روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

قابلیت جدید واتس‌اپ برای بررسی صحت اخبار ویروس کرونا چیست؟

روکیدا - قابلیت جدید واتس‌اپ برای بررسی صحت اخبار ویروس کرونا چیست؟ - واتس اپ, ویروس کرونا, کرونا ویروس

تمامی ما از شرایط فعلی دنیا به علت ویروس کرونا مطلع هستیم و تقریبا تمامی افراد مجبور شدند در خانه کار کنند و بنابراین از اینترنت برای ارتباط بیشتر با افراد استفاده می‌کنند. به همین علت شرکت‌های فناوری به دنبال روش‌های بهتری برای کمک به افراد هستند.

یکی از مهم‌ترین جوانب این تلاش اطمینان از این است که پیام‌های روی پلت‌فرم‌های آن‌ها تا جای ممکن قابل اعتماد و موثق باشد. فیس‌بوک و گوگل به همراه چند غول دیگر دنیای فناوری تصمیم به همکاری با سازمان‌های برتر سلامت برای ارائه اخبار صحیح به کاربران خود گرفته‌اند.

واتس‌اپ یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که مدیران آن سعی دارند این شرایط را بهبود بخشند. ظاهرا این شرکت قصد راه‌اندازی یک قابلیت را دارد که به افراد اجازه می‌دهد محتویات پیام‌های فوروارد شده را روی اینترنت جستجو کنند.

به عبارت دیگر آن‌ها می‌توانند صحت اخبار مربوط به بیماری کووید ۱۹ را بررسی کنند. این قابلیت هنوز در مرحله بتا قرار دارد ولی ظاهرا به افراد اجازه می‌دهد حتی محتویات یک ویدئو را جستجو کنند. این جستجو از طریق گوگل انجام خواهد شد و واتس‌اپ پیش از جستجو در وب به اطلاع کاربر می‌رساند که این پیام روی گوگل بارگذاری خواهد شد. نمونه آن را در تصاویر زیر می‌توانید ببینید.

قابلیت جدید واتس‌اپ برای بررسی صحت اخبار ویروس کرونا چیست؟

یکی از سخنگویان شرکت واتس‌اپ گفته است آن‌ها در حال حاضر روی قابلیت‌های جدیدی کار می‌کنند که به کاربران در پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد پیام‌هایی که برایشان فوروارد شده است کمک کند و این شرکت قصد دارد در آینده‌ای نزدیک آن را در اختیار تمام کاربران بگذارد.

منبع: phonearena.com

مطالب مرتبط

بررسی رابط کاربری MIUI 12 شیائومی: معرفی تمامی قابلیت‌های جدید

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین آنتی ویروس های اندروید ۲۰۲۰: محافظت کامل از حریم خصوصی و دستگاه کاربران

محمد امین نعمتی

دستیار صوتی گوگل اسیستنت چیست و چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ پاسخ به ۶ سوال مهم

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

محمد امین نعمتی

گوگل چه قابلیت جدیدی را به تب های گوگل کروم اضافه می کند؟

محمد آقاپور

واچ او اس در برابر ور او اس: مقایسه دو سیستم عامل برتر گجت های پوشیدنی

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟