بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

هر پروژه بازاریابی (ایمیلی یا حضوری) الزامات خاص خودش را دارد و شما به یک راهنمای شایسته در مورد این که چه ابزارهایی در دسترس هستند، برای چه کسانی ساخته شده اند، و چه کاری می توانند انجام دهند، نیاز دارید. در آغاز استارتاپ من، گروهی از این ابزارها را آزمودیم تا مشخص شود کدام یک بیشترین تاثیر را داراست. اینجا تعدادی از مدعیان پیشرو در بازاریابی وجود دارند؛ ببینید که کدامشان بهترین تناسب را با نیازهای بازاریابی شما دارند.

۱- پلتفورم گت ریسپانس (GetResponse)

این یک پلتفورم چندمنظوره برای بازاریابی ایمیلی است که برای کسب وکارهایی با اندازه کوچک و متوسط مناسب می باشد. این پلتفورم با فهرست دریافت کنندگان ایمیل در اندازه هایی با ده ها هزار تا کم تر ازیک هزار یا حتی کم تر هم بهترین تناسب را داراست. گت ریسپانس با یک معروفیت وفادارانه در صنعت بازاریابی ایمیلی، ویژگی های بسیار متنوعی از قبیل آزمون ای بی (AB testing)، الگوهای پاسخگویی، بخش بندی ایمیل ها و حتی ایجاد صفحه ورودی را ارائه می دهد.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

۲- پلتفورم میل چیمپ (MailChimp)

برای بازاریاب های تازه کار میل چیمپ به ارائه کمک مانند ایجاد فهرست های ” رایگان برای همیشه” شامل پنج هزار مشترک می پردازد. برای بازاریابی ایمیلی توسط یک فرد تازه وارد باید زیاد هم باشد. بنابراین اگر در مورد صرف هزینه روی یک پاسخ گوهای خودکار ایمیل تردید دارید، میل چیمپ را امتحان نمایید. بهترین مجموعه از چرخ های کمکی که یک بازاریاب تازه کار می تواند بیابد. شما همچنین دوجین از ویژگی های بازاریابی ایمیلی  خواهید یافت تا یک کمپین موفقیت آمیز برای بازاریابی ایمیلی را به اجرا بگذارید.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

۳- آوبر (AWeber)

زمانی که در حال مدیریت فهرست کوچک تری، شاید صدها یا هزاران نفر، یا تعداد کم تری می باشید و روی پیشروهای اینترنتی تمرکز نموده اید، در این صورت آوبر انتخاب خوبی برای شما است. آن ها برای اضافه کردن پیشروهای اینترنتی از منابع آفلاین کار نمی کنند بلکه برای  یک فهرست آنلاین، بهترین نتیجه در زمینه توانایی تحویل ایمیل در بازار را برای شما فراهم می نمایند. پیام های مجازی شما به سرعت تحویل داده شده، سریعا توسط دریافت کنندگان باز شده، و به صورت مرتب کلیک می خورند.

۴- نرم افزار کانستنت کانتکت (Constant Contact)

این نرم افزار برای ایمیل های دارای گرافیک (تصویری) یا مبتنی بر اچ تی ام ال (HTML) عالی است. پس اگر در این مرحله قرار دارید از آن ها استفاده کنید. آن ها بیشتر برای بازاریاب های کوچک تر مناسب هستند که برای فهرست هایی با صدها یا هزاران نفر یا کم تر در حد ده ها نفر موثر هستند.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

 ۵- اسمارت میل (SmartMail)

اسمارت میل یک  پلتفورم راه اندازی اتوماسیون ایمیلی است که علایم رفتاری و چرخه عمر را پیگیری می کند. این برنامه به شخصی سازی تجربیات فردی مشتری جهت به دست آوردن آن ها و مشتریان حاضرکمک می کند و با استفاده از اتوماسیون پیش بینی به ازای هر بازدیدکننده متوسط درآمد را افزایش می دهد. این پلتفورم به شرکت ها کمک می کند تا مشتریان بالقوه را در حالت واقعی بازار شناسایی کرده و آن ها را با استفاده از توصیه های شخصی شده مربوط به محصول، بازاریابی مجدد کند.

۶- اینفیوژن سافت (infusionSoft)

اگر شما روی یک فهرست با بیش از ۵۰ هزار مشترک کار می کنید و کسب وکار آنلاینتان با شش وجه مختلف یا بیشتر سروکار دارد، این نرم افزار احتمالا همانی است که به دنبالش هستید. آن ها سبدهای خرید را با راهبرد بازاریابی ایمیلی عرضه می کنند که طرح هایی مانند تفکیک خریداران از مشترکان یا تعیین توالی های خاص ایمیلی به افراد خاص را تسهیل می کند.شما می توانید کارت پستالهای فیزیکی هم طراحی کنید. اما این کارت ها ارزان نیستند. نرخ تعیین  آن ها در چهار وجه وجود دارد. همان طور که می توان حدس زد، آن ها برای شرکت های موفقی آماده سازی می شوند که خواهان ادامه افزایش موجودی کل شرکت، حتی بیشتر از این مقدار می باشند.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

۷- وان شاپینگ کارت (۱ShoppingCart)

وان شاپینگ کارت با یک اندازه مناسب برای همه (فهرست های بازاریابی ایمیلی) که فرایند پرداخت و بازاریابی ایمیلی را با هم ترکیب می کند، قادر است تا پیام رسانی مجازی شما را با سبد خرید درهم آمیخته و این کار را با قیمت پایین تری از اینفیوژن سافت انجام می دهد. شما همچنان می توانید فهرست ها را از هم تفکیک کرده  و به صورت دقیق برای خریداران یا اصلا کل افراد فهرستتان ایمیل ارسال کنید.

آن ها معروفیت شناخته شده ای دارند اما از آن ها انتظار نداشته باشید که همانند یک برنامه بازاریابی ایمیلی اختصاصی برای بازاریابی، رتبه های منحصربه فردی در قابلیت تحویل دهندگی ایمیل ها داشته باشند. این مساله صحیح است که شما با استفاده از نرم افزار وان شاپینگ کارت به جای سبدخرید و پاسخ گوی خودکار ایمیل در زمان و پول صرفه جویی خواهید کرد، اما بده- بستان های اجتناب ناپذیری هم در این میان وجود دارد.

۸- اتوریسپانس پلاس (Autoresponse Plus) یا ای پی آر

این نرم افزاری است که در صورت ثبت نام همزمان می توان از آن استفاده نمود. این نرم افزار همچنین برای بازاریابی استاندارد ایمیلی نیز قابل استفاده است. اما اگر شما در حال خریداری پیشروهای بازاریابی هستید و می- خواهید که سریعا به افراد خاص ایمیل شوند، نرم افزار اتوریسپانس پلاس پشتیبان بازاریابی ایمیلی شما در این صنعت است.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

۹- کمپین مونیتور (Campaign Monitor)

این نرم افزار برای کسب وکارهای مبتنی بر داده، در هر اندازه ای مناسب است. اگر شما در مورد جمع آوری داده ها و تفسیر آن ها وسواس دارید، این برنامه همراه شما است. برنامه به شما همه چیز خواهد داد که شامل تعداد کلیک ها و پیگیری رتبه در گوگل می شود. این پلتفرم دارای یک نقطه تلاقی می باشد که قادر به انجام تجزیه و تحلیل بر اساس گوگل است. همچنین در تست مربوط به ایمیل های مجزا و مدل ها و موضوعاتی با پیگیری های خرد عالی عمل می کند.

۱۰- آفیس اتوپایلت (Office Autopilot)

این سرویس به شما اجازه می دهد تا یک لایه پیچیده به برنامه پاسخ گوی خودکار استاندارد خود بیفزایید. این برنامه تقریبا برای انواع مختلفی از وظایف ” مبتنی بر شرایط خاص ”  قابل برنامه ریزی است.

در حقیقت، شما می توانید آن را برای پاسخ گویی در هنگام بروز شرایط معین برنامه ریزی کنید؛ مانند زمانی که یک مشتری سفارشی را به ثبت می رساند و این برنامه یک پیام به هرکدام از انبارهای تامین کننده (کالا یا خدمات) که مورد استفاده شما است خواهد فرستاد تا سفارش را تکمیل کند. یا وقتی که یک مشتری به صورت نابه هنگام شما را ترک می کند، برنامه آفیس اتوپایلت برای آن ها یک پیشنهاد ویژه دقیقه آخری می فرستد.

اساسا تمام کاری که شما انجام می دهید، انتخاب ماشه ای است که اقدام مورد نظر شما، زمان مورد نظر شما برای آن اقدام، و لیستی که باید مورد استفاده قرار دهد را در حالت ارائه پیشنهادات برقرار می کند.

در نتیجه بعد از مرور این ده سرویس پیشرو در ارائه خدمات برای بازاریابی ایمیلی کدام یک از آن ها برای بازاریابی کسب وکارشما مناسب به نظر می رسد؟ با یک پلتفورم مانند گت ریسپانس یا میل چیمپ شما می‌توانید همه چیز از کارکردهای اولیه گرفته تا تحلیل های پیچیده بسیارعالی، و ترکیب سبدهای خرید را به دست آورید، در حالی که ابزارهای کوچک تر و تخصصی تری مانند ای آر پی (ARP) یا وان سی اس (۱CS ) می توانند بهترین گزینه شما برای پروژه های کوچک ترباشند، مثل همیشه انتخاب شما بستگی به این دارد که در کدام مرحله از بازاریابی ایمیلی قرار دارید و به کجا می خواهید برسید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.