گجت ها گجت های پوشیدنی

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

ایربادهای Freebuds 3 هوآوی اولین ایربادهای واقعی بی‌سیم جهان با طراحی open-fit و قابلیت حذف صدای مزاحم اطراف است که با تنها ۱۷۹ دلار قیمت امکانات زیادی در اختیار کاربر می‌گذارد.

داخل این بادهای کوچک یک پردازنده کرین A1 با پشتیبانی از فناوری بلوتوث ۵.۱ قرار دارد که یک زمان اتصال ۲.۵ ثانیه را امکان‌پذیر می‌کند، قابلیتی که اتصال دو کاناله همزمان نام دارد، باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری می‌شود و مهر تضمینی برای تاخیر حداکثر ۱۹۰ ثانیه است.

FreeBuds 3 گواهینامه IPX4 را برای مقاومت در برابر پاشیدن آب دارند در حالی که قاب آن‌ها امکان شارژ سریع به کمک درگاه یواس‌بی تایپ C و بی‌سیم را فراهم می‌کند.

با این مقدمه قصد داریم در این مطلب به نقد و بررسی آن‌ها و عملکردشان در دنیای واقعی بپردازیم. تا انتهای مطلب همراه روکیدا باشید.

طراحی و راحتی

ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی یک ایرفون با طراحی open-fit هستند یعنی سر سیلیکونی که در انتها قرار دارد و درون کانال گوشی کاربر قرار می‌گیرد را ندارند. به همین علت استفاده طولانی‌تر از آن‌ها راحت‌تر است ولی همچنین صدای بیرون را جدا نمی‌کنند و کیفیت باس صدای آن‌ها نیز متمرکز نیست.

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

من یکی از افرادی هستیم که ایربادهای با طراحی open-fit را به علت این که راحتی در مقایسه با کیفیت بالای صدا اولویت من است، ترجیح می‌دهم و از نظر من قرار دادن FreeBuds 3 هوآوی اطراف گوشم تجربه واقعا دوست‌داشتنی بود. در طول مدت دو هفته‌ای که این ایربادها را تست کردم چندین ساعت در طول روز داخل گوش من بودند و هیچ مشکلی را تجربه نکردم.

با توجه به این که هر ایرباد وزن زیر ۵ گرم دارد به راحتی می‌توانید فراموش کنید که روی گوش‌تان قرار گرفتند. قاب آن‌ها نیز بسیار سبک است و زیر ۵۰ گرم وزن دارد. در مقایسه با AirPods 2 قاب آن‌های کمی عریض‌تر است ولی به همان شکل داخل جیب سریعا ناپدید می‌شود.

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

کاملا مشخص است هوآوی در ساخت و طراحی FreeBuds 3 از ایربادهای اپل الهام گرفته‌ است. مطمئن هستم در نگاه اول به تصویر زیر متوجه نمی‌شوید AirPods (نسل دوم) اپل و FreeBuds 3 در روبروی یکدیگر قرار گرفتند.

با بررسی دقیق‌تر می‌توانید متوجه شوید که AirPod 2 منفذ درایور اندکی بزرگ‌تر و یک طراحی ساقه برجسته‌تر دارند.

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

تفاوت بارز دیگر باتری است. هوآوی برای FreeBuds 3 نوید عمر باتری ۴ ساعت را در ایربادها (هر کدام با یک باتری ۳۰ میلی‌آمپر ساعت) و ۱۶ ساعت دیگر از طریق قاب شارژ (مجهز به یک باتری ۴۱۰ میلی‌آمپر ساعت) را می‌دهد.

عمر باتری نسل دوم AirPod 2 تا حداکثر ۵ ساعت است و این عدد در مدل AirPods Pro برابر با ۴.۵ ساعت است تا هر دو در مقایسه با ایربادهای هوآوی بهتر باشند.

امکانات

FreeBuds 3 با تمامی گوشی‌های هوشمند موجود در بازار سازگار است ولی به علت اپلیکیشن Al Life هوآوی بیشتر مناسب دستگاه‌های اندرویدی است و در زمان استفاده از گوشی‌های هوشمند هوآوی مجهز به رابط کاربری EMUI 10 استفاده از آن بهتر و ساده‌تر می‌شود.

جفت شدن این ایربادها با دستگاه مورد نظر سریع و بی نقص است، کافی است قاب را باز کنید و دکمه جفت شدن را در کناره‌ آن فشار دهید و نگه دارید تا FreeBuds 3 در منو بلوتوث دستگاه شما ظاهر شود.

جفت شدن با گوشی‌های هوشمند هوآوی حتی ساده‌تر است یعنی کافی است قاب را باز کنید تا فورا روی گوشی یک پیام برای اتصال به FreeBuds 3 ظاهر شود، درست مانند AirPods با یک آیفون یا گلکسی باد با یک گوشی هوشمند سری گلکسی.

کاربر می‌تواند عملکردهای FreeBuds را با چند ضربه مدیریت کند، دو ضربه روی ایرباد سمت چپ برای فعال کردن یا غیرفعال کردن قابلیت حذف صدای مزاحم اطراف و دو مرتبه ضربه زدن روی ایرباد سمت راست برای شروع یا توقف بازپخش موزیک.

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

اگر یک گوشی اندرویدی دارید باید اپلیکیشن AI Life هوآوی را از پلی‌استور (یا اپ مارکت هوآوی) دانلود کنید. سپس توسط آن می‌توانید تنظیم کنید با ضربه زدن روی ایربادها چه اتفاقی بیافتد (می‌توانید آن را غیرفعال کنید یا برای باز کردن دستیار صوتی تنظیم کنید)، فریم‌ور ایربادها را تنظیم کنید یا سطح حذف صدای مزاحم را تغییر دهید.

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

حذف صدای مزاحم و باتری

ایرباد FreeBuds 3 هوآوی حذف صدای مزاحم فعال ۱۵ دسی‌‎بل دارد و از نظر من کیفیت آن چندان جالب نیست. حذف صدای مزاحم توسط تحلیل صدای مزاحم داخل محیط از طریق میکروفن‌های روی هر ایرباد انجام می‌شود و یک شکل موج از صدای ناخواسته به وجود می‌آید و سپس یک شکل موج چرخش فاز شمارنده برای جلوگیری از ورود صدای مزاحم ایجاد می‌شود.

عملکرد این فرآیند بهتر از همه برای صداهای مزاحم با فرکانس پایین مانند صدای یک پنکه یا وزوز یک موتور است.

قابلیت حذف نویز فعال (ANC) در FreeBuds در خنثی کردن نویز تلاش زیادی می‌کند ولی عملکرد جالبی ندارد. دلیل اصلی این ماجرا طراحی open-fit این ایربادها است که نمی‌توانند نویز بیرون را جدا کنند.

بخش دیگری از علت آن نبود ثبات در عملکرد ANC است چون گاهی اوقات تصادفا اجازه به ورود نویز می‌دهد که یک افکت صدای کمی ناجور به وجود می‌آورد (به عنوان مثال یک شیر آب باز که ناگهان به مدت یک یا دو ثانیه صدای آن را می‌شنوید).

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

اگر تا حالا از هدفون‌های ممتاز با قابلیت لغو نویز فعال استفاده نکردید تحت تاثیر تاثیر کم کردن صدای بیرون FreeBuds 3 هوآوی قرار می‌گیرید. اما اگر تعدادی از بهترین مدل‌ها را تست کرده باشید، FreeBuds 3 برایتان محصولی متوسط است.

عمر باتری خوب است. به سادگی توانستم در حدود ۳ تا ۴ ساعت موزیک را با حجم صدای ۹۰ درصد گوش کنم و پیش از این که شارژ قاب رو به پایان باشد دو روز کامل قادر به استفاده از ایربادها بودم.

سپس به کمک کایل یواس‌بی تایپ C شارژ قاب در عرض ۳۰ دقیقه به ۱۰۰ درصد رسید که واقعا سریع است. هوآوی ادعا می‌کند شارژ سیمی با سرعت ۶ وات و بی‌سیم با سرعت ۲ وات انجام می‌شود.

کیفیت صدا

کیفیت صدای ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی عالی است. آن‌ها مانند سایر ایربادهای به این اندازه یک کیفیت صدای محدوده متوسط (از ۲۵۰ تا ۲۰۰۰ هرتز) قدرتمند دارند. کیفیت صدای خوانندگان ووکال و ابزار موسیقی عالی است و برای افزایش عمق صدا به آن باس خوبی داده شده است.

کیفیت صدای FreeBuds 3 واقعا بلند است ولی هرچه به حجم صدای ۱۰۰ درصد نزدیک‌تر می‌شوید، کیفیت کمی شلوغ و بی کیفیت می‌شود و باس خود را از دست می‌دهد.

FreeBuds 3 در مقایسه با نسل دوم AirPods اپل به تقلا می‌افتد. ایربادهای اپل باس قدرتمند‌تر، یک صدای پویاتر و معمولا کیفیت صدای بلندتر دارند و با توجه به طراحی درون گوشی AirPods Pro به جای open-fit، کیفیت صدای آن‌ها حتی بهتر به نظر خواهد رسید.

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

در مورد کیفیت صدای تماس‌های تلفنی همچنین باید بگوییم محصول هوآوی برای دفع صدای باد زیر یک داکت ایرودینامیک میکروفن‌های دوگانه دارند و در چند تماسی که ما گرفتیم، افرادی که آن سوی خط بودند کیفیت صدای شفاف و بلندی را گزارش دادند.

جمع‌بندی

با توجه به این که هیچ کس AirPods را با یک دستگاه اندرویدی استفاده نمی‌کند، افراد زیادی باید در مقایسه با ایربادهای اپل FreeBuds 3 هوآوی را در نظر بگیرند. قیمت آن‌ها در حد قیمت AirPods 2 با یک قاب معمولی و تقریبا ۱۰۰ یورو کمتر از AirPods Pro است و از طرفی همچنین قابلیت شارژ بی‌سیم و با درگاه یواس‌بی تایپ C و لغو فعال نویز دارد.

نقد و بررسی ایربادهای FreeBuds 3 هوآوی

همچنین استفاده آن‌ها به مدت طولانی بسیار راحت است که به لطف عمر باتری خوب آن‌ها نباید مشکلی باشد. اما نکته‌ای که از همه‌ مهم‌تر است کیفیت صدای خوب FreeBuds 3 هوآوی است.

با وجود این آن‌ها ارزان نیستند و می‌توانید از بین رقبای درون گوشی آن‌ها محصولات با کیفیت‌تر انتخاب کنید یا اگر دوست دارید از ایربادهای بلوتوثی با سیم استفاده کنید.

FreeBuds 3 ویژگی راحتی استفاده و آرامش را در خود دارند. آن‌ها ایربادهای ایده‌آلی برای کتاب‌های صوتی یا گوش دادن موزیک در حین حرکت هستند و یک مزیت افزوده آن‌ها قابلیت حذف صدای مزاحم اطراف است. آن‌ها همچنین به لطف قابلیت‌هایی مانند وقفه و پخش خودکار در زمان برداشتن ایربادها، پیشنهاد بهتری برای کاربران گوشی‌های هوشمند هوآوی هستند.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

دوربین سلفی گوشی nova 6 5G هوآوی در دنیای گوشی‌های هوشمند بهترین است

محمد امین نعمتی

سری گوشی‌های nova 6 رسما معرفی شدند؛ شارژ سریع ۴۰ وات و نمایشگر حفره‌ای

محمد امین نعمتی

بررسی و نقد ساعت هوشمند Watch GT 2 هوآوی

محمد امین نعمتی

تصاویر گوشی Nova 6 هوآوی پیش از رونمایی رسمی منتشر شد

محمد امین نعمتی

تبلت MatePad Pro مجوز ۳C را دریافت کرد؛ تایید استفاده از فناوری شارژ ۴۰ وات

محمد امین نعمتی

تصاویر محصولات جدید هوآوی منتشر شدند

محمد امین نعمتی

نقد و بررسی کامل و تخصصی گوشی میت ۳۰ پرو هوآوی

محمد امین نعمتی

تبلت بعدی هوآوی شبیه به آیپد پرو خواهد بود

محمد امین نعمتی

جدیدترین تصاویر دستبند هوشمند Band 4 Pro هوآوی به بیرون درز کرد

محمد امین نعمتی

گوشی nova 6 5G هوآوی در راه است؛ مجهز به دوربین سلفی دوگانه

محمد امین نعمتی

گوشی Mate Xs هوآوی ماه مارس ۲۰۲۰ مجهز به چیپست کرین ۵G به بازار خواهد آمد

محمد امین نعمتی

هوآوی به دنبال جایگزینی فقط سرویس‌های موبایل گوگل است نه اندروید

محمد امین نعمتی

تصویر رسمی گوشی nova 5z به همراه مشخصات کلیدی آن منتشر شد

محمد امین نعمتی

گوشی Huawei P Smart 2020 مورد تایید سازمان TENAA قرار گرفت

محمد امین نعمتی

گوشی Huawei Enjoy 10 رسما معرفی شد؛ نمایشگر حفره‌ای و چیپست کرین ۷۱۰F

محمد امین نعمتی

فروش گوشی میت ایکس هوآوی از اواخر اکتبر شروع می‌شود

محمد امین نعمتی

گوشی Enjoy 10 هوآوی ۲۶ مهرماه معرفی خواهد شد

محمد امین نعمتی

جدیدترین اطلاعات فاش شده از آنر V30 + تصویر

کیوان

دیدگاه شما چیست؟