کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا به شکایت علیه اپل و سامسونگ رسیدگی می‌کند

کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا (ITC) اعلام کرده است به شکایتی که از اپل، سامسونگ و سایر شرکت‌های فناوری سازنده دستگاه‌های لمسی خاصی شده است رسیدگی می‌کند. این تصمیم به دنبال شکایت یک شرکت ایرلندی به اسم Neodron انجام شده است که چندین شرکت را متهم به استفاده بدون مجوز از پتنت‌های مرتبط با نمایشگرهای لمسی این شرکت کرده است.

کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا به شکایت علیه اپل و سامسونگ رسیدگی می‌کند - کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا به شکایت علیه اپل و سامسونگ رسیدگی می‌کند - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, سامسونگ, اپل

مجموعه پتنت‌های شرکت Neodron ابتدا به دست شرکت Atmel در سیلیکون والی رسید. شرکت نسبتا تازه تاسیسی که در سال ۲۰۱۸ بنیان‌گذاری شده است و بابت شکایت از شرکت‌های فناوری گوناگون برای استفاده بدون مجوز از پتنت‌ها مشهور است.

در مورد این پرونده خاص، از ITC خواسته شده است سفارش مجدد از چندین شرکت را متوقف، جلوگیری و محدود کند. ITC می‌گوید بازرسی‌های این شرکت در مورد آمازون، اپل، ایسوس، ال‌جی، مایکروسافت، موتورولا، سامسونگ و سونی خواهد بود.

طبق گزارش سایت AppleInsider، دو تا از محصولات اپل که در این قضیه نام برده شده‌اند عبارتند از آیفون ۱۱ و نسل سوم آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی.

کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است شروع تحقیقات در مورد این شرکت‌ها به این معنا نیست که با توجه به مفاد پرونده از الان تصمیم گرفته شده است. این سازمان یک تاریخ اتمام تحقیقات تا ۴۵ روز پس از شروع مشخص خواهد کرد و رسیدگی به شواهد در تاریخ دیگری انجام می‌شود.

منبع: engadget.com