استراتژی کسب و کار انرژی و محیط زیست دانش و فناوری دنیای خودرو زندگی نجوم، هوا و فضا

این سه قانون ایلان ماسک را روزانه دنبال کنید تا حتما موفق شوید

این سه قانون ایلان ماسک را روزانه دنبال کنید تا حتما موفق شوید

ما در طول تاریخ تمایل داریم تا متفکران جسور را به خاطر بیاوریم. سعی کنید دنیا را بدون داشتن جسارت تغییر دهید. ایلان ماسک از بزرگ فکر کردن لذت می برد. از تاسیس پرهیجان‌ترین شرکت تولید ماشین سواری در قرن ۲۱ با نام تسلا (Tesla) تا حقیقت بخشیدن به سفر فضایی (SpaceX). در کم‌ترین حد اگر حساب کنیم، ایلان ماسک حداقل پنج صنعت گوناگون را از هم گسسته است از جمله پرداخت‌ها، ماشین‌های سواری، فضا، حمل‌ونقل و تولید باتری. در میان کارآفرینان هم سطح خود، مقیاس ریسک پذیری ایلان ماسک او را از بیشتر کارآفرینان درگیر با بزرگ‌ترین مشکلات دنیا مجزا می‌کند.

این سه قانون ایلان ماسک را روزانه دنبال کنید تا حتما موفق شوید

 

سه قانون برای جسارت بیشتر به سبک ایلان ماسک:

۱- بزرگ‌ترین ریسکی که می‌توانید بکنید این است که ریسک  نکنید.

در دنیایی با میزان بالایی از نااطمینانی، شما تا زمانی قادر به ریسک کردن هستید که به آسانی شکست خورده، به سرعت یادگرفته، و به پیش بروید. ماسک نشان می دهد که شما باید راه های معمول فکر کردن را درهم بریزید تا بتوانید از نو شروع کنید. او به خودش یک فرصت ۱۰۰ روزه داد تا توسط ایجاد بزرگ ترین حوزه باتری در جهان اقدام به تعمیر شبکه برق استرالیای جنوبی کند یا اعلام کرد که این کار به صورت رایگان انجام خواهد شد. برقراری یک ضرب الاجل خود-تحمیلی روشی قوی برای به حرکت درآمدن و کم کردن فاصله بین صحبت تا عمل است. حاضرید امروز چه ایده جدید جسورانه ای را به معرض عمل بگذارید؟

۲- ایلان ماسک و پیشگام شدن در شکست

یکی از معروف‌ترین کتاب‌ها در میان کارآفرینان کتاب اندیشه‌های مارکوس آئریولوس (Marcus Aurelius)، امپراتور رم می باشد. این کتاب اولیه حول و حوش یک ایده متقاعد کننده بنا شده است: “این شما هستید، نه وقایع خارجی که بر ذهنتان قدرت و تسلط دارید. این مساله را دریابید،  و درنتیجه نقطه قوت خود را خواهید یافت”.  ماسک احتمالا باید اولین شخصی باشد که این شعار را در زندگی خود به کار بسته است. داستان او الگویی برای غلبه کردن به موانع، مبارزه برای چیزی که به آن معتقدید ، و تسلیم نشدن است. او اهل یک بنیاد عمیق انسانیت است.

این سه قانون ایلان ماسک را روزانه دنبال کنید تا حتما موفق شوید

اشتباه کردن مشکلی ندارد. آن (اشتباه کردن) باعث نمی شود که شخص بی ارزشی شوید. او در یک مصاحبه برای ۱۰ متفکر برتر از نظر سی ان ان (CNN) می گوید:” هنگام شروع به تولید تسلا و اسپیس ایکس، در هر دو مورد، من به این فکر کردم که شانس موفقیت کمتر از ۵۰ درصد است…پس به نظر نمی رسید قانع شده باشم که تمام این ها به ثمر خواهد رسید. من فکر کردم، “خوب، احتمالا این کار موثر واقع نخواهد شد، اما ارزش امتحان کردن را دارد زیرا که نتیجه مهم است”.

 

۳- داشتن روحیه کارآفرینی وایکینگی (Viking)

ماسک نه تنها در حرف هایش بلکه در اقداماتش نیز شجاعت به خرج می دهد و ازشکست به روشی نظام مند به عنوان محوری برای پیشروی سریع خود استفاده می کند. او می گوید: “ما نباید از انجام کاری واهمه داشته باشیم. تنهابه این دلیل که میزانی از احتمال شکست خوردن در آن وجود دارد. اگر پدران ما این رویکرد (ترس ازشکست) را اتخاذ کرده بودند، ایالات متحده آمریکا به وجود نمی آمد”.

وارد شدن به دنیای ناشناخته و دربرگرفتن نااطمینانی نیازمند اراده ای قاطع است. جایی که اراده ای قاطع جریان دارد، کارآفرینان سطح بالاتری از امید (اعتماد به نفس مستحکم)، خوش بینی (انتظار وقوع حوادث خوب را داشتن)، سماجت (ایستادگی در راه هدف و به آسانی تسلیم نشدن)، و انعطاف پذیری (توان سازگاری یافتن با موانع و تجدید قوای سریع) را گزارش داده اند.

این سه قانون ایلان ماسک را روزانه دنبال کنید تا حتما موفق شوید

گام بعدی برای موفقیت در کسب و کار

همان طور که سال ۲۰۱۷ به پایان خود نزدیک می شود، شما آماده تدارک چه نوع آینده ای برای خود هستید؟ بستن در و وارد شدن به درون ناشناخته ها همراه با آوردن جسورترین شخصیت خود به مقابله با بزرگ ترین چالش های پیش رویتان کار آسانی نیست. پیشفرض ما این است که در یک محیط آشنا (امن) قرار بگیریم و حتی قبل تلاش (برای موفقیت) پذیرای شکست باشیم. تا به حال چند بار پیش آمده است که در مورد یک ایده تغییردهنده بازی (ایده برای موفقیت) فکر کرده باشید و بعد این ایده مانند برفی که زیر نور خورشید ذوب شود از ذهنتان پرکشیده باشد؟ آن را”ناحیه پشیمانی” می گویند. همان طور که ماسک نشان می دهد شما باید هر روز خودی نشان بدهید، جسور باشید و به یاد داشته باشید که هزینه امتحان کردن هرچیزی در زندگی هیچگاه به اندازه هرگز ندانستن دردناک نخواهد بود.

مطالب مرتبط

بایدها و نبایدهای بازاریابی از طریق موبایل یا موبایل مارکتینگ

hanimn

با این ۱۹ ایده خارق‌العاده به سطوح بالاتر پیشرفت کنید

مهرناز شهریاری

وقتی می‌فهمید شغل جدیدتان مطلوب نیست چه باید کرد؟

فاطمه غفاری

۵ مزیتی که فضای کاری مشترک برای استارتاپ شما دارد

مهرناز شهریاری

چگونه کسب و کارمان را موفق و هدفمند جلو ببریم؟

مهرناز شهریاری

چطور زندگی ایده آل و کسب و کار عالی را باهم داشته باشیم؟

فاطمه غفاری

چگونه مخاطب پسند باشیم؟ ۶ نکته‌ی کلیدی برای نوشتن محتوای پر بازدید

۳ راه برای اینکه ذهن مشتریان تان را بخوانید

چطور در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

hanimn

۷ سؤال مهم قبل از راه اندازی کسب و کار خدمات محور + استراتژی بازاریابی

مهرناز شهریاری

چگونه یک نوجوان ۹ ساله، یک کسب و کار ۶۰۰ هزار دلاری پاپیون راه اندازی کرد؟

مهرناز شهریاری

۶ درس از مدیریت به سبک بنجامین فرانکلین ـ قسمت اول

نگین ابراهیمی

سرمایه گذاری موفق در استارتاپ ها با این ۴ قانون مهم

مهرناز شهریاری

۸ توصیه برای این که برند شخصی خود را در سال ۲۰۱۷ بسازید

ماهان

در آغاز کسب و کار، این هزینه‌ها هیچگاه پشیمانتان نمی‌کنند

فاطمه غفاری

فناوری جدید تسلا و افزایش مسافت قابل پیمایش خودروهای الکتریکی

ماهان

چگونه استراتژی محتوای حرفه ای بنویسیم؟

مهرناز شهریاری

۵ درس مادرانه برای موفقیت زنان در کسب و کار

نگین ابراهیمی

۴ comments

Avatar
اردلان یکشنبه , ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ at ۰۸:۴۹

کارتون عالیه

Reply
Avatar
soheila1992 پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ at ۲۲:۱۵

سلام خیلی ممنون از لطف شما دوست عزیز

Reply
Avatar
Amaj شنبه , ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ at ۰۵:۴۵

مطلب خیلی خوب و مفیدی بود.

Reply
Avatar
soheila1992 یکشنبه , ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ at ۲۰:۳۳

سلام متشکرم از لطف شما

Reply

Leave a Comment