هوآوی P40 PRO تا چند سال قابل استفاده است؟

توسط فاطمه شیردل

هوآوی P40 PRO یکی از گوشی‌های گرانقیمت شرکت هواوی است. در این مقاله قصد داریم کیفیت این محصول را و اینکه چند سال می‌توان از آن استفاده کرد، بررسی کنیم.

همه‌ی ما می‌دانیم که نمی‌توانیم بدون گوشی‌های هوشمند خود کاری انجام دهیم و زندگی ما به این فناوری‌ گره خورده است. بنابراین اکثر کاربران ترجیح می‌دهند از یک گوشی هوشمند سطح پایین یا میان رده به مدت دو تا سه سال به راحتی استفاده کنند. اما این حرف شاید همیشه هم درست نباشد. برای ثابت کردن این ادعا باید عوامل دیگری را هم در نظر بگیریم.

به عبارت دیگر، بازار خیلی سریع در حال تغییر است. بنابراین شاید ما باید مرتبا گوشی‌های هوشمند خود را جایگزین کنیم. البته وقتی در مورد گوشی‌های پرچمدار صحبت می‌کنیم، موضوع پیچیده‌تر هم می‌شود. در نگاه اول گوشی‌های هوشمند پرچمدار به مدت طولانی‌تری قابل استفاده هستند. اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟

ما هوآوی P40 Pro را به عنوان یکی از بهترین گوشی‌ها مورد بررسی قرار می‌دهیم. P40 Pro در سال گذشته روانه‌ی‌ بازار شد و یک گوشی هوشمند گران قیمت و شیک محسوب می‌شود. یکی از ویژگی های این گوشی این است که از 5G نیز پشتیبانی می‌کند که خود یک مزیت محسوب می‌شود. پس با این توصیف ها شاید اینطور بنظر برسد که نیازی به تعویض گوشی در سه سال آینده نیست. اما قبل از نتیجه گیری باید چند نکته مهم را هم در نظر بگیریم.

هوآوی P40 PRO

مزیت خرید Huawei P40 Pro

هوآوی P40 Pro در ابتدا با پردازنده‌ی Kirin 990 به بازار آمد ولی این شرکت اخیرا پردازنده‌ی Kirin 9000 را روی آن نصب کرده است ، با این حال این گوشی همچنان می‌تواند عملکرد عالی‌تری را در 5 سال آینده ارائه دهد. حتی می‌توانیم بگوییم که اگر از نظر فیزیکی آسیب نبیند، می توان آن را برای چند سال بدون هیچی مشکلی استفاده کرد.

دوم اینکه ما هنگام خرید گوشی هوشمند، به فضای ذخیره سازی آن بسیار توجه می‌کنیم. علاوه بر این ، فضای ذخیره‌سازی با قیمت ارتباط زیادی دارد و هرچه زمان می‌گذرد ، فضای اشغال شده توسط برنامه‌های مختلف بیشتر و بیشتر می‌شود. هو‌آوی P40 Pro حداکثر‌512 گیگابایت  فضا برای ذخیره سازی دارد. بنابراین حتی اگر در‌ آینده برنامه‌های ‌موبایل دو برابر فضای بیشتری را  اشغال کنند، این گوشی باز هم فضای زیادی برای استفاده خواهد داشت.

و در آخر بسیاری از کاربران نگران دوام باتری هستند. در واقع ، این بزرگترین مشکلی است که مانع از عمر مفید بسیاری از گوشی‌های پرچمدار می شود. متاسفانه هوآوی P40 Pro نتوانسته‌ این مشکل را حل کند. بنابراین اگر واقعا نمی‌خواهید گوشی هوشمند خود را تعویض کنید، باید حدودا بعد از سه تا چهار سال که گوشی خود را خریدید، باتری آن را عوض کنید. و پس از آن سالی یک بار این کار را تکرار کنید. در واقع این کار هزینه‌ی زیادی هم ندارد، همین که گوشی شما سریع شارژ شود، نکته‌ی مثبتی محسوب می‌شود.

بنابراین ما فکر می‌کنیم هوآوی P40 Pro را  می‌توان حدود 3 تا 5 سال بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.

منبع: gizchina.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید