گوگل کروم: چگونه پیش‌نمایشی از یک لینک را قبل از باز کردن ببینیم؟

توسط فاطمه شیردل

گوگل کروم برای گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی دارای یک ویژگی عالی است که به شما امکان می‌دهد قبل از باز کردن یک صفحه‌وب پیش نمایشی از آن را ببینید. این کار شما را از دردسرهایی مانند باز کردن لینک جدید و بازگشت دوباره به لینک قبلی نجات می‌دهد.

ویژگی جالب گوگل کروم

این ویژگی به شما امکان می‌دهد که بتوانید به صفحه موجود در تب فعلی نگاه کوتاهی بیندازید. لازم نیست صفحه را مستقیماً باز کنید یا آن را به تب جدید بفرستید. اگر شما فقط می‌خواهید به سرعت نیم ‌نگاهی به صفحه بیندازید یا مطمئن نیستید که بخواهید همه‌ی آن ‌را بخوانید این یک ترفند راحت خواهد بود.

ابتدا برنامه‌ی گوگل کروم را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود باز کرده و به یک وب‌سایت بروید.

بعد لینکی را در هر کجای صفحه که می‌خواهید پیدا کنید و سپس ضربه بزنید و نگه دارید تا یک منوی پاپ آپ ظاهر شود.

این منو شامل گزینه‌هایی برای باز کردن در حالت ناشناس، کپی لینک و موارد دیگر است. موردی که ما می‌خواهیم پیش‌نمایش صفحه یا Preview page است.

قابلیت جدید گوگل کروم

این لینک در قسمت پیش‌نمایش در بالای صفحه فعلی باز می‌شود بنابراین شما می‌توانید همانند سایر وب‌سایت‌ها این صفحه‌ را مشاهده کنید. حتی اگر قصد دارید هر لینک دیگری را در داخل پیش‌نمایش انتخاب کنید به راحتی می‌توانید به آن هم نیم‌نگاهی بیندازید .

اگر می‌خواهید صفحه را با اندازه‌ی کامل باز کنید روی آیکون پیکان داخل جعبه ضربه بزنید. با این کار شما یک تب جدید ایجاد می‌کنید و صفحه‌ی اصلی هم که در آن بودید در تب دیگر باقی می‌ماند.

برای بستن پیش نمایش از بالا صفحه‌ی کشویی را به پایین بکشید یا روی نماد “X” ضربه بزنید.

این تنها قابلیت جدیدی است که به گوگل کروم جدید اضافه شد. این ویژگی شاید در ابتدا پنهان بنظر برسد اما روش سریع و کوتاهی برای نگاه انداختن به صفحات مورد نظر شماست و باعث می‌شود در زمان‌ صرفه‌جویی کنید.

منبع: howtogeek.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید