با آن که مشکلات به مراتب بزرگ‌تری در دنیا در مقایسه با انتظار برای لود یک سایت وجود دارد، ولی سرعت آهسته بارگذاری یک وب‌سایت حتی صبورترین افراد را می‌تواند فراری دهد.

گوگل به زودی قصد دارد سایت‌هایی که نشان دادن محتوای آن‌ها به کاربر در مرورگر کروم زیاد طول می‌کشد را علامت‌گذاری کند.

Loading page browser in flat style vector illustration

یکی از نکات مهم مطرح شده در کنفرانس امسال Chrome Developoer Summit افزایش سرعت وب است که شامل ارائه ابزارهایی به توسعه‌دهندگان می‌شود تا به لود سریع‌تر سایت‌ها و اپلیکیشن‌های آن‌ها کمک کند.

علامت‌گذاری سایت‌های آهسته ممکن است توسعه‌دهندگان را ترغیب به استفاده از چنین ابزاری کند.

تفکر گوگل علامت‌گذاری سایت‌هایی است که به طریقی طراحی شدند تا سرعت بارگذاری آن‌ها را آهسته کند. گوگل همچنین به کاربر اجازه می‌دهد متوجه شود سرعت آهسته نشان دادن محتوای یک سایت با توجه به نوع دستگاه یا اتصال اینترنت او نیز است. از سوی دیگر، این شرکت با علامت‌گذاری سایت‌های با سرعت بالا با برچسب مثبت به اصطلاح «نشان سرعت» آن‌ها را تشویق می‌کند.

گوگل در حال بررسی چند گزینه است تا مشخص کند چه زمانی سایت‌ها به شکل قابل توجهی آهسته یا سریع هستند. در بین این ایده‌ها تغییر رنگ نوار پیشرفت (یعنی سبز برای سایت‌های با لود سریع) یا نشان دادن یک پیام بارگذاری برای سایت‌هایی است که سرعت آهسته‌ای دارند.

هنوز مشخص نیست گوگل چه زمانی از این برچسب سرعت استفاده می‌کند یا اصلا چنین کاری خواهد کرد یا نه. با این حال، مشخص است گوگل امیدوار است تا سرعت محیط وب را برای همگان بیشتر کند، حتی اگر ممکن است باعث آبروریزی برخی از توسعه‌دهندگان در این بین شود.

منبع: engadget.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید