Google Assistant و انجام خودکار وظایف برنامه ریزی شده

آیا می خواهید چراغ های اتاق خواب شما در روزهای کاری، هر صبح راس ساعت ۷ روشن شود؟ می توانید این کار را انجام دهید. پس از Google  I/O، گوگل دو ویژگی جدید برای Google Assistant اعلام کرد: دستورالعمل ها و برنامه های سفارشی سازی شده که این دو ویژگی بر خودکار انجام شدن کارهایی که شما مرتبا انجام می دهید تمرکز دارند.

Google Assistant و انجام خودکار وظایف برنامه ریزی شده

Google Assistant ابتدا به شما اجازه می دهد که چندین دستور را با استفاده از یک عبارت سفارشی و دلخواه، راه اندازی کنید. مانند گفتن «آهای گوگل، من بیدار هستم.» برای از حالت سکوت درآوردن تلفن تان، روشن کردن چراغ ها و خواندن اخبار. ضمنا برنامه ها می توانند یک سری دستورات را، بدون اینکه نیاز به گفتن چیزی داشته باشید، در یک زمان مشخص در روزهای خاص، راه اندازی کنند.

با وجود اینکه دستورالعمل های سفارشی، تقریبا بلافاصله بعد از I/O راه اندازی شده بود، کسی به دنبال زمان بندی امور نبود و امروزه شروع به گسترده شدن کرده است. این ویژگی اولین بار توسط  DroidLife مورد توجه قرار گرفت، به نظر می‌رسد زمان بندی امور، برای کاربران از طریق برنامه Google Home آغاز شده است.

برای ایجاد یک برنامه در Google Assistant

  • برنامه Google Home را باز کنید.
  • به قسمت تنظیمات < روال ها بروید. (Settings>Routines)
  • یک روال یا دستورالعمل جدید با دکمه + ایجاد کنید.
  • به گزینه «تنظیم یک زمان و روز» بروید تا امور را از پیش برنامه ریزی کنید. (Set a time and day)

اگر هنوز گزینه «زمان و روز» را مشاهده نمی کنید، یک یا دو روز دیگر دوباره بررسی کنید. گوگل در چند روز آینده آن را راه اندازی می کند. (معمولا در مواردی که اشکال و باگی وجود دارد، در آپدیت های بعدی برطرف می شود).

آیا می خواهید که آهنگ خاصی، هر روز ظهر پخش شود؟ مطمئن باشید! آیا می خواهید که قفل در را دو بار چک کنید، چراغ های طبقه پایین را کم نور کرده و اطمینان حاصل کنید که مرکز میهمانی شما راس ساعت ۲ صبح خاموش است؟ اگر شما تمام سخت افزارهای مورد نیاز خانه هوشمند را در اختیار داشته باشید، Google Assistant می تواند این کار را انجام دهد.

با این وجود، بسیاری از مواردی که ممکن است شما از Google Assistant استفاده کنید، می تواند از قبل، توسط برنامه های شخص ثالث مربوط به آن، برنامه ریزی شده باشد. (به عنوان مثال، اغلب چراغ های هوشمند، دارای برنامه هایی با گزینه های زمان بندی توکار هستند)، این جریان ادامه پیدا می کند تا همه چیز تحت یک پوشش قرار بگیرد، در عین حال که به شما اجازه می دهد تمام توالی های پیچیده تر را از کار بیاندازید. و اگر چیزی از هم جدا شد؟ شما خواهید دانست که به کجا نگاه بیاندازید.

منبع: techcrunch

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.