حذف قابلیت ذخیره‌سازی تصاویر با کیفیت اصلی را در سرویس گوگل فوتوز از گوشی Pixel 4

یکی از تفاوت‌های بین دو گوشی Pixel 3a و Pixel 3a XL و نسل Pixel 3 و ۳ XL این بود که کاربران دو مدل دوم امکان ذخیره‌سازی تصاویر با کیفیت اصلی را روی سرویس گوگل فوتوز داشتند. این قابلیت در تمامی گوشی‌های قبلی پیکسل نیز وجود داشت ولی ظاهرا گوگل با توجه به کاهش قیمت مدل‌های سری ۳a تصمیم به تغییر این قضیه گرفت.

اما ظاهرا این تصمیم به علت کاهش قیمت نبوده است و جزو فلسفه جدید گوگل به شمار می‌رود. چون دو گوشی جدید Pixel 4 و Pixel 4 XL نیز چنین امکانی را نخواهد داشت و جای عبارت ذخیره‌سازی تصاویر با کیفیت اصلی را «کیفیت بالا» گرفته است تا نشان دهد تصاویر ممکن است فشرده شوند.

حذف قابلیت ذخیره‌سازی تصاویر با کیفیت اصلی را در سرویس گوگل فوتوز از گوشی Pixel 4 - حذف قابلیت ذخیره‌سازی تصاویر با کیفیت اصلی را در سرویس گوگل فوتوز از گوشی Pixel 4 - گوگل, گوشی های هوشمند

این که چشم انسان بتواند این فشرده‌سازی را تشخیص دهد مشخص نیست. چون سری Pixel گوگل از ابتدا توجه کاملی روی قدرت عکاسی داشتند و فراهم‌سازی قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت بالا و سپس ذخیره‌سازی آن با همان کیفیت ابتدایی روی سرویس Google Photos برای کاربر یکی از نکات اصلی فروش نسل‌های قبلی این گوشی‌های بوده است.

اما ظاهرا کاربران هر گوشی هوشمند دیگری از جمله آیفون در یک سطح با کاربران فعلی سری Pixel 4 می‌توانند از سرویس ذخیره‌‍سازی عکس گوگل استفاده کنند. بنابراین ویژگی اصلی فروش آن‌ها از بین رفته است.

منبع: gsmarena.com