روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چرا و چگونه باید به طور مداوم به کارمندان خود آموزش دهید؟

روکیدا - چرا و چگونه باید به طور مداوم به کارمندان خود آموزش دهید؟ - مدیریت کسب و کار, موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کارفرمایان، آموزش را تنها بخشی از فرآیند آشنا کردن کارمندان با یک کار جدید می دانند. اما بعد از گذشت چند ماه، آموزش متوقف می شود و توجه به سمت موضوعات روزمره معطوف می شود. با این وجود دلایل زیادی برای ارائه آموزش های منظم و فعالیت های توسعه حرفه ای به طور مداوم وجود دارد.

پیش از هر چیز، باید بدانیم افراد تیم ما از شغل خود چه خواسته ای دارند. ممکن است در بالای لیست کارهای روزانه شرکت، عنوان “آموزش بیشتر” را ذکر کنید. اما این پیام به تنهایی به جایی نخواهد رسید. بر اساس یک تحقیق توسط Ipsos بر روی کارمندان شرکت های مختلف، ۴۱ درصد از کارمندان گفتند که کارفرمای آن ها این نوع آموزش در محل کار را ارائه می دهد. کمبود فرصت هایی برای پیشرفت می تواند انگیزه کارمندان را کاهش دهد.

آموزش می تواند به شما برای ترفیع نیروهای فعلی کمک کند. به جای این که وقت خود را صرف نیروی جدید کنید، بر روی استعداد های فعلی سازمان خود سرمایه گذاری کنید. بر اساس تحقیق مرکز توسعه آمریکا، هزینه جایگزین کردن یک نیروی آموزش دیده با یک نیروی جدید بیش از ۲۰۰ درصد بیشتر از درآمد سالانه آن کارمند خواهد بود.

نتیجه سرمایه گذاری برای آموزش، یک نیروی کار زبده خواهد بود که تمام توان خود را برای مدتی طولانی وقف سازمان شما خواهد کرد. شما نیز از افزایش درآمد لذت خواهید برد. انجمن آموزش و توسعه آمریکا نشان می دهد که شرکتهایی که آموزش های گسترده ارائه می دهند، ۲۱۸ درصد درآمد بالاتری را به ازای هر کارمند نسبت به شرکتهایی که این کار را انجام نمی دهند ایجاد می کنند. همچنین، سرمایه گذاری در برنامه های آموزشی، سود شرکت ها را تا ۲۴ درصد افزایش می دهد.

برای توسعه یک استراتژی موثر برای اجرای آموزش مداوم، باید به آموزش به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ سازمانتان نگاه کنید.

من با چندین کارآفرین آشنا شده ام که این کار را انجام می دهند. آنها یادگیری مداوم، میل به دانش و ایجاد مهارت را به بخشی حیاتی از محیط کار روزانه تبدیل کرده اند. در اینجا چند روش برای ایجاد یک فرهنگ مبتنی بر آموزش آمده است:

۱. در هنگام توسعه برنامه آموزشی خود، کارمندان را نیز درگیر کنید.

ایده های مورد نظر آن ها برای آموزش را از خودشان جویا شوید. یکی از دوستانم که یک آژانس طراحی دارد به من گفت که خیلی از مواقع نمی‌داند که اعضای تیم باید بر روی چه چیزی کار کنند. در چنین مواقعی از آنها سؤال می کند. در حالی که او نمی تواند هر پیشنهادی را در نظر بگیرد، می گوید با استفاده از ایده های آن ها به عنوان راهنما، برنامه های آموزشی مرتبط تر و جذاب تری ایجاد می کند. او می گوید که این امر منجر به نتایج بهتری می شود.

۲. رهبران و مربیانی را شناسایی کنید که می توانند آموزش موثر ارائه دهند.

چندین شرکت را می شناسم که از یک یا چند نفر برای رهبری و هدایت امور آموزشی استفاده می کنند. داشتن یک فرد توانمند که فعالیتهای آموزشی را انجام می دهد و برنامه ریزی و اجرا می کند، می تواند باعث حفظ ارزش ذهنی برای همه افراد در شرکت شود. این رهبری به شکل گیری و مدیریت روند آموزش نیز کمک می کند.

۳. یک بودجه قابل کنترل معین کنید.

آموزش را به عنوان بخشی از بودجه شرکت خود در نظر بگیرید تا تیم شما به عنوان یک هزینه قابل توجیه و قابل اندازه گیری به آن توجه داشته باشد. به عنوان یک تجارت کوچک که با بودجه کم فعالیت می کند، با اختصاص حداقل بودجه شروع به کار کنید تا راه هایی برای انجام کارهای بیشتر یا کمتر پیدا کنید.

۴. ابزارهای آموزشی جدید و نوآورانه را ارزیابی کنید.

برای کسب بیشترین بازده از یک بودجه محدود برای آموزش، به طور مداوم جدیدترین ابزار آموزشی، مانند برنامه های مربوطه و دوره های آنلاین را جستجو کنید. به عنوان مثال، می توانید دوره های رایگان بسیاری را در وب سایت های دانشگاهی و حرفه ای پیدا کنید. یکی از مدیرانی که من با وی مصاحبه کردم می گوید، سخنرانی های TED در YouTube یکی از بخش های ارزشمند او برای آموزش است. سایر روشهای آموزشی منحصر به فرد شامل سخنرانان مهمان از سازمانها و دانشکده ها نیز می تواند بسیار موثر باشد. این سخنرانان می توانند در مورد تخصص خود بحث کنند و یادگیری را برای کارمندان شما فراهم کنند.

همچنین، می توانید برای ارتقاء برنامه آموزشی خود، در سازمان خود جستجو کنید. به عنوان مثال، اعضای باتجربه تر تیم را با کارمندان جدیدتر هماهنگ کنید و از تجربه و دانش آنها استفاده کنید. آموزش متقابل و مشاهده نیز فرصت های آسان آموزش را در مقابل سرمایه گذاری در یک برنامه آموزش رسمی گران قیمت، فراهم می کند.

هیچ برنامه آموزشی نباید ثابت باشد. با رشد یک شرکت، نیازها و دیدگاه های آن بر اساس آمار جمعیتی کارکنان، عوامل خارجی و در دسترس بودن ابزار و برنامه های آموزشی تغییر می کند. بر اهمیت آموزش تأکید کنید و به طور مداوم به دنبال راه هایی برای بهبود فرصت های آموزشی خود باشید تا اهمیتی که برای استعداد شرکت قائل هستید را نشان دهید.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟