چطور تلویزیون را تمیز کنیم؟ 2 نکته و کابل ها

توسط امیرحسین حیدرزاده
چطور تلویزیون را تمیز کنیم؟ 2 نکته و کابل ها

تلویزیون گران قیمت و زیبای خود را روی میز یا روی دیوار خانه نصب می‌کنید. چند روز بعد، گرد و خاک مهمان ناخوانده صفحه سیاه می‌شود.

تمیز کردن آن مانند تمیز کردن پنجره‌های خانه نیست. صفحه نمایشگر به نسبت شوینده‌های مختلف و فشار زیاد حساس است. اگر از دستمال نا مناسب استفاده کنید نمایشگر آسیب می‌بیند.

تمیز کردن نمایشگر، برای بهداشت و ضد عفونی کردن آن نیست. گرد و غبار زیاد، دید شما را تار می‌کند. اثر انگشت روی نمایشگر با کیفیت 4K دیوانه کننده است.

تنها به نمایشگر توجه نکنید، دریچه‌های عبور هوا و دریچه بلندگو را باید تمیز کنیم. حرکت آسان هوا و خنک شدن دستگاه، به طول عمر آن کمک می‌کند.

Screenshot 2021 04 02 214608

پس چطور تلویزیون را بدون آسیب رساندن به قطعات، تمیز کنیم؟ جواب این سوال را روکیدا به شما می‌گوید.

1. از پارچه بدون پرز استفاده کنید

تلویزیون معمولا صبح تا بامداد روشن است و یکی از افراد خانواده را سرگرم می‌کند. باید مطمئن شوید که این ابزار سرگرمی، تصاویر را به زیبایی هرچه تمام‌تر به نمایش می‌گذارد.

دستمال‌ بدون پرز، بعد از تمیز کردن سطح، الیاف ریز خود را به جا نمی‌گذارد. به نرمی دستمال توجه کنید. بهترین نوع پارچه برای تمیز کردن هر نوع نمایشگر، دستمال عینک شما است.

Screenshot 2021 04 02 214621

البته که فناوری نمایشگر تلویزیون‌ها (OLED، LCD یا LED) در زمان تمیز کردن، تفاوتی ندارد. در رابطه با تلویزیون‌های بزرگ، فشار کم‌تری به نمایشگر وارد کنید.

بدترین کار نیمه کاره گذاشتن کار است! اگر گرد و غبار نیمی از نمایشگر را پاک کنید، بدتر از نمایشگر یک دست کثیف، تصاویر را نمایش می‌دهد.

2. با احتیاط از مایعات استفاده کنید

نکته مهم: هرگز مایع تمیز کننده یا آب را به صورت مستقیم روی نمایشگر اسپری نکنید.

پیشنهاد می‌کنیم از یک دستمال خشک برای پاک کردن صفحه کمک بگیرید. اگر نمایشگر شما بسیار کثیف است، کمی پارچه را با آب خیس کنید.

gh best tv brands 1587581394

از شوینده قوی استفاده نکنید. حتی شوینده‌ای با قدرت صابون، می‌تواند به نمایشگر شما آسیب وارد کند. در بدترین حالت، شوینده مخصوص تلویزیون قابل تهیه است. از آن استفاده کنید.

به طور کلی، ترکیب مایعات و برق فکر خوبی نیست. هرچه این دو مورد را از یکدیگر دور نگه دارید، عاقبت بهتری دارد. بهترین کار قطع برق در زمان تمیز کردن تلویزیون است.

کابل و درگاه‌ها

بعد از پاک کردن نمایشگر، باید دیگر قسمت‌های تلویزیون را تمیز کنیم؟ استفاده از پارچه خشک یا کمی مرطوب ضرر ندارد.

به طور کلی درگاه‌ها و کابل‌ها برای کار کردن نیازی به تمیز بودن ندارند. دنیای امروز، با دنیای نیتندو 64 متفاوت است. یادش بخیر، برای کار کردن دستگاه، هر بار داخل کارتریج با تمام توان فوت می‌کردیم!

Screenshot 2021 04 02 214637

اگر کابل شما برای سال‌ها به دستگاهی متصل نیست، استفاده از هوای فشرده برای پاک کردن گرد و غبار مفید است.

نحوه تمیز کردن ریموت کنترل

وقتی از منبع آلودگی و میکروب‌ صحبت می‌کنیم، نام کنترل می‌درخشد! این وسیله کوچک و دوست داشتنی تاثیر زیادی در خانه دارد و دست به دست می‌چرخد.

تمیز کردن آن‌ها اهمیت بسیار بالایی دارد. همانند تلویزیون، نباید آب یا شوینده را به صورت مستقیم روی آن اسپری کنید. برای تمیز کردن کنترل به موردی بیش‌تر از دستمال مرطوب نیاز نیست.

پیشنهاد ما، خارج کردن باتری قبل از تمیز کردن آن است. این قانون را به یاد داشته باشید، برای تمیز کردن هر وسیله الکترونیکی باید برق را قطع کنید.

Screenshot 2021 04 02 214650

الکل را به آرامی روی پنبه بریزید، دکمه‌ها و کنار آن را تمیز کنید. دقت کنید که در محلول پاک کننده شما، آب نباشد. آب به راحتی باعث خرابی دستگاه الکتریکی می‌شود.

می‌توانید جای باتری را پاک کنید اما واجب نیست. حالا شما لیسانس تمیز کردن تلویزیون دارید! به آن که نگاه کنید، مانند روز اول که از جعبه خارج شد، می‌درخشد.

راه و روش شما برای تمیز کردن تلویزیون چیست؟

منبع: techradar.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید