، نه ؟

از آنجا که شرکت مازراتی سعی دارد با تولید MC20 به دسته‌ی سوپر خودرو‌ها برگردد ، انتظار منتقدان از این مدل بسیار بالاست.

04 MC20 white background

 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید