موبایل و تبلت گجت ها

آیا وان‌پلاس برای گوشی پرچم‌دار بعدی خود از نمایشگر ۱۲۰ هرتز استفاده خواهد کرد؟

وان‌پلاس شروع به انتشار اخبار مربوط به گوشی‌های بعدی خود کرده است و اولین نکته‌ای که به آن اشاره می‌کند برای اکثر کاربران مهم است یعنی نمایشگر.

گوشی بعدی این برند چینی نمایشگر Fluid ساخت سامسونگ با نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز خواهد بود که سریع‌تر از نمایشگرهای ۹۰ هرتز سری ۷ بوده و بنابراین در نمایش تحرک روی نمایشگر بهتر است، گرچه این تازه شروع ماجرا است.

آیا وان‌پلاس برای گوشی پرچم‌دار بعدی خود از نمایشگر 120 هرتز استفاده خواهد کرد؟

این پنل امولد طراحی سفارشی خواهد داشت و بنابراین در مقایسه با نمایشگر گوشی ROG Phone 2 و سایر گوشی‌های با نمایشگر ۱۲۰ هرتز موجود در بازار متمایز خواهد بود.

در تبلیغ نمایشگر Fluid Display به استفاده از یک «راه‌حل بهینه‌سازی منحصر به فرد» اشاره شده است که ظاهرا فریم‌های تصویر را ۷ درصد سریع‌تر رندر می‌کند و به نرخ نمونه‌گیری لمس ۲۴۰ هرتز افزایش خواهد یافت تا سرعت واکنش نمایشگر در برابر لمس کاربر بیشتر شود.

همچنین می‌توانید به لطف فناوری مشابه درج فریم که در بسیاری از تلویزیون‌های مدرن دیده می‌شود تجربه بازپخش روان‌تر ویدئو با نرخ تازه‌سازی ۶۰ یا ۱۲۰ هرتز را داشته باشید.

از قابلیت‌های دیگر این نمایشگر ممتاز می‌توانیم به دقت رنگ بهتر به علت «تنظیم حرفه‌ای نمایشگر» اشاره کنیم که یک نسبت تفاوت رنگ فقط قابل توجه (Just Noticeable Color Difference) کمتر از ۰.۸ (اندکی بهتر از آمار ۰.۹ نمایشگر گلکسی اس ۱۰)، رنگ ۱۰ بیت که خودکار در کارخانه کالیبره می‌شود و حداکثر میزان روشنایی ۱۰۰۰ نیت را نوید می‌دهد.

جای تعجب نخواهد داشت که در سال ۲۰۲۰ گوشی‌های بیشتری با نمایشگرهای امولد ۱۲۰ هرتز وارد بازار شوند (دو شرکت اپل و سامسونگ ظاهرا قصد استفاده از چنین نمایشگرهایی را دارند). بنابراین قابلیتی که وان‌پلاس در حال حاضر ادعا می‌کند خاص است، در انتهای سال جاری میلادی می‌تواند معمولی باشد.

با این حال، نمایشگر Fluid Display نشان می‌دهد نرخ تازه‌سازی تصویر بسیار سریع خیلی زود به ترند جدید در دنیای گوشی‌های هوشمند تبدیل می‌شود.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

ایده کمپانی وان پلاس برای محو کردن دوربین پشت گوشی چیست؟

محمد آقاپور

کدام گوشی‌های اندرویدی در ماه نوامبر از نظر قدرت و عملکرد بهترین بودند؟

محمد امین نعمتی

چرا وان‌پلاس ۷ پرو یک گوشی هوشمند با ارزش است؟ با نظرات سایر کاربران آشنا شوید

محمد امین نعمتی

تصاویر جدید گوشی OnePlus 8 Lite نمایشگر حفره‌‌ای و برآمدگی مستطیلی دوربین را نشان می‌دهند

محمد امین نعمتی

نمایشگر سیال، برگ برنده محصولات آینده وان پلاس

کیوان

اطلاعات OnePlus 8 زودتر از عرضه OnePlus 7T فاش شد!

کیوان

دیدگاه شما چیست؟