سامسونگ حسگر GN2 جدید خود را معرفی کرد

توسط محمد امین نعمتی
سامسونگ حسگر GN2 جدید خود را معرفی کرد

سامسونگ سرانجام حسگر GN2 ایزوسل جدید خود را با دقت 50 مگاپیکسل معرفی کرد. این حسگر نسل بعدی مدل GN1 سال قبل است و ویژگی‎‌هایی مانند پیکسل‌های بزرگ‌تر، مصرف انرژی بهتر و یک فناوری فوکوس خودکار کاملا جدید به ایم پیکسل دوتایی پرو (Dual Pixel Pro) دارد.

مشخصات حسگر GN2 ایزوسل سامسونگ

سامسونگ حسگر GN2 جدید خود را معرفی کرد

اندازه حسگر ISOSELL GN2 سامسونگ 1/1.12 اینچ است که بزرگ‌ترین اندازه در یک گوشی هوشمند است و پیکسل‌های 1.4 میکرومتری دارد تا به ادعای سامسونگ در تنظیمات معمولی تصاویری با جزئیات استثنائی بگیرد.

کیفیت تصاویر در محیط‌های کم‌نور به کمک فناوری آشنای ترکیب 4 پیکسل در یک پیکسل انجام می‌شود تا اندازه پیکسل‌ها به اندازه بزرگ‌تر و 2.8 میکرومتر برسد.

حسگر جدید همچنین به ادعای سامسونگ از طریق مرتب کردن مجدد پیکسل‌های رنگی به کمک «یک الگوریتم موزائیک مجدد هوشمند» می‌تواند تصاویر 100 مگاپیکسلی بگیرد.

در حقیقت، این تصاویر 100 مگاپیکسل سه لایه 50 مگاپیکسل در رنگ‌های سبز، آبی و قرمز هستند که سپس همپوشانی شدند، افزایش مقیاس یافتند و ترکیب شدند تا یک عکس با دقت بالا شکل گیرد.

حسگر جدید همچنین اولین محصول سامسونگ با فناوری پیکسل دوتایی پرو است که پیشرفته‌ترین راه‌حل فوکوس خودکار تشخیص فازی این شرکت به شمار می‌رود.

این مرتبه به جای تقسیم عمومی تمام پیکسل‌های قرمز، آبی و سبز، پیکسل‌های سبز اریب تقسیم می‌شوند. بنابراین قسمت بالایی و پایین و همچنین نواحی چپ و راست می‌توانند اختلاف‌های فازی را قرائت کنند.

نتیجه باید فوکوس خودکار سریع و دقیق در شرایط چالش‌برانگیز مانند محیط کم‌تور یا عکاسی از اشیاء با تحرک بالا باشد.

همچنین باید محدودیت‌های قبلی را برطرف کند مانند تشخیص نوارهای افقی یا عمودی که این جملات به این معنا است که حسگر GN2 ایزوسل و تمام دوربین‌های مجهز به فناوری پیکسل دوتایی پرو حتی سریع‌تر فوکوس را قفل می‌کنند.

سایر مشخصات حسگر Samsung ISOCELL GN2 شامل ایزو پرو هوشمند (Smart ISO Pro) برای ایجاد تصاویر HDR فوری با مصنوعات حرکتی کمتر و فیلمبرداری فول اچ‌دی با سرعت 480 فریم بر ثانیه و 4K با 120 فریم بر ثانیه است.

شرکت کره‌ای شروع تولید انبوه این حسگر را تایید کرده است.

منبع: gsmarena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید