نرم افزار و اپلیکیشن

بخشی از طراحی رابط کاربری سیستم عامل ویندوز ۱۰X لو رفت

مایکروسافت قبلا جزئیات اندکی از سیستم عامل ویندوز ۱۰x را تبلیغ کرده بود ولی اطلاعاتی که به تازگی به بیرون درز کرده است اخبار بیشتری در مورد این سیستم عامل برای ما دارد. یکی از کاربران معروف توئیتر با نام کاربری WalkingCat متوجه یک سند لو رفته شده است که جزئیات رابط کاربری ویندوز ۱۰x را در خود دارد و نشان می‌دهد تغییرات این سیستم عامل فراتر از منو استارت شبیه به دستگاه‌های تبلت است.

بخشی از طراحی رابط کاربری سیستم عامل ویندوز 10X لو رفت

در واقع در این نسخه از ویندوز از ترکیب رابط‌های کاربری همیشگی کامپیوترها به همراه طراحی‌هایی استفاده شده است که که معمولا در تبلت‌ها و گوشی‌های همراه می‌بینید.

نوار وظیفه همیشه آشنا حداقل یک آیکون برای اپلیکیشن‌های اخیرا باز شده (شبیه به iPadOS) خواهد داشت، در حالی که تنظیمات سریع دو ردیف از جزئیات دارد (مانند طراحی که در نوار وضعیت اندروید می‌بینید). از طرفی زمانی که سیستم خود را روشن می‌کنید، مستقیما به جای قفل صفحه نمایش به بخش تعیین هویت هدایت خواهید شد.

این سند همچنین نشان می‌دهد ویندوز ۱۰X منحصرا کاربران تبلت را هدف قرار نداده است. سطوح متفاوتی وجود دارد که می‌توانند یک تجربه سنتی‌تر با یک نوار وظیفه در سمت چپ، آیکون‌های نوار وظیفه بیشتر و تغییرات مشابه فراهم کنند.

استفاده از این سطوح ممکن است زمانی که دستگاه‌هایی مانند سرفیس نئو یک حالت شبیه به لپ‌تاپ خواهند داشت الزامی باشد، ولی همچنین نشان می‌دهد مایکروسافت ویندوز ۱۰X را برای دستگاه‌های با اندازه‌های مختلف بهینه‌سازی خواهد کرد.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

آیا این تصویر پشت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را نشان می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

مرورگر جدید اج سامسونگ چه تغییراتی کرده است؟

محمد امین نعمتی

پتنت مایکروسافت برای مکانیسم تاشو دستگاه‌های تاشو این شرکت منتشر شد

محمد امین نعمتی

آیا بازی‌های روز عرضه ایکس‌ باکس سری ایکس برای کنسول ایکس باکس وان هم منتشر خواهند شد؟

محمد آقاپور

چطور از دو نمایشگر به صورت همزمان در ویندوز ۱۰ استفاده کنید؟

محمد امین نعمتی

قابلیت جدید اپلیکیشن Your Phone ماکروسافت چیست؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟