۲۱ نکته در مورد موفقیت برای کارآفرینان جوان و مشتاق

گاهی اوقات، موفقیت یعنی درس گرفتن از انسان های دیگری که این مسیر را طی کرده اند و به موفقیت دست یافته اند. با روکیدا همراه باشید.

گاهی اوقات، موفقیت یعنی درس گرفتن از انسان های دیگری که این مسیر را طی کرده اند و به موفقیت دست یافته اند. داشتن یک مربی می تواند یک نعمت بزرگ برای کارآفرینان باشد، اما همه نمی توانند به یک مربی یا فردی که او را راهنمایی کند، دسترسی داشته باشند.

اگر هنوز راهنمای خود برای کسب و کار را نیافته اید، در اینجا ۲۱ نکته در مورد موفقیت برای کارآفرینان جوان و مشتاق، آورده شده است.

۱- خود را به چالش بکشید.

ریچارد بانسون می گوید که بزرگترین انگیزه او برای پیشرفت، این است که خودش را به چالش بکشد. او به زندگی به چشم یک مدرسه یا دانشگاه نگاه می کند که هر روز، چیز جدیدی را به او می آموزد. شما هم می توانید این چنین باشید.

۲- کاری را انجام دهید که برایتان مهم است.

هیچ شکی وجود ندارد که استارت زدن یک تجارت، زمان زیادی می برد. به گفته استیو جابز، تنها راه احساس رضایت در زندگی، این است که کاری را انجام دهید که به آن اعتقاد دارید.

۳- ریسک پذیر باشید.

ما تنها زمانی می توانیم نتیجه کار خود را ببینیم که واقعاً آن را انجام دهیم. جف بزوس می گوید: من هرگز از شکست خوردن پشیمان نشدم، اما بارها از تلاش نکردن پشیمان شدم.

۴- خود را باور داشته باشید.

هنری فورد یک بار گفت: چه فکر کنید می توانید و چه فکر کنید نمی توانید، در هر صورت حق با شماست. موفقیت خود را باور داشته باشید. با این کار، برای هر مانع، راه حلی پیدا خواهید کرد. اگر باور نداشته باشید، فقط بهانه تراشی می کنید.

۵- رویا داشته باشید.

به گفته دیوید کارپ، یک کارآفرین کسی است که رویایی در سر دارد و آرزوی ساختنش را در ذهن خود می پروراند. همیشه رویاهای خود را مجسم کنید.

۶- به دنبال انسان های خوب باشید.

شما اخلاق اطرافیان خود را جذب می کنید و شبیه به آنها می شوید. به گفته هافمن، مدیر عامل لینکدین، سریع ترین راه برای تغییر خود این است که با انسان هایی باشید که دوست دارید، شبیه به آنها شوید.

۷- ترس را در آغوش بکشید.

غلبه بر ترس کار آسانی نیست. اما باید انجام شود. آنا هافینگتون یک بار گفته بود: شجاع بودن مانند یک عضله است. هرچه بیشتر آن را به کار گیرید، قوی تر می شود.

۸- عمل کنید.

دنیا پر است از ایده های فوق العاده. اما موفقیت، تنها با عمل کردن ممکن می شود. والت دیزنی می گوید: ساده ترین راه برای شروع کردن، این است که حرف زدن را متوقف کنید و عمل کردن را آغاز کنید. این کلید موفقیت است.

۹- زمان صرف کنید.

هیچ کس به سرعت موفق نمی شود. همه افراد موفق، روزی یک فرد تازه کار بوده اند. به گفته استیو جابز: اگر به دقت نگاه کنید، اکثر موفقیت هایی که یک شبه به دست آمده، مدت زیادی صرف آن شده بود. از وقت صرف کردن، نترسید.

۱۰- انرژی را مدیریت کنید، نه زمان.

انرژی شما می تواند کاری که با زمان خود انجام می دهید را محدود کند. پس آن را به خوبی مدیریت کنید.

۱۱- یک تیم عالی بسازید.

هیچ کس به تنهایی در تجارت موفق نمی شود. کسانی که سعی می کنند به تنهایی موفق شوند، از کسانی که به صورت تیمی کار می کنند، شکست خواهند خورد. تیم خود را بسازید، تا راه موفقیت را با هم طی کنید.

۱۲- افراد با شخصیت نیرومند را به کار گیرید.

زمانی که در حال ساختن تیم هستید، باید افرادی را استخدام کنید که شخصیت قدرتمندی دارند و ارزش تیم شما را بالا می برند. همیشه می توانید مهارت های یک فرد را با آموزش افزایش دهید. اما نمی‌توانید شخصیت و ارزش او را تغییر دهید.

۱۳- به فکر افزایش سرمایه خود باشید.

یک سرمایه گذار موفق به نام ریچارد هاروچ، این توصیه را برای کارآفرینان آینده دارد: “جمع آوری سرمایه همیشه دشوارتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید و همیشه بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید، طول می کشد. پس برای آن برنامه ریزی کنید.”

۱۴- اهداف خود را بشناسید.

رایان الیس می گوید: این که هدف نهایی را هر روز با خود مرور کنید، به شما کمک می کند تا با قدرت بیشتر به سمت آن حرکت کنید. اهداف خود را مشخص کنید و هر روز آنها را به یاد آورید. باید برای به دست آوردن آنها بجنگید.

۱۵- از اشتباهات خود درس بگیرید.

بسیاری از کارآفرینان معتقدند، بهترین معلم آنها، اشتباهاتشان بوده است. زمانی که از اشتباهات خود درس می گیرید، یک گام به موفقیت نزدیک می شوید. حتی اگر در قدم اول شکست خورده باشید.

۱۶- مشتری خود را بشناسید.

دیوید توماس، بنیانگذار شرکت وندی می گوید: شناخت مشتری، یکی از نکات کلیدی موفقیت من بوده است. باید بهتر از هر کسی، نسبت به افرادی که به آنها خدمات می دهید، شناخت داشته باشید.

۱۷- از اعتراضات یاد بگیرید.

بیل گیتس یک بار گفت: ناراضی ترین مشتریان شما، بهترین منبع یادگیری شما هستند. اجازه دهید مشتریان ناراضی نقاط ضعف شما را گوشزد کنند.

۱۸- نظرات مشتریان را جویا شوید.

اینکه تصور کنید مشتری به چه چیزی نیاز یا علاقه دارد، شما را به موفقیت نمی رساند. باید مستقیماً از آنها بپرسید و با دقت به پاسخ آنها گوش دهید.

۱۹- عاقلانه هزینه کنید.

وقتی برای تجارت خود هزینه می کنید، باید مراقب باشید که این کار را به طور منطقی انجام دهید. هزینه کردن برای چیزهای بی ارزش کار آسانی است، اما این کار سرمایه شما را به باد خواهد داد.

۲۰- صنعت خود را درک کنید.

تونی سیه، بنیانگذار شرکت زاپوس، می گوید: خود را درگیر بازی‌ای نکنید که چیزی از آن نمی فهمید. حتی اگر ببینید خیلی از افراد، از این راه پول در می آورند. باید به خوبی صنعت خود را درک کنید تا بتوانید در این راه موفق شوید.

۲۱- بیش از چیزی که از شما انتظار می رود، ارائه دهید.

لری پیج، یکی از بنیانگذاران گوگل، کارآفرینان را تشویق می کند که بیش از چیزی که مشتریان انتظار دارند، به آنها خدمات ارائه دهند. این بهترین راه برای شناخته شدن در صنعت و ساختن جامعه هواداران است.

برای تبدیل شدن به یک کارآفرینان موفق، نیاز به کار زیاد، رویایی بزرگ و استقامت دارید. این ۲۱ نکته از زبان کارآفرینانی است که قبلاً راه موفقیت را پیدا کرده اند. با کمک این نکات، راحت تر می توانید مسیر درست را پیدا کنید.