آیا ماژول دوربین آیفون 13 با طراحی جدید همراه خواهد بود؟

توسط محمد حسین
آیفون 13

همانطور که می‌دانید یکی از داغ‌ترین بحث‌های دنیای تکنولوژی در زمان حاضر موضوع خانواده آیفون 13 می‌باشد. کارشناسان از زمان رونمایی آیفون 12 تا به امروز اظهارات زیادی درمورد پرچمداران اپل در سال 2021 مطرح کردند که به آن‌ها پرداختیم. اگر به خاطر داشته باشید در هفته‌‌های اخیر بخشی از ویژگی‌های اعضای خانواده آیفون 13 منتشر شده که می‌توانید آن‌ها را در روکیدا دنبال کنید.

اگر علاقه‌مند به مطالعه نقد و بررسی جامع آیفون 12 مینی، آیفون 12، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس هستید می‌توانید روی آن‌ها کلیک کنید.

برای بررسی کارنامه اپل و محصولات معرفی شده توسط این شرکت در سال 2020 هستید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

برای اطلاع از محصولاتی که اپل قصد دارد در سال 2021 از آن‌ها رونمایی کند نیز می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

از جمله جزئیاتی که تاکنون در مورد خانواده آیفون 13 بیان شده، بازگشت اسکنر تاچ آیدی به پرچمداران 2021 اپل است. البته سنسور تشخیص اثر انگشت در آیفون 13 به زیر پنل‌های نمایشی منتقل شد. با این اقدام اپل قادر بود همزان از سنسور تشخیص چهره یا فیس آیدی نیز استفاده کند. از دیگر موارد قابل ذکر، استفاده از پنل‌های نمایشی LTPO برای آیفون 13 پرو و پرومکس است. همچنین طبق گفته منابع خبری اعضای پرو خانواده آیفون 13 از نرخ تازه سازی 120 هرتزی برای نمایشگر‌های خود برخوردار خواهند بود. این در حالی است که آیفون 13 و آیفون 13 مینی همچنان دارای نرخ تازه سازی 60 هرتزی می‌باشند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات جمع در مورد تمام مواردی که تاکنون درباره پرچمداران 2021 اپل منتشر شده، به اینجا مراجعه کنید.

یکی دیگر از مواردی که در مورد خانواده آیفون 13 ذکر شده است ایجاد بروز رسانی در ماژول دوربین این گوشی‌هاست. یکی از موضوعات مطرح شده، اضافه شدن اسکنر لایدار به ماژول دوربین تمام اعضای خانواده آیفون 13 می‌باشد. به تازگی اطلاعات جدیدی در مورد دوربین‌های خانواده آیفون 13 منتشر شده که قصد داریم در این خبر به آن‌ها بپردازیم پس در ادامه با روکیدا همراه باشید:

Sensor LiDAR iPhone

اول از همه باید بگوییم که تاکنون در مورد نحوه نام گذاری پرچمداران 2021 اطلاعاتی به دست نیامده. گزارشاتی در این زمینه منتشر شده که عنوان می‌کنند اپل برای دور زدن عدد 13 (به دلیل نحسی) ممکن است نام این پرچمداران را آیفون 12s بگذارد. البته برای اطمینان از این موضوع باید تا زمان رونمایی منتشر بمانیم.

طراحی ماژول دوربین خانواده آیفون 13 با چه تغییراتی همراه خواهد بود؟

به تازگی رندرهای جدیدی در مورد طراحی ماژول دوربین خانواده آیفون 13 منتشر شده که نشان می‌دهند اپل ممکن است کل ماژول دوربین را با شیشه محافظ یکپارچه پوشش دهد. این کار موجب از بین رفتن بیرون زدگی لنز‌های دوربین می‌شود.

با توجه به این که پیش‌تر کارشناسان اعلام کرده بودند، خانواده آیفون 13 با تغییر قابل توجهی در زمینه طراحی همراه نخواهند بود، احتمالا استفاده از لنز یکپارچه بارزترین تغییر در زمینه طراحی این گوشی‌ها باشد. این اقدام اپل باعث می‌شود تا خانواده آیفون 13 از سایر آیفون‌های قبلی متمایز شود. همچنین با این کار تمیز کردن لنزهای دوربین بسیار آسان‌تر از گذشته خواهد شد.

با توجه به این که زمان زیادی تا رونمایی از پرچمداران 2021 اپل مانده، ممکن است تغییرات جزئی دیگری نیز در طراحی این گوشی‌ها رخ دهد. از دیگر مواردی که به تازگی در مورد بروز رسانی‌هایی که ماژول دوربین خانواده آیفون 13 شاهد آن خواهد بود ذکر شده، بهبود دوربین اولترا واید در این گوشی‌ها می‌باشد.

این طور که اطلاعات به دست آمده عنوان می‌کنند، به احتمال زیاد دوربین اولترا واید در اعضای پرو خانواده آیفون 13 از گشودگی دیافراگم ƒ/1.8 برخوردار خواهد بود. دیافراگم بزرگتر موجب می‌شود نور بیشتری از لنز به سنسور دوربین وارد شود که نتیجه آن بهبود کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین اولترا واید آیفون 13 پرو و پرو مکس خواهد بود. همچنین قدرت عکس برداری این دوربین در شرایط نوری نامناسب نیز به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد.

211 hero

علاوه‌بر این برخی از کارشناسان اعلام کرده‌اند که به احتمال زیاد دوربین تله فوتو آیفون 13 پرو مشابه با آیفون 12 پرو مکس خواهد بود. دوربین تله فوتو آیفون 12 پرو مکس دارای گشودگی دیافراگم ƒ/2.2 و فاصله کانونی 65 میلی‌متری بود که با قرارگیری آن در آیفون 13 پرو، قدرت بزرگنمایی این گوشی در مقایسه با همتای نسل گذشته خود بهتر خواهد شد.

مواردی که در این مقاله عنوان کردیم اطلاعات جدید در مورد بروز رسانی‌های ممکن در ماژول دوربین خانواده آیفون 13 بود. در مورد تاریخ انتشار پرچمداران 2021 اپل تاکنون تاریخ رسمی عنوان نشده است. کمپانی اپل در گذشته برای رونمایی از خانواده آیفون 12 با مشکلاتی در زمینه تامین قطعات مواجه بود که نتیجه آن عرضه دیرتر از موعد این گوشی‌ها به بازار بود. انتظار داریم با توجه به بهبود وضعیت بازار در سال جدید پرچمدارا ن 2021 این کمپانی در تاریخ همیشگی خود و در اواسط سپتامبر وارد بازار شوند.

در آینده با اخبار بیشتر پیرامون خانواده آیفون 13 (آیفون 12) با شما همراه خواهیم بود.

منبع خبر: gizchina.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید