کرونا ویروس تمام معادلات اپل برای آیفون 12 را به هم ریخت

توسط محمد امین نعمتی

طبق سنت همیشگی اپل انتظار داریم پاییز امسال اعضای خانواده آیفون 12 خود را معرفی کند. 2020 یک سال مهم برای دستگاه‌های موبایل اپل است چون گفته می‌شود مدل‌های جدید آیفون 5G خواهند بود.

گرچه، بیماری همه‌گیری فعلی کرونا ویروس اپل را ممکن است مجبور به یک اقدام بی‌سابقه کند یعنی به تاخیر انداختن معرفی سه مدل جدید آیفون 12 به چندین ماه بعد.

طبق گزارش جدیدی که توسط منابع خبری در آسیا منتشر شده است، این شرکت در حال آماده شدن برای چنین تاخیری است، چون این بیماری روی سطح تقاضای کاربران جهانی تاثیر گذاشته است و برنامه توسعه محصول این شرکت را به هم ریخته است.

کرونا ویروس تمام معادلات اپل برای آیفون 12 را به هم ریخت

طبق گفته افراد مطلع به موضوع، مقامات اپل در مورد احتمالا به تاخیر انداختن معرفی آیفون 12 تا چند ماه بعد با یکدیگر صحبت کردند و منابع خبری زنجیره تامین این شرکت تاکید کردند موانع کاربردی در نهایت می‌تواند عرضه این گوشی‌ها را به زمان دیگری موکول کند.

جدا از مشکلات زنجیره تامین، اپل ظاهرا نگران وضعیت فعلی است که تمایل کاربران را به ارتقاء گوشی‌های خود شدیدا کاهش خواهد داد و خود این موضوع به تنهایی می‌تواند حجم فروش اولین گوشی‌های هوشمند این شرکت را پایین بیاورد.

براساس اخباری که از درون این شرکت شنیده می‌شود اهالی کوپرتینو واقعا می‌خواهند اولین آیفون 5G یک موفقیت گسترده باشد.

شرکت آمریکایی در حال حاضر نظارت دقیقی روی شیوع بیماری کرونا ویروس در آمریکا و اروپا یعنی دو تا از بزرگ‌ترین بازارهای خود دارد و احتمال نیاز به تاخیر معرفی آیفون 12 را بررسی می‌کند.

شرایط فعلی در کالیفرنیا باعث شده است اکثر کارمندان این شرکت در خانه کار کنند. یکی دیگر از منابع اطلاعاتی می‌گوید اپل در اواسط اردیبهشت تصمیم نهایی خود را خواهد گرفت. این شرکت هنوز نظری در این مورد نداده است. در بدترین حالت، ورود مدل‌های آیفون 12 به بازار تا سال 2021 به عقب خواهد افتاد.

منبع: gsmarena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید