روکیدا
موبایل و تبلت

اوپو در حال ساخت حسگرهای زیر نمایشگر برای پنل‌های نمایش «آبشاری سه بعدی» است

روکیدا - اوپو در حال ساخت حسگرهای زیر نمایشگر برای پنل‌های نمایش «آبشاری سه بعدی» است - اوپو, گوشی های هوشمند

طی سال‌های اخیر استفاده از طراحی‌های جدید، دوربین‌های پاپ‌آپ، فناوری حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر و نمایشگرهای آبشاری مهر تاییدی بر کیفیت بالای دنیای نوآوری در حوزه گوشی‌های هوشمند بوده است.

جدیدترین پتنت ثبت شده توسط شرکت اوپو به نمایشگری اشاره می‌کند که در تمامی لبه‌ها خمیده است. انجام این کار به لطف فناوری دیگری امکان‌پذیر شده است که اوپو حق اختراع آن را نیز ثبت کرده است یعنی قرار دادن حسگرها زیر نمایشگر.

اوپو در حال ساخت حسگرهای اثرانگشت زیر نمایشگر برای پنل‌های نمایش «آبشاری سه بعدی» است

این پتنت به استفاده از یک حسگر نوری و یک حسگر نوری مادون قرمز دیگر اشاره می‌کند که هردو می‌توانند زیر نمایشگر به کار گرفته شوند. چنین ترفندی نیاز به استفاده از حواشی برای قرارگیری حسگرها را حذف خواهد کرد، چون یک حسگر میزان روشنایی تصویر را براساس نور محیطی تنظیم می‌کند و دیگری نمایشگر را در طول تماس‌ها خاموش خواهد کرد.

این فناوری می‌تواند برای نمایشگرهای اولد یا میکرو اولد استفاده شود.

اوپو در حال ساخت حسگرهای اثرانگشت زیر نمایشگر برای پنل‌های نمایش «آبشاری سه بعدی» است اوپو در حال ساخت حسگرهای اثرانگشت زیر نمایشگر برای پنل‌های نمایش «آبشاری سه بعدی» است

چند ماه قبل، اوپو دستگاهی که هنوز عرضه نشده است را با نمایشگر آبشاری به نمایش گذاشت، ولی ایده ساخت یک گوشی به نحوی که تمامی ۴ لبه آن به سمت بدنه خمیده باشند جدید نیست. شیائومی در ماه فوریه پتنت دستگاه مشابهی را با ۴ لبه خمیده را ثبت کرد.

اوپو همچنین یک دوربین زیر نمایشگر را تبلیغ کرده است تا نشان دهد این شرکت در نهایت به ساخت یک گوشی هوشمند با نسبت نمایشگر به بدنه ۱۰۰ درصد نزدیک شده است.

در حال حاضر دو گوشی میت ۳۰ پرو هوآوی و Vivo Nex 3 دو دستگاه با نمایشگرهای آبشاری هستند و باید منتظر محصول اوپو نیز باشیم.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟