آیا واتساپ وب میزبان تماس اینترنتی خواهد شد؟

توسط محمد حسین
واتساپ

اپلیکیشن واتساپ یکی از معروف‌ترین و کاربردی‌ترین برنامه‌های پیام رسان در جهان شناخته می‌شود که میلیون‌ها کاربر فعال به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند. از ویژگی‌های مهم این پیام رسان امکان برقراری تماس اینترنتی است. فیسبوک قابلیت تماس صوتی را در سال 2015 و تماس ویدیویی را در 2016 به پیام رسان واتساپ اضافه کرد. از آن زمان واتساپ به عنوان یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها برای تماس اینترنتی شناخته می‌شود. با این وجود ایرادی که بسیاری از کارشناسان و کاربران این برنامه از آن ناراضی بودند، محدود شدن قابلیت تماس اینترنتی به نسخه‌های تلفن همراه بود.

fb

به نظر می‌رسد مسئولان فیسبوک صدای اعتراض کاربران را شنیده‌اند و این رویه قرار است به زودی خاتمه یابد. طبق گزارش منابع، امکان برقراری تماس صوتی و تصویری اکنون به نسخه تحت وب واتساپ نیز اضافه شده است. البته این بروزرسانی هنوز در مرحله آزمایش است و تنها برای تعداد محدودی از کاربران در دسترس قرار گرفته.

به تازگی یکی از کاربرانی که ویژگی تماس اینترنتی را در نسخه تحت وب واتساپ دریافت کرده بود عکسی از ظاهر این ویژگی را به اشتراک گذاشته که می‌توانید آن را در زیر مشاهده کنید.

fdvgbnn

با کلیک روی گزینه فلش مانند که در کنار نماد جستجو قرار گرفته امکانات جدید واتساپ وب برای شما نمایش داده می‌شود. همانطور که می‌دانید برای دسترسی به واتساپ وب در ابتدا باید QR کد نمایش داده شده در مانیتور کامپیوتر خود را با دوربین گوشیتان اسکن کنید.

درباره نحوه عملکرد تماس اینترنتی واتساپ وب هنوز اطلاعات چندانی در دست نیست. امیدواریم مهندسان فیسبوک هنگام افزودن این قابلیت به نسخه تحت وب واتس اپ امکان پشتیبانی این اپلیکیشن از دوربین و میکروفون‌های شخص ثالث را نیز در نظر گرفته باشند.

Whats app

همانطور که در ابتدای خبر اشاره کردیم ویژگی تماس اینترنتی در واتساپ وب هنوز در مرحاله آزمایشی است. تاکنون تاریخ انتشار رسمی برای این قابلیت از سوی مسئولان فیسبوک اعلام نشده که امیدواریم به زودی شاهد این قابلیت در نسخه عمومی واتساپ وب باشیم.

نظر شما درباره امکانات جدید نسخه تحت وب واتساپ چیست. آیا آن‌ها را کاربردی می‌دانید. اگر ویژگی تماس اینترنتی در واتساپ وب را دریافت کرده‌اید نظر خود درباره کیفیت و عملکرد آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع خبر: androidauthority.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید