حضور گوشی S6 5G ویوو در بنچمارک Geekbench یک دستگاه قدرتمند را نشان می‌دهد

۳۱ مارس تاریخ رونمایی از گوشی S6 5G ویوو است و با آن که این شرکت تا الان چندین تبلیغ از این گوشی منتشر کرده است ولی یک نکته مخفی مانده بود (حتی با آن که حضور این گوشی در دیتابیس TENAA مشخصات آن را لو داده بود) : دلیل پشتیبانی از شبکه ۵G چیست؟

جواب استفاده از چیپست اگزینوس ۹۸۰ سامسونگ است که یک مودم داخلی ۵G دارد. ویوو قبلا در گوشی‌های X30 و X30 Pro خود نیز از این تراشه استفاده کرده بود.

استفاده از این چیپست را نتیجه بنچمارک Geekbench گوشی vivo S6 5G نشان می‌دهد تا بتوانیم آن را با چیپست میان‌رده ۵G کوآلکام یعنی اسنپ‌دراگون ۷۶۵G نیز مقایسه کنیم (گوشی vivo Z6 5G مجهز به آن است).

حضور گوشی S6 5G ویوو در بنچمارک Geekbench یک دستگاه قدرتمند را نشان می‌دهد - حضور گوشی S6 5G ویوو در بنچمارک Geekbench یک دستگاه قدرتمند را نشان می‌دهد - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, ویوو

نتیجه اگزینوس ۹۸۰ در تست تک هسته بالاتر است، امتیاز چیپست کوآلکام در محدوده ۴۰۰ تا ۴۵۰ است. در بخش چند هسته هر دو امتیاز یکسانی می‌گیرند. ولی نکته جالب این جا است که اسنپ‌دراگون براساس فرآیند ۷ نانومتری EUV ساخته شده است و یک هسته بزرگ (با سرعت کلاک بالاتر از سایر هسته‌ها) دارد.

اگزینوس یک چیپست ۸ نانومتری است که هر دو هسته آن سرعت مشابهی دارند. بدون شک، تراشه سامسونگ براساس معماری جدیدتر کورتکس A77 ساخته شده است که در مقایسه با معماری کورتکس A76 که کوآلکام برای هسته‌های کریو ۴۷۵ خود استفاده کرده است ۲۰ درصد عملکرد بهتر دارد.

در پایان باید بگوییم تصاویری منتشر شده است که vivo S6 5G را در دست یک کاربر نشان می‌دهد. با نگاه با این تصاویر می‌توانیم بریدگی قطره‌ای شکل نمایشگر را ببینیم تا این فرضیه که گوشی مورد نظر دو دوربین سلفی دارد رد شود.

منبع: gsmarena.com