با محبوب‌ترین بازی‌های موبایل ماه فوریه ۲۰۲۰ آشنا شوید

براساس داده‌هایی که شرکت SensorTower برای ماه فوریه ۲۰۲۰ منتشر کرده است، دو بازی «پابجی  موبایل» و «Peace Elite» شرکت تنسنت بیش از ۱۹۱ میلیون دلار در جهان فروش داشته‌اند که در مقایسه با همین تاریخ در سال گذشته ۵ برابر بیشتر بوده و همین باعث شده است این بازی در سر پرفروش‌ترین بازی‌های موبایل در جهان قرار گیرد.

از این مقدار درآمد ۷۱ درصد متعلق به بازار چین و ۷.۳ درصد بازار آمریکا است. در تصویر زیر می‌توانید فهرست کامل ۱۰ بازی محبوب جهان در ماه فوریه ۲۰۲۰ را ببینید.

با محبوب‌ترین بازی‌های موبایل ماه فوریه 2020 آشنا شوید 2 - با محبوب‌ترین بازی‌های موبایل ماه فوریه 2020 آشنا شوید - کنسول بازی, نقد و بررسی گوشی موبایل, بازی های موبایل, بازی

بازی «Honor of kings» و نسخه جهانی آن با ۱۲۱ میلیون درآمد رتبه دوم را در اختیار دارد. نسخه چینی ۹۲.۶ درصد این درآمد را به همراه آورده است و سهم فروش نسخه تایلندی آن یعنی «Garena Realm of Valor» ۳.۷ درصد است.

سه بازی برتر دیگر این فهرست عبارتند از «Monster Strike» شرکت Mixi، بازی «AFK Arena» شرکت Lilith و «Dokkan Battle» شرکت Bandai Namco.

در فوریه امسال، بسیاری از بازی‌های این فهرست اوج‌گیری داشتند از جمله «پابجی موبایل» و «Peace Elite»، «Coin Master» و «Rise of Kingdoms». از طرفی بازی‌هایی مانند «AFK Arena»، «GardenSpaces» و «Dokkan Battel» دومین ماه پرفروش خود را تجربه می‌کنند.

چندین عامل در بالا رفتن سطح فروش این بازی‌ها در این ماه تاثیر داشته است. به عنوان مثال بازی «AFK Arena» پس از عرضه در بازار چین در ماه ژانویه یک افزایش فروش قابل توجه را تجربه کرد.

«Peace Elite»، «Coin Master» و «GardenSpaces» توانستند به لطف فعالیت‌های درون بازی، گیم‌پلی جدید یا سرمایه‌گذاری در خریدها رشد ثابت درآمد خود را طی ماه‌های اخیر حفظ کنند.

از طرف دیگر، با شیوع بیماری کووید ۱۹ در سطح جهان، افراد بیشتری در خانه ماندگار شدند و درآمد صنعت بازی موبایل نیز تغییر می‌کند.

منبع: gizchina.com