چرا اینستاگرام از کاربران جدید سنشان را می‌پرسد؟

اینستاگرام برای جلوگیری استفاده کودکان از این پلت‎فرم اجتماعی اقدامات جدی‌تری را در پیش می‌گیرد. این شبکه اجتماعی از ۴ دسامبر در زمان ثبت‌نام تاریخ تولد کاربر را می‌پرسد و اگر از پروفایل فیس‌بوک خود برای ثبت‌نام استفاده کنید به تاریخ تولد شما در آن جا توجه می‌کند.

چرا اینستاگرام از کاربران جدید سنشان را می‌پرسد؟ - چرا اینستاگرام از کاربران جدید سنشان را می‌پرسد؟ - فیسبوک, شبکه‌ های اجتماعی, رسانه های اجتماعی, اینستاگرام

این اقدام به این سرویس کمک می‌کند جلوی استفاده کاربران زیر ۱۳ سال از این اپلیکشن (و بنابراین تخطی از قوانین COPPA – قانون حمایت از حریم شخصی آنلاین کودکان) را بگیرد ولی همچنین محیط پلت‌فرم خود را از نظر سنی با استفاده از تنظیمات خریم خصوصی و همچنین آموزش‌های کنترل حساب کودکان مناسب‌تر و امن‌تر می‌کند.

کاربران نمی‌توانند تاریخ تولد و سن سایرین را ببینند. همچنین خوشحال خواهید شد زمانی که بشنوید اینستاگرام کنترل روی پیام‌های مستقیم را بیشتر کرده است. این رسانه اجتماعی گزینه‌ای را به پلت‌فرم خود اضافه می‌کند که تعداد پیام‌های مستقیم ورودی و دعوت‌نامه‌های گروهی به افرادی که تعقیب می‌کنید را محدود کند.

سرانجام با این تغییرات از دردسر اسپمرهایی که شما را با این امید واهی به گروه‌ها اضافه می‌کنند تا روی لینک‌های آن‌ها کلیک کنید خلاص می‌شوید. این تغییرات طی هفته‌های آینده به اینستاگرام اضافه می‌شوند.

این اقدامات در پی قولی است که سال گذشته فیس‌بوک داده بود که همچنین شامل بررسی کنشگرایانه‌تر حساب‌های افرادی است که مشکوک به سن پایین هستند. جای تعجب نخواهد داشت اگر این اقدامات تاثیر چندان زیادی نداشته باشند چون کودکان معمولا سن خود را به دروغ وارد می‌کنند.

گرچه ممکن است باعث ناامیدی کودکانی شود که به سادگی نمی‌دانند یک حداقل سن برای ثبت‌نام وجود دارد و باید بگوییم اقدام جدید اینستاگرام یک دفاعیه در مورد مقاماتی است که نگران بودند فیس‌بوک و برندهای تابع آن به اندازه کافی برای حفظ حریم خصوصی کودکان کاری انجام نمی‌دهند.

با آن که اینستاگرام در گفتگو با رویترز اعلام کرده است که دلیل اصلی بررسی سن تبلیغات نبوده است، ولی جای تعجب نخواهد داشت اگر این کار بازاریابی کالاهایی را امکان‌پذیر کند که قبلا امکان‌پذیر نبود مانند تبلیغات الکل برای افرادی که سن آن‌ها اجازه می‌دهد مجاز به نوشیدن مشروبات الکلی باشند.

البته نباید گفت کودکانی که سن خود را دروغ گفتند با این تبلیغات روبرو می‌شوند ولی فراموش نکنید اینستاگرام در دفاع می‌تواند تقصیر را به گردن کاربران در ارائه اطلاعات اشتباه بیاندازد.

منبع: engadget.com