روکیدا
دانش عمومی و مهندسی دانش و فناوری عمومی

این ۶ مکان تاریخی را بیگانه‌های فضایی ساخته اند یا انسان ها؟ + تصاویر

6 مکان تاریخی که تصور می‌کنید ساخته دست بیگانگان هستند

سالیان درازی است که شایعه حضور و دخالت بیگانگان در کره زمین با کشف مکان‌های تاریخی شگفت‌انگیز قدرت گرفته است. مکان‌هایی که حتی ساخت آن‌ها برای انسان‌های قرن اخیر نیز دشوار جلوه می‌کند. بسیاری از دانشمندان باوجود این‌که درستی چنین تصوری را رد می‌کنند اما هنوز مدرکی برای اثبات ادعایشان ارائه نکرده‌اند. در مقابل عده زیادی بر این باورند که در زمان‌های قدیم با توجه به محدودیت در امکانات و ابزار بعید نیست که افرادی باقدرت و دانشی فرازمینی دست به ساخت چنین مکان‌هایی زده باشند. در این مطلب شمارا با ۶ مورد از بحث‌برانگیزترین مکان‌های تاریخی و شگفت‌انگیز آشنا می‌کنیم و عجایب آن‌ها را موردبررسی قرار می‌دهیم:

The Nazca Lines خطوط نازکا

The Nazca Lines خطوط نازکا

کمتر کسی پیدا می‌شود که تصویر چنین خطوطی را ندیده باشد و در شگفتی آن فرونرفته باشد. در کویر نازکا، در ۲۰۰ مایلی جنوب شرقی لیمای پرو، مجموعه‌ای از ۸۰۰ خط طولانی، مستقیم و سفیدرنگ واقع است که با اشکال خاص هندسی و تصاویری از حیوانات همه را انگشت‌به‌دهان کرده است. وسعت این اشکال حکاکی شده روی زمین باهم متفاوت است اما وسیع‌ترین شکل طولی در حدود ۳۶۵ متر دارد. نکته قابل‌توجه در مورد این اشکال دقت و تقارن وصف‌نشدنی است که امروزه برای ایجاد آن از ابزارهای فوق پیشرفته استفاده می‌شود. باوجود چنین شگفتی‌هایی چگونه می‌توان از تصور دخالت بیگانگان دست کشید؟ درحالی‌که عده‌ای از دانشمندان به روشی دست‌یافته‌اند که می‌توان بدون نیاز به دستگاه‌های لیزر فضایی حکاکی را در وسعت و دقت بالا انجام داد اما همچنان این موضوع در بسیاری از محافل علمی با عنوان دخالت بیگانگان موردبررسی قرار می‌گیرد.

Machu Picchu ماچوپیچو

Machu Picchu ماچوپیچو

مکانی در ۷۰ کیلومتری شهر کوزکوی پرو که بدون شک یکی از شگفت‌انگیزترین و زیباترین شهرک‌های تاریخی محسوب می‌شود؛ اما چرا باید دخالت بیگانگان را به چنین مکانی نسبت دهیم؟ جورجیو تسوکالوس، دیرینه‌شناس بیگانگان پس از مطالعاتی مدعی آن است که سنگ‌های بزرگی که در ساخت پایه خانه‌های این شهرک قدیمی استفاده‌شده‌اند دارای قدمت بیشتری نسبت به سنگ‌های کوچک‌تر بالایشان هستند.

تسوکالوس در مورد ساختار خانه‌های ماچوپیچو توضیح داد:

در ساختار برخی از خانه‌ها شاهد استفاده از سنگ‌ها با اندازه‌ها و حجم‌های گوناگون در سه سطح هستیم. در پایین‌ترین قسمت از سنگین‌ترین، حجیم‌ترین و بزرگ‌ترین سنگ‌ها استفاده‌شده است و بر روی آن‌ها، سنگ‌های کوچک‌تر و آجر مانندی به چشم می‌خورند که گویا تنها در آن قسمت پرتاب‌شده‌اند و هنوز دلیلی برای این کار یافت نشده است.

دانشمندان و باستان شناسان هنوز قادر به توجیه این موضوع نیستند که چرا اینکاها از سنگ‌های کوچک‌تر با همان استحکام به‌عنوان پایه استفاده نکرده‌اند و چگونه آن‌ها چنین سنگ‌های بزرگ را بدون هیچ امکانات خاصی جابه‌جا کرده و به آن شهرک آورده بودند. بدین سبب تنها پاسخی که می‌تواند چنین امری را امکان‌پذیر جلوه دهد این است: دخالت بیگانگان

The Pyramids of Giza مجموعه اهرام سه‌گانه جیزه

The Pyramids of Giza مجموعه اهرام سه‌گانه جیزه

اهرام مصر همواره یکی از پایه‌های اصلی شک انسان‌ها در مورد دخالت بیگانگان هستند؛ اما در میان تمام اهرام کوچک و بزرگ مصر تنها سه هرم خوفو، خفرع و منقرع که به اهرام ثلاثه نیز شهرت دارند در این فهرست موردبررسی قرار می‌گیرند. موقعیت جالب این اهرام در کنار ساختاری که از توانایی یک انسان معمولی خارج است این سه هرم را مدت‌هاست در این فهرست نگه‌داشته و هنوز هیچ مدرکی برای اثبات عدم دخالت بیگانگان در ساخت آن‌ها ارائه نشده است. مطابق مقاله‌ای که از دانشگاه ایالتی میشیگان منتشرشده است این سه هرم دقیقاً بر امتداد سه ستاره صورت فلکی شکارچی واقع‌شده‌اند.

اگر به تصویر این سه هرم و موقعیت سه ستاره‌ای که کمربند صورت فلکی شکارچی را تشکیل می‌دهند توجه کنید درمی‌یابید که سه هرم همانند سه ستاره صورت فلکی شکارچی در یک راستا نیستند. اگر کمی بیشتر دقت کنید می‌بینید که سازندگان این اهرام شگفتی را بر بینندگانشان تمام کرده‌اند. چراکه اندازه هر هرم با توجه به روشنایی ستاره‌ای است که در امتدادش قرار دارد. دوهرم از این مجموعه تقریباً به یک اندازه بلند هستند و هرم سوم نیز حدود ۴۷ درصد از دو هرم دیگر کوتاه‌تر است. به همین ترتیب کمربند صورت فلکی شکارچی دارای دو ستاره با روشنایی تقریباً یکسان است و ستاره دیگر که از دو ستاره نخست روشنایی کمتر و انحراف بیشتری دارد دقیقاً با هرم سوم از مجموعه اهرام جیزه مطابقت می‌کند.

در این مقاله همچنین از واقعیت جالب دیگری پرده‌برداری شده و آن این است که بزرگ‌ترین هرم تقریباً قطب شمالی مغناطیسی کره زمین را نشان می‌دهد و بدین ترتیب مصریان باستان بدون نیاز به قطب‌نما جهت‌یابی می‌کردند. در انقلاب تابستانی نیز خورشید دقیقاً میان هرم بزرگ و یکی از دو هرم همسایه خود زمانی نمایان می‌شود که از مجسمه ابوالهول قابل‌مشاهده باشد. نویسندگان این مقاله همچنین به عدم فرسایش یکسان این سه هرم نسبت به سایر اهرامی که قدمتی مشابه دارند اشاره می‌کنند و به شگفتی‌های بی‌پایان این مجموعه می‌افزایند. درحالی‌که عده‌ای به توانایی مصریان باستان در ستاره‌شناسی و بهره‌گیری بی‌نظیر آن‌ها از این علم اشاره می‌کنند اما همچنان نمی‌توان تمام این شگفتی‌ها را در کنار هم توجیه کرد.

Sacsayhuamán ساکساهوامان

Sacsayhuamán ساکساهوامان

ساکساهوامان، اثر به‌جامانده دیگری از تمدن اینکاها که نشنال جئوگرافیک آن را یکی از مدعیان این فهرست به شمار می‌آورد. درحالی‌که اینکاها در تاریخ به داشتن استعداد و توانایی و خلاقیت شهرت داشتند اما جای بحث برای چنین مکانی که با سنگ‌های غول‌پیکر ساخته‌شده است همچنان باز است.

Pumapunku پوماپونکو

Pumapunku پوماپونکو

پوماپونکو مجموعه‌ای از دست سازه‌های سنگی است که در تیاهوانکو، مکانی در لاپاز بولیوی واقع است. اولین سؤالی که در ذهن بازدیدکنندگان این مکان تاریخی شکل می‌گیرد این است که این دست سازه‌ها از چه نوع سنگی و چگونه برش خورده است. دقت و زیبایی در این دست سازه‌ها آن‌چنان چشمگیر است که عده بسیاری معتقدند که این مکان بی‌نظیر توسط بیگانگان ساخته‌شده است. البته بسیاری از باستان شناسان بر این باورند که سنگ‌تراشی ازجمله مهارت‌هایی بوده که مردم دوران باستان در آن بسیار پیشرفته بوده‌اند.

Teotihuacan تئوتیئواکان

Teotihuacan تئوتیئواکان

مکانی تاریخی که در زمان خود دارای بلندترین ساختمان‌ها بوده است. تئوتیئواکان که بیشتر با دوهرم ماه و خورشید خود شناخته می‌شود دارای شگفتی‌های فراوانی است. ازجمله این شگفتی‌ها می‌توان به ساختمان‌هایی تحت عنوان خانه اشاره کرد که شهروندان از طریق آن‌ها در شرایط اضطراری ناپدید می‌شدند. به سبب اینکه سرنوشت این شهر همچون معمایی بدون حل باقی‌مانده است بسیاری ادعا می‌کنند که بیگانگان در آن دخالت داشته‌اند. شگفتی دیگری که به این ادعا قوت می‌بخشد این است که در ساخت هرم‌ها از ریاضیات پیشرفته‌ای استفاده‌شده است که در آن زمان وجود نداشته است و مانند اهرام جیزه ممکن است ارتباطی با شکل‌گیری فضا داشته باشند.

مطالب مرتبط

این بافت مغز انسان با گذشت ۲۶۰۰ سال سالم مانده است، می‌توانید حدس بزنید چرا؟

محمد آقاپور

از سر مخروطیان مصری چه چیزهایی می‌دانید؟

محمد امین نعمتی

گور خیره‌کننده یک جنگجو به طور کامل، همراه با ارابه و دو اسب، در انگلستان کشف شد

محمد امین نعمتی

آنوبیس خدای مردگان مصر باستان کیست؟

عباس رهامی

اسکلت‎های باستانی با جمجمه‌های عجیب شبیه به بیگانگان در کرواسی کشف شدند

محمد امین نعمتی

کشف یک سالن غذاخوری با قدمت ۸۰۰ سال + تصاویر

کیوان

۱ دیدگاه

روکیدا - ۹ دلیل علمی عجیب که چرا انسان هنوز موجودات فضایی را پیدا نکرده است! چهارشنبه , ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ at ۱۵:۳۴

[…] دارند. با این وجود چرا انسان تا به‌ حال به یکی از این موجودات زنده مستقر در این سیارات بر نخورده است؟ دلیل آن ممکن است این باشد که دنیا بزرگتر […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟