گوگل گزینه خرید را به تبلیغات خریدنی اضافه می کند ؟

یکی از راه های درامد گوگل تبلیغات است ، تبلیغاتی که در بسیاری از اوقات در کنار نتایج جستجو ها و مرتبط با عبارت هایی که جستجو نموده اید نمایش داده می شوند .

این تبلیغات ، برخی به معرفی شرکت ها ، خدمات و سرویس های تازه تاسیس در زمینه فعالیت خود مربوط هستند و برخی از تبلیغات مرتبط با خرید کالا یا محصولاتی هستند که گوگل فکر می کند ممکن است به نحوی با عبارت هایی که جستجو نموده اید مرتبط باشند .

پرسش مطرح شده در این مرحله این هست که گوگل علاوه بر معرفی محصولات قابل خرید مرتبط با جستجوی شما ، آیا امکان خرید آن ها را نیز برای شما مهیا می سازد ؟

گوگل گزینه خرید را به تبلیغات خریدنی اضافه می کند ؟

پاسخ این پرسش مثبت است ! آقای امید کردستانی ( مشاور ارشد مدیرکل و هیئت رئیسه گوگل ) تایید نموده است که طی یک بروز رسانی قریب الوقوع ، یک گزینه خرید سریع و آسان به تبلیغات محصولات خریدنی نتایج جستجو های گوگل اضافه می شود .

هنوز در مورد جزئیات این سیستم خرید سریع و آسان اطلاعاتی منتشر نشده است ، اما این تصمیم گوگل سبب نگرانی روز افزون خرده فروشان خواهد بود که گوگل آن ها را از چرخه رقابت حذف خواهد نمود .

به تازگی اینستاگرام نیز در جستجوی راهکاری برای فروش اینترنتی محصولات خرده فروشان در اینستاگرام می باشد که در این راه کل تجربه و زیرساخت های فیس بوک به کمک اینستاگرام خواهند آمد . به زودی شاهد رقابتی تنگاتنگ بین کمپانی های بزرگ اجتماعی اینترنتی پرمخاطب در حوزه خرید و فروش اینترنتی خواهیم بود .

اکنون باید دید که گوگل چه راهکاری برای فروش سریع محصولات نمایش داده شده در بخش تبلیغات خود خواهد داشت و چگونه با انبوه خرده فروشان فروشنده محصولات در اینترنت کنار خواهد امد .

1 نظر
  1. […] های مسیر یابی است که در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرد. گوگل در سال ۲۰۱۳ حدود یک میلیارد دلار پرداخت کرد تا بتواند […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.