دوربین گوشی آیفون 11 پرو مکس به خوبی Mi CC9 Pro شیائومی نیست!

توسط محمد امین نعمتی

سایت معتبر DxOMark جدیدترین نقد خود را در مورد دوربین دو گوشی آیفون 11 پرو و پرو مکس منتشر کرده است و چون هر دو از چیپست و دوربین‌های مشابه استفاده می‌کنند باید انتظار نتایج یکسانی را در بخش عکاسی و فیلمبرداری داشته باشیم.

این سایت به این دو گوشی امتیاز کلی 117 را داده است تا در رتبه سوم در کنار سری گلکسی اس 10 قرار گیرند. گرچه امتیاز آن‌ها چند عدد کمتر از گوشی میت 30 پرو و گوشی جدیدا عرضه شده Mi CC9 Pro ( Mi Note 10) شیائومی است.

دوربین گوشی آیفون 11 پرو مکس به خوبی Mi CC9 Pro شیائومی نیست

همانطور که می‌توان انتظار  داشت، آیفون 11 پرو تصاویر شارپ با میزان نوردهی دقیق، دامنه دینامیک عرض و رنگ‌های شفاف و دقیق می‌گیرد. علاوه بر این، دوربین فوق عریض این شرکت بابت ثبت تصاویر با جزئیات بالا، دامنه دینامیک وسیع و انحراف رنگ پایین تحسین شده است.

دوربین گوشی آیفون 11 پرو مکس به خوبی Mi CC9 Pro شیائومی نیست

متاسفانه، وجود نویز در تمامی شرایط نوردهی و کمبود جزئیات در تصاویر زوم در فاصله دور مانع شده است کارشناسان DxOMark امتیاز بالاتری به این گوشی دهند.

قدرت دوربین فیلمبرداری این گوشی نیز با دامنه دینامیک وسیع، جزئیات خوب و لرزشگیر موثر تصویر عالی است. نکات ضعف آن مشکلات تعادل سفید و شناسایی نادرست فرکانس سیگنال در بعضی از شرایط است. با این حال، یک امتیاز کلی 102 برای دوربین فیلمبرداری باعث می‌شود پرچم‌دار جدید اپل در صنعت موبایل رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

منبع: gsmarena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید