آیا ممکن است تراشه اسنپ دراگون 875، موجب افزایش قیمت پرچمداران 2021 شیائومی شود؟

توسط ماهان
آیا ممکن است تراشه اسنپ دراگون 875، موجب افزایش قیمت پرچمداران 2021 شیائومی شود؟

اسنپ دراگون 875 و پرچمداران شیائومی.

گوشی های پرچمدار، هر سال گران تر می شوند. اما این اولین باری است که چنین اتفاقی را در پرچمداران چینی می بینیم. آنها همیشه مدعی بوده اند که نسبت به پرچمداران جهانی، ارزان تر هستند. اما امسال شاهد بودیم که سری شیائومی Mi 10، وارد فاز قیمتی جدیدی شد. به نظر می رسد که این روند، در سال آینده افزایش خواهد یافت.

پرچمداران امسال که به چیپست اسنپ دراگون 865 مجهز بودند، نسبت به گوشی های نسل قبل خود، بسیار گران تر بودند. خوب، یکی از دلایل اصلی این است که اسنپ دراگون 865، بسیار گران تر از چیپست های قبلی است. حالا بر اساس گزارشات واصله از کره جنوبی، مشتریان باید برای پرچمداران سال آینده، به لطف اسنپ دراگون 875، هزینه بسیار بیشتری را پرداخت کنند.

بر اساس این منبع خبری، یک سفارش که توسط شیائومی به ثبت رسیده نشان می دهد که قیمت پلتفرم موبایل اسنپ دراگون 875 حدود 250 دلار خواهد بود. این قیمت شامل پردازنده و مودم  اسنپ دراگون X60 5G می شود. این منبع می گوید، شیائومی مجبور است در مورد قیمت پرچمداران آینده خود، تغییرات اساسی اعمال کند.

آیا ممکن است تراشه اسنپ دراگون 875، موجب افزایش قیمت پرچمداران 2021 شیائومی شود؟

در حال حاضر، اسنپ دراگون 865 با قیمت 150 تا 160 دلار به دست تولید کنندگان موبایل می رسد. این یعنی اسنپ دراگون 875 حدود 100 دلار از نسل قبل گرانتر خواهد بود. اگر شرکت های تولید کننده موبایل به همین 100 دلار قناعت کنند، پرچمداران سال 2021، حداقل 100 دلار گران تر از پرچمداران فعلی خواهند بود. البته عوامل زیادی در قیمت‌گذاری گوشی هوشمند موثر هستند.

در حالی که پرچمداران شیائومی، هر سال گران تر می شوند، این شرکت هنوز هم به لطف زیر برند خود (ردمی)، توانسته ارزان ترین گوشی ها را به دست مصرف کننده برساند. حتی پرچمدارانی مانند Redmi K30 Pro وجود دارند که قیمت بسیار خوبی دارند.

اما حتی Redmi K30 Pro هم نسبت به نسل قبلی خود، بسیار گران تر شده است. به نظر می رسد هیچ چیز جلودار این روند صعودی در قیمت تلفن های همراه نیست.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید