عملکرد دوربین تله فوتو آیفون 12 پرو مکس در شرایط نوری کم چگونه است؟

توسط محمد حسین
آیفون

شرکت اپل در سال جاری قابلیت “حالت شب” را برای دوربین‌های سلفی و فوق‌عریض گوشی‌های سری 12 آیفون در دسترس قرار داده است. هرچند در حال حاضر، قابلیت “حالت شب” فقط برای دوربین اصلی فعال می‌باشد.

اپل همچنین از یک دوربین تله‌فوتو جدید با زوم بالاتر 2.5 برابری در آیفون 12 پرو مکس خبر داده است. در همین راستا کاربران با وجود سکوت عمدی اپل درباره این موضوع، انتظار دارند بتواند از قابلیت “حالت شب” پشتیبانی کند.

در ادامه به بررسی همین مسئله می‌پردازیم.

آیفون

مشکلات دوربین تله‌فوتو در شرایط نوری نامناسب

درست مشابه سری پرو آیفون 11 و سری پرو آیفون 12، نسخه 12 پرو مکس نیز ترجیح می‌دهد در شرایط تاریکی از زوم دیجیتالی 2.5 برابری بجای استفاده از زوم اپتیکال و واقعی خود بهره ببرد.

mjiSX83jPoDTrqLaAASMWL

البته این یک موضوع جدیدی نبوده و قبلا نیز شاهد این مشکل در گوشی آیفون 12 پرو نیز بوده‌ایم. دوربین 12 مگاپیکسلی تله‌فوتو گاهی اوقات در شرایط نوری شب نیز عمل می‌کند که البته به میزان نور موجود در محیط شدیدا وابسته است.

در این رابطه اگر روشنایی محیط از یک مقدار معینی کمتر شود گوشی بصورت خودکار، جای استفاده از تله‌فوتو با زوم اپتیکال از دوربین اصلی و زوم دیجیتالی خود بهره می‌گیرد.

علت اصلی

این مشکل از تفاوت ساختاری بین دوربین اصلی و دوربین تله‌فوتو ناشی می‌شود؛ چرا که در دوربین اصلی از یک سنسور بزرگتری نسبت به دوربین تله‌فوتو استفاده شده و بسیاری از گوشی‌های هوشمند در شرایط نوری نامناسب از سنسور بزرگتر دوربین خود بجای سنسور کوچک‌تر، بهره می‌گیرند.

bnvbvbn

اولین گوشی اپل با دوربین دوگانه “موسوم به آیفون 7 پلاس” نیز بجای بهره‌گیری از دوربین تله‌فوتو برای زوم اپتیکال از دوربین اصلی و زوم دیجیتال خود در شب استفاده می‌کند.

منبع: gsmarena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید