دوربین وان پلاس 8T، کافی برای یک میان رده یا پیش پا افتاده؟

توسط امیرحسین ملک رضایی
دوربین وان پلاس 8T

مدت زیادی از عرضه وان پلاس 8T می‌گذرد و تنها چند روز با رویداد رونمایی از سری 9 وان پلاس فاصله داریم. با این حال، DxOmark یک بررسی بسیار دقیق روی دوربین‌های وان پلاس 8T انجام داده تا ببیند میان رقبا در چه جایگاهی قرار می‌گیرد. وان پلاس 8T توانسته با امتیاز کلی 111 از این آزمایش گذر کند. این گوشی با امتیازی که کسب کرد تقریباً هم‌تراز با گوگل پیکسل 4a و بالاتر از هوآوی میت 20 پرو، که نسبت به وان پلاس 8T محصولی قدیمی‌تر است، قرار گرفت.

برای مشاهده مشخصات کامل‌تر از وان پلاس 8T در وبسایت اخبار فناوری روکیدا اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه ویژگی‌های وان پلاس 9 در وبسایت اخبار فناوری روکیدا اینجا کلیک کنید.

برای دیدن اطلاعات گوگل پیکسل 4a در وبسایت اخبار فناوری روکیدا اینجا کلیک کنید.

نقاط قوت دوربین وان پلاس 8Tدوربین وان پلاس 8T

همانطور که انتظار می‌رفت، عملکرد کلی دوربین بسیار دور از ذهن می‌باشد. DxOmark حتی این محصول را “میان رده بهبودیافته” خطاب کرد. شاید به این دلیل که، عملکرد دوربین این دستگاه برای یک گوشی میان رده بسیار معمولی بود. عمده‌ترین مشکلات اصلی دوربین وان پلاس 8T تولید اشتباه رنگ‌ها و نویز (آن دانه‌های رنگی که به طور پراکنده در عکس‌هایی که در محیط کم‌نور یا در مقدار ایزوی بالا گرفته شده اند، دیده میشوند) در همه حالت‌های عکس‌برداری، به ویژه در محیط کم نور می‌باشد. دامنه تصویر‌برداری هم به بهبود نیاز دارد و عکس های تله‌فوتو هم به خوبی جزئیاتت را پوشش نمی‌دهند و نویز دارند.

نقاط ضعف دوربین وان پلاس 8Tدوربین وان پلاس 8T

از سوی دیگر، اندازه گیری دقیق قرار گرفتن سوژه در عمق و عرض میدان که پس زمینه‌ای با وضوح بالا‌تر را برای کاربران تضمین می‌کند؛ توجه منتقدین DxOmark را به خود جلب کرد و امتیاز مثبتی برای این میان رده شد. جلوه (افکت) عکس‌برداری Faux Bokeh در این گوشی نیز، به نظر می‌رسد از عمق دقیق و قانع کننده‌ای برخوردار باشد. علاوه بر این، فیلم‌های گرفته شده توسط این محصول در محیط بیرون از خانه که عدم ثبات فوکوس و نویز کاهش می‌یابد؛ بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

 منبع خبر : GSMARENA

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید