۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش سوم

در دو بخش اول و دوم مطلب ۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه به راهکارهای ۱۰ ، ۹ ، ۸ و ۷ پرداختیم که شما را به مطالعه و بررسی عمیق آن ها دعوت می نماییم. هم اکنون با راهکارهای ۶ و ۵ در کنار شما هستیم .

۶ : بهترین مکان برای زندگی را بیابید :

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش سوم

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شما آزاد هستید به هر کجا که دلتان خواست بروید ! پس از این فرصت استفاده کنید و شهر مناسب برای آزادی های خود را انتخاب کنید .

شما می توانید به یک شهر بزرگ تر بروید با به شهر کوچک و قدیمی بازگردید یا حتی هرجای دیگری در خارج از کشور را نیز می توانید انتخاب کنید ، اما هرجا را انتخاب مب کنبد در نظر داشته باشید که با خلق و خو و روحیات شما سازگار باشد و بعد از آن با جیب و بودجه شما سازگار باشد و شما بتوانید سریعا خود را با محط جدید وفق دهید و بتوانید از فرصت های تازه شغلی موجود در منظقه جدید زنگی بهره مند شوید .

تمام تلاش خود را برای انخاب بهترین مکان زندگی برای یک کار ایده آل به خرج دهید و همه جوانب را در نظر بگیرید . این انتخاب حقیقتا بسیار سرنوشت ساز است .

۵ : پول های خودتان را نگه دارید :

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش سوم

پس از فارغ التحصیی از دانشگاه ،تصورات مالی شما دچار تغییرات فراوانی می شوند و نیاز هست برای همه ی موقعیت های محتمل ، پول کافی در اختیار داشته باشید .

شما ممکن است حمایت های مالی اطرافیان و پدر و مادر خود را مثل سابق نداشته باشید و آن ها ممکن هست که انتظار داشته باشند شما خیلی زود روی پای خود ایستاده و استقلال لازم را کسب کنید و از مهارت های دانشگاهی خود برای کسب درآمد استفاده کنید !

بنابراین در اینگونه موقعیت ها داشتن مقداری پس انداز مالی می تواند شرایط را آرامش بخش تر کند و شایط یافتن کار مناسب را مهیا کند و اگر نیاز به ریسک کردن داشتید ، مخاطرات ریسک شغلی را برای شما کم هزینه تر می کند و از شدت ضربه های احتمالی آن می کاهد .

2 نظرات
  1. مریم می گوید

    بسیار سودمند بود

  2. محمد می گوید

    این مطلب خیلی جالب بود مرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.