روکیدا
استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

با چه تکنیک‌هایی می‌توانید از کارمندان خود قدردانی کنید؟

نتیجه تحقیقی که توسط شرکت گالوپ انجام شده است نشان می‌دهد اکثر کارمندان احساس می‌کنند از آن‌ها قدردانی نمی‌شود، حقیقتی که واقعا دردناک است.

به عنوان یک مربی اجرایی و تعلیم‌دهنده، اکثر اوقات می‌شنوم کارمندان احساس می‌کنند کسی برای کار آن‌ها ارزش قائل نمی‌شود. همانطور که Margaret Cousin زمانی گفته است «قدردانی می‌تواند یک روز یا حتی یک زندگی را تغییر دهد. تنها نیاز است بخواهید آن را در غالب کلمات بیان کنید.»

در این مطلب قصد داریم به تکنیک‌هایی اشاره کنیم که می‌توانید توسط آن به کارمندان خود قدردانی‌تان را نشان دهید و به آن‌ها کمک کنید متوجه شوند کارشان را تحسین می‌کنید.

۱. از آن‌ها به صورت شفاهی تشکر کنید

یک تکنیک ساده تشکر شفاهی از کارمندان بابت سختکوشی‌شان یا زمانی است که کارشان را فراتر از حد انتظار انجام می‌دهند. یک جمله ساده «عالی بود امین!» می‌تواند تاثیر بسزایی روی افزایش روحیه بگذارد. گفتن این جمله تنها ۱۵ ثانیه زمان می‌برد، بنابراین هیچ بهانه‌ای برای نگفتن آن به علت این که وقت ندارید یا سرتان خیلی شلوغ است نمی‌توانید بیاورید.

۲. به صورت مکتوب از آن‌ها تشکر کنید

زمانی که بخشی از روز شلوغ خود را برای نوشتن یک یادداشت (نه ایمیل) اختصاص می‌دهید، تاثیر قابل توجهی روی فرد مقابل می‌گذارد. زمانی که من یک مدیر اجرایی بودم این کار را انجام می‌دادم و اغلب اوقات کارمندان یادداشت من را روی دیوار دفتر خود قرار می‌دادند که نشان می‌دهد چقدر برای آن‌ها اهمیت داشته است.

۳. پاداش‌های کوچک دهید

یکی از مشتریان من کارت‌های هدیه ۱۰ دلاری برای مدیران فراهم می‌کند تا زمانی که گزارش کار یک کارمند بسیار عالی بود به او بدهند. این کارت هدیه ممکن است مقدار زیادی نباشد ولی ارزشی که پشت آن قرار دارد به مراتب بیشتر است.

۴. به آن‌ها یک فرصت دهید

اگر عملکرد یک کارمند در سطح بسیار عالی است، به آن‌ها به نشانه تشکر یک فرصت دهید. به آن‌ها بگویید «ببین سارا، کارت خیلی خوب بوده است. می‌خواستم با فرستادنت به سن‌دیگو برای شرکت در یک طرح آموزشی که می‌خواستی در آن حضور داشته باشی ازت تشکر کنم. بهت تبریک می‌گم.»

۵. از آن‌ها بپرسید چه چیزی می‌خواهند

به صورت منظم با کارمندان دیدار کنید تا از اهداف کوتاه و بلند مدتشان مطلع شوید. به  آن‌ها به عنوان مدیرشان اطلاع دهید که می‌خواهید کمک کنید به اهداف خود برسند. آن‌ها بابت سرمایه‌گذاری‌تان در موفقیتی که می‌خواهند به آن برسند از شما قدردانی خواهند کد.

۶. یک ایمیل گروهی بفرستید

زمانی که یک نفر به یک موفقیت قابل توجه می‌رسد، یک ایمیل گروهی به تمامی اعضای تیم بفرستید. در مورد این موفقیت صحبت کنید و از کارمند مورد نظر بابت تلاشش تشکر کنید. این کار نشان می‌دهد که نه تنها از آن‌ها قدردانی می‌کنید، بلکه به آن‌ها اجازه می‌دهد مورد ستایش همکاران خود نیز قرار گیرند.

۷. یک پروژه بسیار مهم را به آن‌ها واگذار کنید

یک راه عالی برای قدردانی از یک کارمند واگذاری یک پروژه بسیار مهم به آن‌ها به نشانه اعتمادی است که به استعداد و توانمندی‌هایشان دارید. همچنین این کار به آن‌ها فرصت خواهد داد تا جایگاه بالاتری در شرکت به دست آورند.

مطمئن شوید که اعلام کنید دلیل انتخاب آ‌ن‌ها تشکر از کار عالی است که انجام دادند.

۸. با جزئیات آن‌ها را تحسین کنید

اگر می‌خواهید به نوعی از اعضای تیم خود تشکر کنید، به آن‌ها مشخصا بگویید تشکرتان بابت چه چیزی است. نگویید «کارت عالی بود»، به جای آن بگویید «پروژه دایتون را خیلی عالی انجام دادی. عاشق نظمی بودم که به کار دادی و تحقیقی که به خوبی انجام شده بود. بهت افتخار می‌کنم!» این جمله همچنین باعث خواهد شد در کارهای بعدی همین تلاش را از خود نشان دهند.

۹. به آن‌ها سر بزنید

یک راه ظریف برای نشان دادن قدردانی، گاهی اوقات سر زدن به کارمندان و اعضای تیم است تا ببینید کارشان چطور پیش می‌رود. افراد بابت وقتی که با آن‌ها می‌گذارنید قدردانی خواهد کرد و به آن‌ها نشان می‌دهد که برایتان مهم هستند. همانطور که اچ. جکسون براون جونیور زمانی گفته است «فراموش نکنید  بزرگ‌ترین احساس عاطفی یک نفر احساس مورد ستایش قرار گرفتن است.»

منبع: entrepreneur.com

مطالب مرتبط

چطور به کارمندان خود کمک کنید نسبت به شغلشان متعهدتر باشند؟

محمد امین نعمتی

چطور روابط سالمی با مشتریان داشته باشید و آن را حفظ کنید؟

محمد امین نعمتی

چطور با افزایش هوش هیجانی خود نرخ ماندگاری کارمندان در شرکت‌تان را افزایش دهید؟

محمد امین نعمتی

چطور انگیزه تیم خود را افزایش دهید؟

محمد امین نعمتی

هفت روش طلایی برای اینکه سبد‌های خرید نیمه کاره وبسایت خود را کاهش دهید!

محمد آقاپور

چطور بدانید کارمندان خود را می‌ترسانید و جلوی آن را بگیرید؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟