روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن گجت های پوشیدنی گجت‌ها

به کمک اپل واچ واکنش بدن خود به کرونا ویروس را بررسی کنید!

روکیدا - به کمک اپل واچ واکنش بدن خود به کرونا ویروس را بررسی کنید! - اپل واچ, اپلیکیشن کاردیوگرام, ویروس کرونا, کرونا ویروس

اپلیکیشن کاردیوگرام (Cardiogram) به واسطه ادغام خوب با سیستم عامل watchOS اپل واچ و HealthKit و همچنین شرکت در تحقیقاتی مانند تحقیق Health eHeart دانشگاه کالیفرنیا مشهور است. حالا توسعه‌دهندگان کاردیوگرام امیدوار هستند که داده‌های اپلیکیشن آن‌ها بتواند در بهبوهه‌ همه‎گیری کرونا ویروس مفید باشد.

ضربان قلب بدن در حالت آرامش و خواب می‌تواند با زمانی که بدن با عفونتی مانند کووید ۱۹ مبارزه می‌کند بسیار فرق داشته باشد. کاردیوگرام از روز ۵ شنبه قابلیت جدیدی را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تفاوت ضربان قلب‌های خود را به کمک اپل واچ پیگیری کنند تا داده‌های بیشتری برای نظارت روی بیماری خود داشته باشند.

«جانسون سیه» هم‌بنیان‌گذار کاردیوگرام گفته است «قابلیت جدید Sleeping BPM کاردیوگرام می‌تواند به کاربران کمک کند بیشتر از واکنش بدن خود نسبت به علایم آنفلوانزا و سایر بیماری‌ها از جمله کووید ۱۹ مطلع باشند.»

زمانی که یک فرد بیماری است، سلول‌های سیستم ایمنی بدن او پروتئین‌های کوچکی به اسم هیستامین آزاد می‌کنند که باعث التهاب و گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود. به دنبال این فرآیند سیگنال‌هایی به مغز برای افزایش ضربان قلب و مقدار خون ارسالی به مناطق ملتهب فرستاده می‌شود.

به گفته «سیه» این نوع افزایش ضربان قلب در دوران عفونت یا تب در طول خواب قابل توجه‌تر است. بنابراین، قابلیت جدید می‌تواند اطلاعاتی در مورد نحوه واکنش بدن به بیماری فراهم کند.

به کمک اپل واچ واکنش بدن خود به کرونا ویروس را بررسی کنید!

این تیم هشدار می‌دهد هدف از Sleeping BPM شناسایی آنفلوانزا یا کووید ۱۹ نیست و نباید از آن به جای تست‌ها و ابزارهای تشخیص بیماری پزشکی استفاده کرد. همچنین رویدادهای روزانه و بدون ربط به بیماری نیز وجود دارند که می‌توانند ضربان قلب را بالا ببرند.

«سیه» گفت «ما در اختیار کاربران خود ابزار بیشتری را گذاشتیم تا طریق الگوهای ضربان قلب از نحوه تاثیرگذاری علایم شبیه به علایم آنفلوانزا روی بدن خود آگاه شوند.»

به گفته کاردیوگرام این قابلیت بی‌همتا است چون در ترکیب با داده‌های دیگر قرار می‌گیرد که به تفسیر داده‌ها به کاربر کمک می‌کند. بسیاری از کاربران کاردیوگرام همچنین عارضه‌های قلبی دارند که می‌تواند خطر ابتدا آن‌ها به ویروس‌های مانند کرونا ویروس یا آنفلوانزا را بیشتر کند.

بدون شک، افراد برای استفاده از این قابلیت باید اپل واچ خود را هنگام خواب به دست داشته باشند. کاربران اپلیکیشن کاردیوگرام که خود رایگان است برای استفاده از قابلیت Sleeping BPM نیاز به هزینه ندارند. اما برای افرادی که می‌خواهند از راه دور روی سلامتی عزیزانشان نظارت داشته باشند یا داده‌ها را با استخراج در اختیار دکتر خود قرار دهند، این اپلیکیشن یک طرح عضویت پرمیموم با پرداخت سالیانه ۲۵ دلار دارد.

منبع: appleinsider.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بررسی رابط کاربری MIUI 12 شیائومی: معرفی تمامی قابلیت‌های جدید

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین آنتی ویروس های اندروید ۲۰۲۰: محافظت کامل از حریم خصوصی و دستگاه کاربران

محمد امین نعمتی

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

دستیار صوتی گوگل اسیستنت چیست و چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ پاسخ به ۶ سوال مهم

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟