روکیدا
نجوم، هوا و فضا

ناسا فضانورد پس از ۴ سال فضانورد جدید استخدام می‌کند

روکیدا - ناسا فضانورد پس از 4 سال فضانورد جدید استخدام می‌کند - فضا, ماه, مریخ, ناسا

دوست دارید یکی از اولین فضانوردانی باشید که قصد دارند به ماه برگردند یا به مریخ سفر کنند؟ این فرصت برایتان فراهم شده است. ناسا درخواست پذیرش فضانورد را شروع کرده است و برخی از این افراد احتمالا جزو سفرهای بعدی به ماه و مریخ خواهند بود.

برای فرستادن درخواست خود باید تا انتهای ماه مارس صبر کنید، گرچه زمان مشکل اصلی این جا نبوده بلکه شرایط صلاحیت است.

ناسا می‌گوید باید یک شهروند آمریکا با یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات یا معادل آن باشید مانند دو سال کار برای دریافت دکترا در رشته خود، یک دکترای پزشکی یا ترکیبی از یک طرح دانشجویی خلبان آزمایشی کامل (که تا ژوئن ۲۰۲۱ تمام شود) با یک مدرک لیسانس رشته‌های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات.

همچنین به تجربه واقعی نیاز دارید که شامل دو سال تجربه کاری «progressively responsible» (تجربه‌ای که رشد یا پیشرفت را در سطح مسئولیت یا سختی و دشواری نشان دهد) یا هزار ساعت پرواز به عنوان خلبان اول می‌‌شود. از طرفی باید تست پرواز فضایی طولانی این سازمان را با موفقیت پشت سر بگذارید.

گرچه اگر صلاحیت‌های بالا را داشته باشید، فرصت بزرگی است. با فرض این که در برنامه‌های ناسا تغییری ایجاد نشود، دو دهه آینده این سازمان با سفر به ماه و مریخ پر شده است و حتی اگر در این ماموریت‌ها شرکت نداشته باشید این اولین مرتبه است که پس از ۴ سال ناسا درخواست استخدام فضانورد کرده است.

فرصتی که افراد توسط آن عضو باشگاه بسیار کوچک از کسانی خواهند شد که به فراتر از مدار زمین سفر کردند، حتی اگر از ایستگاه فضایی بین‌المللی جلوتر نروید.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

به ادعای دانشمندان در سیاره عطارد احتمال حیات وجود دارد

محمد امین نعمتی

آیا امکان استفاده از جی‌پی‌اس روی ماه وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

اسپیس ایکس اولین فضانوردان خود را کمتر از دو ماه به فضا می‌فرستد

محمد امین نعمتی

آیا ناسا به کشت گیاهان خوراکی در فضا نزدیک‌تر شده است؟

محمد امین نعمتی

اسپیس ایکس از سال آینده گردشگران فضایی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌برد

محمد امین نعمتی

ناسا با تعیین جایزه از دانشجویان درخواست کمک کرد

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟