۲ درس مهم در مورد ارتباطات شرکت شما، پس از شیوع ویروس کرونا

ارتباطات خود را با همه مخاطبان حفظ کنید. نگذارید مشتریان فکر کنند که شما، دور از دسترس هستید.

اگر هنوز شرکت شما برای مقابله با ویروس کرونا اقدامی انجام نداده است، وقت آن رسیده که این کار را شروع کنید. مهم نیست که شرکت شما کوچک است یا بزرگ. ما در بحران ارتباطات به سر می بریم. این بحران به تولید شما ربطی ندارد، بلکه به توجه شما نیاز دارد. بی توجهی شما، دیدگاه مردم نسبت به برند شما را خدشه دار خواهد کرد.

ارتباطات داخلی و خارجی شما با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسیار حائز اهمیت است. بهتر است مسائل ارتباطی زیر را مورد توجه قرار دهید.

ارتباطات مستمر برقرار کنید.

به طور منظم، با مخاطبان خود در ارتباط باشید. برای مثال، باید به کارمندان بگویید که چه وقت سر کار بیایند و چه وقت به خانه بروند. یا چه وقت در خانه کار کنند. چگونه با مشتریان در ارتباط باشند. چطور وسایل دفتر کار را تمیز و ضد عفونی کنند. همچنین لازم است که برای مرخصی افراد بیمار، برنامه ریزی کنید. اگر ارتباط درستی با کارمندان خود برقرار نکنید، در این روزهای پر استرس، اضطراب آنها را بیشتر خواهید کرد.

در مورد ارتباطات خارجی، لازم است که با مشتریان و فروشندگان در ارتباط باشید، تا بدانند که برای محافظت از آنها و سازمان خودتان چه اقداماتی انجام می دهید. مردم دوست دارند با سازمان هایی کار کنند که به خودشان، مشتریانشان و شرکای تجاریشان اهمیت می دهند.

اگر یک ورزشگاه، مرکز تناسب اندام، رستوران، مهد کودک یا هر مکانی را اداره می کنید که جمعیت زیادی در آن جمع می شوند، باید به طور مرتب با مشتریان خود در ارتباط باشید.

ارتباطات دیگر را فعلاً کنسل کنید.

در حالی که تمام وقت و انرژی خود را صرف ارتباطات برای مقابله با ویروس کرونا می کنید، بهتر است ارتباطات دیگر را برای زمان دیگری نگه دارید.

شاید دوست داشته باشید برای کنفرانس خود در فصل بهار، تبلیغ کنید. اما از کجا معلوم با وضعیت فعلی، این کنفرانس برگزار شود. در شرایط کنونی، بسیاری از نمایشگاه ها و کنفرانس های بزرگ، کنسل شده اند. شاید دوست داشته باشید در مورد محصولات جدید خود که در هفته های آتی عرضه می شود، با کل دنیا صحبت کنید. اما از کجا می دانید زنجیره تأمین شما، تا آن زمان تا چه حد تحت تأثیر قرار گرفته است.

بر فرض که کنفرانس خود را برگزار کنید. یا محصول جدید خود را بدون تأخیر، عرضه کنید. آیا الان وقت صحبت کردن در این مورد است؟ آیا ارزش آن را دارد که ریسک کنید و با دور از دسترس بودن، شهرت برند خود را به خطر اندازید؟

اگر در مورد نحوه برقراری ارتباط با کارمندان و مشتریان خود در شرایط کنونی، شک و تردید دارید، این سؤالات را از خودتان بپرسید: از شرکت ها و سازمان هایی که من با آنها همکاری دارم، چه چیزی می خواهم بدانم؟ نیازها و انتظارات من برای ارتباط با آنها چیست؟

این روش به شما کمک می کند تا ارتباطی مستمر و قدرتمند داشته باشید. این ارتباط در مواقع بحران و برای محافظت از برند شما ضروری است. در حالی که جهان نگران شیوع ویروس است، شما باید اخبار مربوط به خود را منتشر کنید، با مشتریان و شرکای تجاری خود در ارتباط باشید و نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید.