لپتاپ با پردازنده اگزینوس؛ سامسونگ به دنبال تغییرات بزرگ؟

توسط حمزه داریوش
لپتاپ با پردازنده اگزینوس

لپتاپ با پردازنده اگزینوس به زودی عرضه می‌شود. گفته می‌شود سامسونگ در حال کار بر روی رایانه شخصی جدید برای طرفداران ویندوز است. استفاده از یک تراشه سفارشی اگزینوسی به همراه گرافیک AMD یکپارچه این محصول سامسونگ را به رایانه شخصی منحصر به فرد تبدیل می‌کند.

Galaxy Chromebook 2

لپتاپ با پردازنده اگزینوس؛ سامسونگ در مسیر تغییر

طبق گزارش ZDNet، این چیپست با عنوان Exynos 2200 از یک گرافیک AMD برخوردار خواهد بود. در بازاری که همه به دنبال تغییر و پیشرفت برای گرفتن بخشی از بازار هستند غول فناوری کره جنوبی با استفاده از این رایانه شخصی جدید قصد دارد یک رقابت قیمتی را وارد بازار کند و در عین حال خود را به واسطه اسنپ‌دراگون کوالکام متمایز کند. گزارش شده است که این شرکت از طریق همگام‌سازی حافظه، نمایشگر و NAND flash با APها به دنبال دستیابی به این هدف است. برای کسانی که اطلاع ندارند کوالکام از سال 2018 عملاً APها را برای رایانه‌های شخصی ویندوز 10 ARM در انحصار خود دارد.

علاوه بر این همچنین طبق گزارش‌هایی که از سمت تولیدکنندگان قطعات بزرگ و شرکا به دست رسیده مشخص شده است که سامسونگ در حال آماده‌سازی برای رونمایی رایانه ویندوز 10 خود با Exynos 2200 جدید در نیمه دوم همین سال جاری است. اگرچه تاریخ دقیق عرضه مشخص نیست اما انتظار می‌رود که در سه ماهه سوم سال 2021 و پس از انتشار سری جدید Galaxy Note 21 این امر محقق شود. متأسفانه جزئیات دقیق‌تر در مورد این محصول در حال حاضر در دسترس نیست.

Samsung Galaxy Book Flex 2 2

طبق گفته یک مقام ناشناس “در حال حاضر سامسونگ در حال بررسی نصب AP اگزینوس در یک نوت‌بوک باریک شبیه به Galaxy Book S است که سال گذشته منتشر شد.” در حال حاضر اطلاعات مربوط به رایانه شخصی اگزینوسی هنوز تأیید نشده است.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید