روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

آیا قابلیت محو شدن پیام‌ها به اینستاگرام نیز خواهد آمد؟

روکیدا - آیا قابلیت محو شدن پیام‌ها به اینستاگرام نیز خواهد آمد؟ - اینستاگرام

در آینده ممکن است بتوانید مانند اسنپ‌چت در اینستاگرام نیز پیام‌های موقت بفرستید. این پلت‌فرم ظاهرا در حال کار روی قابلیت محو شدن پیام‌ها است که هر زمان کادر گفتگو را ترک می‌کنید پیام‌ها را پاک خواهد کرد.

محقق اپلیکیشن «جین مانچون وانگ» در کد نسخه اندروید این اپلیکشن یک قابلیت مخفی کشف کرده است که یکی از سخنگویان فیس‌بوک احتمال اضافه شدن آن در آینده را تایید کرده است.

آیا قابلیت محو شدن پیام‌ها به اینستاگرام نیز خواهد آمد؟

اینستاگرام مدتی است که قابلیت پیام‌های محوشونده را تست می‌کند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۸، این شرکت قابلیتی را معرفی کرد که به کاربر اجازه می‌دهد تصمیم بگیرد یک پذیرنده پیام چطور از دوربین Instagram Direct می‌تواند یک ویدئو یا تصویر را ببیند.

کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد افراد ویدئو یا تصویر را تنها یک مرتبه بتوانند ببینند، به عبارتی این قابلیت را به آن‌ها می‌دهد در یک بازه زمانی مشخص به آن پاسخ دهند یا در کادر گفتگو تصویر یا ویدئو همیشه به صورت بندانگشتی باقی بماند.

اگر این قابلیت جدید به شکلی که وانگ کشف کرده است راه‌اندازی شود، کاربر زمان شروع یک گفتگو در بخش دایرکت اینستاگرام وارد یک پنجره پیام‌دهی با تم تیره می‌شود. پیام‌های این پنجره زمانی که افراد داخل گفتگو آن را ترک کنند پاک می‌شود و هیچ راهی برای خواندن مجدد پیام‌هایی که قبلا نوشتید وجود ندارد چون هر زمان کادر گفتگو را باز کنید خالی است.

اینستاگرام در واکنش به این خبر گفته است «ما همیشه در حال بررسی قابلیت‌های جدید برای بهبود تجربه پیام‌رسانی سرویس خود هستیم. این قابلیت در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و هنوز تست‌های خارجی آن شروع نشده است!»

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

بررسی رابط کاربری MIUI 12 شیائومی: معرفی تمامی قابلیت‌های جدید

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین آنتی ویروس های اندروید ۲۰۲۰: محافظت کامل از حریم خصوصی و دستگاه کاربران

محمد امین نعمتی

دستیار صوتی گوگل اسیستنت چیست و چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ پاسخ به ۶ سوال مهم

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

محمد امین نعمتی

گوگل چه قابلیت جدیدی را به تب های گوگل کروم اضافه می کند؟

محمد آقاپور

واچ او اس در برابر ور او اس: مقایسه دو سیستم عامل برتر گجت های پوشیدنی

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟