بازی ها و سرگرمی پیشنهاد سردبیر

سال ۲۰۲۰ بهترین سال برای گیمر ها با بازی های ویدیویی متنوع

بازی های ویدیویی سال 2020

تا به این جای کار، سال ۲۰۱۹ سالی رؤیایی برای عاشقان بازی های ویدیویی بوده است. از نظر بسیاری از گیمر ها، بازی‌هایی که امسال عرضه شده یا قرار است عرضه شود سال ۲۰۱۹ را از تمام سال‌های قبل متمایز می‌کند. ولی اگر فکر می‌کنید این نهایت کار است، اشتباه می‌کنید. سال آینده حتی از این هم جذاب‌تر خواهد بود. فقط با یک نگاه به بازی‌هایی ویدیویی ۲۰۲۰ می‌توان انتخاب‌های سختی که قرار است با آن مواجه شویم را تصور کرد. بازی‌هایی که حتی ممکن است ژانر جدیدی در دنیای بازی های رایانه‌ای ایجاد کنند یا مسیر بازی های کامپیوتری را برای همیشه تغییر دهند. در ادامه نگاهی به برخی از جذاب‌ترین و بازی های ۲۰۲۰ خواهیم انداخت که مطمئناً گیمر های زیادی بی‌صبرانه به انتظار تجربه آن‌ها نشسته‌اند.

 

هالو اینفینیت (Halo Infinite)

بازی هالو اینفینیت

مستر چیف، کاراکتر اصلی سری بازی های هالو مجدداً برای تعطیلات سال آینده برای کنسول‌های ایکس باکس وان، پی سی و البته کنسول جدید ایکس باکس اسکارلت، باز خواهد گشت.

 

اسپیریت فارِر (Spiritfarer)

اسپیریتفاریر

در این بازی شما در نقش مأمور انتقال مردگان در این بازی ظاهر می‌شوید. کشتی می‌سازید، دنیای مرموز دریاها را اکتشاف می‌کنید و از دوستان ارواحتان مراقبت می‌کنید. این بازی متفاوت سال ۲۰۲۰ برای پی اس ۴، پی سی و ایکس باکس وان عرضه می‌شود.

 

سایبرپانک ۲۰۷۷ (Cyberpunk 2077)

سایبرپانک 2077

احتمالاً این بازی مشهورترین بازی سال ۲۰۲۰ باشد. به‌خصوص با در نظر گرفتن کنفرانس ایکس باکس که در آن از حضور کیانو ریوز رونمایی شد. سایبرپانک ۲۰۷۷ یک بازی ایفای نقش است که آوریل ۲۰۲۰ برای پی اس ۴، ایکس باکس وان و پی سی عرضه می‌شود.

 

۱۲ مینیتس (۱۲ Minutes)

12 دقیقه

بازی ۱۲ دقیقه از آن دسته بازی های هیجانی است که هنگام بازی هم استرس زیادی پیدا می‌کنید و هم شگفت زده می‌شوید. این بازی که بر اساس ایده کلی گیر افتادن در یک حلقه زمانی طراحی شده است سال آینده برای ایکس باکس وان و پی سی عرضه می‌شود.

 

فانتزی استار آنلاین ۲ (Phantasy Star Online 2)

فانتزی استار آنلاین 2

سگا بازی ایفای نقش فانتزی استار آنلاین ۲ را در سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌های نینتندو سوئیچ، پی اس ۴، اندروید، آی او اس و پی سی عرضه می‌کند.

 

کراس فایر ایکس (Crossfire X)

کراس فایر ایکس

ایستگاه بعدی برای سری بازی های محبوب سبک تیر اندازی شخص اول شرکت Smilegate، بازی کراس فایر ایکس است که سال ۲۰۲۰ برای ایکس باکس وان در دسترس قرار می‌گیرد.

 

تِیلز آف اِرایز (Tales of Arise)

تیلز آف ارایز

آخرین محصول شرکت Bandai Namco در بازی های دنباله دارش قرار است تیلز آف ارایز باشد. این بازی ویدیویی ایفای نقش و اکشن بر روی ایکس باکس وان، پی اس ۴ و پی سی قابلیت اجرا خواهد داشت.

 

دراگون بال زی، کاکاروت (Dragon Ball Z: Kakarot)

دراگون بال زی کاکاروت

یکی از بازی های ویدیویی جذاب برای عاشقانه انیمه های ژاپنی! این سریال حتی در میان مخاطبان ایرانی و غربی هم طرفداران بسیاری دارد. به غیر از نبردهای جذابی که در این بازی انجام می‌شود، بازیکن در دنیای دراگون بال زی قدم می‌گذارد، ماهی گیری می‌کند، غذا می‌خورد و البته با گوکو به تمرین می‌پردازد. همین طور قهرمان‌ها و شخصیت‌های جذاب دیگر داستان دراگون بال زی هم در این بازی حضور خواهند داشت. طرفداران این انیمه می‌توانند پی اس ۴ یا ایکس باکس وان را برای این بازی انتخاب کنند.

 

لگو استار وارز: اسکای واکر ساگا (Lego Star Wars: The Skywalker Saga)

جنگ ستارگان اسکای واکر ساگا

عرضه این بازی در سال ۲۰۲۰ به‌تازگی اعلام شده است. این بازی ترکیبی از تمام ۹ فیلم جنگ ستارگان خواهد بود. ولی اشتباه نکنید. این بازی صرفاً بازسازی بازی های قدیمی سری فیلم‌های جنگ ستارگان نیست، بلکه خط داستانی جدیدی خواهد داشت که به همراه خرده داستان‌های دیگر تکمیل می‌شود. پلتفرم‌های پی اس ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوئیچ و پی سی این بازی را پشتیبانی خواهند کرد.

 

مایکروسافت فلایت سیمیولیتور (Microsoft Flight Simulator)

شبیه ساز پرواز مایکروسافت

بازی شبیه سازی پرواز مایکروسافت سیزدهمین بازی از سری بازی های شبیه سازی پرواز است که تغییرات زیادی نسبت به سری‌های قبلی ندارد. گرافیک بهتر و مکان‌های جدید اصلی‌ترین جذابیت‌های این بازی هستند. این بازی برای ایکس باکس وان و پی سی عرضه می‌شود.

 

اِلدِن رینگ (Elden Ring)

الدن رینگ

اگرچه هنوز تاریخ رسمی انتشار این بازی اعلام نشده ولی شواهد نشان می‌دهند این بازی احتمالاً اواخر سال ۲۰۲۰ برای ایکس باکس وان، پس اس ۴ و پی سی عرضه می‌شود. الدن رینگ یک بازی ایفای نقش است که توسعه و ساخت آن از سال ۲۰۱۶ آغاز شد.

 

بتل تودز (Battletoads)

بتل تودز

بتل تودز به‌نوعی رقیب اصلی لاک‌پشت‌های نینجا محسوب می‌شود و احتمالاً قرار است سال آینده برای ایکس باکس وان عرضه شود.

 

وِی تو دِ وودز (Way to the Woods)

مسیری به جنگل

راهی به سوی جنگل یک بازی ماجراجویی است که پس از انتشار برخی تصاویر محیط بازی طرفداران زیادی پیدا کرد. این پروژه سال ۲۰۱۶ کلید خورد و داستان آن در مورد دو آهو است که در این دنیا گم شده‌اند و سعی می‌کنند مسیرشان به خانه را پیدا کنند. راهنمایی این آهو تنها بر عهده بازیکن گذاشته شده است و در نتیجه پیدا کردن غذا، پناهگاه و نهایتاً پیدا کردن خانه به راهنمایی‌های او بستگی دارد. این بازی برای ایکس باکس وان و پی سی عرضه می‌شود.

 

گوست وایر: توکیو (Ghostwire: Tokyo)

مسیری به جنگل

یک بازی در سبک وحشت و بقای جدید که البته هنوز تاریخ مشخصی برای عرضه آن اعلام نشده است. این بازی احتمالاً برای پی اس ۴، ایکس باکس وان و پی سی عرضه می‌شود.

 

دِث لوپ (Deathloop)

حلقه مرگ

بازی حلقه مرگ که نام شرکت Bethesda به‌عنوان تولید کننده آن دیده می‌شود هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد ولی احتمالاً سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. این بازی توسط سازندگان سری بازی های دیس آنرد (Dishonored) ساخته شده که داستان دو آدم کش که در مقابل هم قرار می‌گیرند را دنبال می‌کند. پلتفرم‌های احتمالی این بازی پی اس ۴، ایکس باکس وان و پی سی خواهند بود.

 

بالدورز گیت ۳ (Baldur’s Gate 3)

بالدورز گیت

این بازی توسط Larian Studios ساخته شده و هنوز تاریخ انتشارش مشخص نیست. ولی قرار است برای گوگل استادیا و پی سی عرضه شود.

 

دارکسایدرز جِنِسیس (Darksiders Genesis)

دارک سایدرز جنسیس

دارکسایدرز جنسیس بازی جدید از سری بازی های THQ حول فرشته‌ها، اهریمن‌ها و چهار سوار آخرالزمان است که سال ۲۰۲۰ برای پی سی، پی اس ۴ و ایکس باکس وان عرضه می‌شود.

 

ایوِل جینیِس ۲ (Evil Genius 2)

ایول جینیس 2

این بازی سال آینده برای پی سی منتشر می‌شود. در این بازی، شما کنترل یکی از ۴ شخصیت بازی را در دست می‌گیرید و برای تسلط بر دنیا تلاش می‌کنید.

 

اسنایپِر الیت ۴ (Sniper Elite 4)

ایول جینیس 2

شماره چهارم از سری بازی های تک تیر انداز نخبه که یکی از بازی های محبوب تیر اندازی برای عاشقان هدف گیری است، سال آینده با اضافه شدن واقعیت مجازی به‌زودی برای پی اس وی آر (PSVR)، پی سی و پی اس ۴ عرضه می‌شود.

 

واچ داگز لژیون (Watchdogs Legion)

سگ های نگهبان لژیون

سگ‌های نگهبان : لژیون یک بازی در سبک ماجراجویی و اکشن است که توسط شرکت Ubisoft Toronto ساخته شده است و سومین بخش از سری بازی های سگ‌های نگهبان خواهد بود که سال آینده برای پی اس ۴، پی سی، ایکس باکس وان و البته گوگل استادیا عرضه می‌شود.

 

دایینگ لایت ۲ (Dying light 2)

نور در حال مرگ

بازی نور در حال مرگ ۲ به‌عنوان دنباله‌ای برای بازی نور در حال مرگ ۱ که سال ۲۰۱۵ عرضه شد، ساخته می‌شود. این بازی سبک بازی اکشن، ماجراجویی و تیر اندازی شخص اول دارد که با پارکور ترکیب شده و داستان آن در شهری پر از زامبی اتفاق می‌افتد. پلتفرم‌های در نظر گرفته شده برای این بازی پی اس ۴، ایکس باکس وان و پی سی هستند.

 

رینبو سیکس کوارانتین (Rainbow Six Quarantine)

رینبو سیکس کوارانتین

در این بازی بازیکن مأموریت دارد تا انگل‌هایی از دنیای بیگانه که بقای نسل انسان را تهدید می‌کند پیدا کرده و از بین ببرند. در این بازی بر خلاف بسیاری از بازی های دیگر قرار نیست بازیکنان مقابل یکدیگر قرار بگیرند، بلکه این یک بازی ۳ نفره به سبک همکاری است و بازیکنان می‌توانند باهم ارتباط داشته باشند. رینبو سیکس برای ایکس باکس وان، پی اس ۴ و پی سی عرضه خواهد شد.

 

اَنیمال کِراسینگ : نیو هورایزِن (Animal Crossing New Horizons)

عبور حیوانات

طرفداران عبور حیوانات باید تا سال آینده صبر کنند تا بتوانند سری جدید از این بازی را تجربه کنند. این بازی در ابتدا قرار بود سال ۲۰۱۹ عرضه شود که به ۲۰۲۰ موکول شد و برای نینتندو سوئیچ عرضه می‌شود.

 

شیوالری ۲ (Chivalry II)

سواره نظام 2

سواره نظام ۲ شما را به جنگ‌های قرون وسطایی در اروپا می‌فرستد. این بازی چندنفره در سبک اول شخص است که بازیکن در نبردهایی با سبک و سیاق آن دوران شرکت می‌کند. این بازی به‌طور خاص فقط برای یک سال در فروشگاه اپیک گیمز استور (Epic Games Store) عرضه می‌شود.

 

دیستروی آل هیومنز (Destroy All Humans)

تمام انسان ها را نابود کن

بازی «همه انسان‌ها را نابود کن» در حقیقت باز سازی یک نسخه قدیمی‌تر از همین بازی است. در نسخه جدید بازیکن‌ها می‌توانند سلاح‌ها را باهم ترکیب کرده و از قدرت‌های جدید استفاده کنند. این بازی سال ۲۰۲۰ برای پی سی، پی اس ۴ و ایکس باکس وان عرضه می‌شود.

 

فاینال فانتزی ۷ ریمیک (Final Fantasy VII)

فاینال فانتزی 7

فاینال فانتزی ۷ بازسازی نسخه اصلی این بازی در سال ۱۹۹۷ است که ۳ ام مارس ۲۰۲۰ فقط برای پی اس ۴ عرضه می‌شود.

 

گادز اند مانسترز (Gods and Monsters)

خدایان و هیولاها

بازی با سبک مشابه زلدا که خالقان بازی اسسین کرید: ادیسه دست به ساخت آن زده اند و قرار است ۲۵ فوریه ۲۰۲۰ برای ایکس باکس وان، پی اس ۴، پی سی، گوگل استادیا و نینتندو عرضه شود.

 

گیلت (Gylt)

گیلت

گیلت یک بازی در سبک معمایی است  و شخصیت آن سالی (Sally) نام دارد که یک دختر نوجوان است و باید دوستش امیلی را پیدا کند. این بازی فقط برای گوگل استادیا عرضه می‌شود.

 

لجند آف زلدا (The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sequel)

افسانه زلدا

دنباله بازی افسانه زلدا: دنباله نفس وحش در حال ساخت است و احتمالاً سال آینده برای نینتندو سوئیچ عرضه شود.

 

مارولز اونجرز (Marvel’s Avengers)

انتقام جویان مارول

انتقام جویان مارول داستانش را از ماجراهای روز شکل گیری انتقام جویان آغاز می‌کند. مرکز فرماندهی این گروه در سان‌فرانسیسکو است. ولی پس از چندین حادثه نهایتاً انتقام جویان از هم می‌پاشد و باقی داستان ۵ سال بعد از آن ماجرا را دنبال می‌کند. زمانی که ابرقهرمانان غیرقانونی هستند. این در حالی است که اتفاقات اخیر انسان‌ها را تهدید می‌کند و تنها امید بازگشت تیم انتقام جویان است. این بازی ۱۵ می ۲۰۲۰ برای پی سی، پی اس ۴، ایکس باکس وان و گوگل استادیا عرضه خواهد شد.

 

اوری اند دِ ویل آف دِ ویپس (Ori and the Will of the Wisps)

اوری اند ویل آف د ویسپس

این بازی دنباله‌ای برای Ori and the Blind Forest است و داستان ارواح نگهبان کوچک در دنیای یک دنیای تخیلی را بیان می‌کند. این بازی ۱۱ فوریه ۲۰۲۰ برای ایکس باکس وان و پی سی عرضه می‌شود.

 

اوت رایدرز (Outriders)

اوری اند ویل آف د ویسپس

اوت رایدرز یک بازی چندنفره به سبک همکاری و تیر اندازی است که در آن بازیکنان در قالب یک گروه سه‌نفره فعالیت می‌کنند و در دنیای تاریک، علمی تخیلی و البته پر از موجودات بیگانه به ماجراجویی می‌پردازند. این بازی پلی استیشن ۴، پی سی و ایکس باکس عرضه خواهد شد.

 

سایکوناتس ۲ (Psychonauts)

اوری اند ویل آف د ویسپس

سایکوناتس ۲ ادامه بازی محبوب سایکوناتس ۱ است. در این بازی، بازیکنان Raz که یکی از فارغ‌التحصیلان جدید و دارای نیروی ذهنی قدرتمند است را کنترل می‌کنند و برای کشف دنیای آن که عناصر جدید به آن اضافه شده است، بازی را شروع می‌کنند. پلتفرم‌های این بازی ایکس باکس وان، پی اس ۴، پی سی، مک و لینوکس خواهد بود.

 

ومپایر: دِ مَسکورِید – بِلادلاینز ۲ (Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2)

بلادلاینز 2

بازی خوناشام: بالماسکه – اصل و نسب، داستان انسانی را دنبال می‌کند که پس از مرگ، به‌عنوان یک خوناشام از خواب بر می‌خیزد. شخصیت اول حالا باید قدرت‌هایش را ارتقا دهد و به یکی از ۵ طایفه قدرتمند بازی بپیوندد. این بازی مارس ۲۰۲۰ برای ایکس باکی، پی اس ۴ و پی سی عرضه می‌شود.

 

نُو مُور هیرُوز ۳ (No more Heroes III)

قهرمان بس است

سومین بخش از سری بازی های «قهرمان بس است» است که در آن شخصیت اصلی داستان به نام تراویس تاچ داون ( Travis Touchdown) در دنیای بازی های کامپیوتری وارد می‌شود و باید با دشمنان مختلف مبارزه کند. پی اس ۴ و نینتندو سوئیچ تنها پلتفرم‌هایی هستند که از این بازی استقبال می‌کنند.

 

سیرکت سوپر استارز (Circuit Superstars)

سیرکت سوپر استارز

مسیر فوق ستاره‌ها یک بازی در سبک مسابقه است که در واقع ترکیبی از سبک مسابقات آرکید و تاکتیک‌های رانندگی واقع‌گرایانه‌تر بازی های امروزی است. این بازی در پی سی، ایکس باکس وان، پی اس ۴ و نینتندو سوئیچ قابل اجرا خواهد بود.

 

ترایلز آف مانا (Trials of Mana)

ترایلز آف مانا

این بازی بازسازی سومین بازی از سری بازی های Mana است که هیچ وقت در خارج از کشور ژاپن عرضه نشد. داستان این بازی شخصیت‌های مختلف داستان را دنبال می‌کند که سرنوشت آن‌ها باهم در آمیخته است.

 

امپایر آف سین (Empire of Sin)

امپراتوری گناه

امپراتوری گناه یک بازی استراتژیک است که داستان آن در دهه ۱۹۲۰ در آمریکا اتفاق می‌افتد. بازیکنان در این بازی باید با خشونت مسیرشان را به سمت بالا باز کنند، ولی هر چه بازیکن موقعیت برتری پیدا می‌کند، هدف افراد بیشتری هم قرار می‌گیرد. پس بازیکن به غیر از گسترش قلمرو و چیدن استراتژی باید از خودش هم دفاع کند. نینتندو سوئیچ، پی اس ۴ ، پی سی و ایکس باکس میزبانان این بازی هستند.

 

منبع: cnet

مطالب مرتبط

نسخه کامپیوتر بازی Horizon: Zero Dawn چه زمانی منتشر خواهد شد؟

محمد امین نعمتی

آیا این تصویر پشت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را نشان می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

چرا کنسول ایکس باکس سری ایکس جدید مایکروسافت هیجان‌انگیز است؟

محمد امین نعمتی

باندل بازی‌های Bayonetta و Vanquish در سال ۲۰۲۰ برای PS4 و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد

محمد امین نعمتی

آیا بازی جدید BioShock در حال ساخت است؟

محمد امین نعمتی

چطور بازی ماینکرافت پلی‌استیشن ۴ را با کاربران سایر پلت‌فرم‌ها تجربه کنید؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟