خودروی برقی مزدا

مدتی پیش مزدا قول رونمایی از یک خودروی برقی را داده بود. این شرکت خودروسازی ژاپنی قصد دارد ماه آینده در نمایشگاه خودروی ژاپن از خودروی تمام الکتریکی‌اش رونمایی کند. این اقدام اولین قدم در مسیر تغییر استراتژی مزدا از خودروهای بنزینی به خودروهای الکتریکی است.

فعلاً اطلاعات زیادی از خودروی تمام الکتریکی مزدا که قرار است در توکیو به نمایش گذاشته شود ، در دسترس نیست. تنها چیزی که می‌دانیم آن است که این یک خودروی کاملاً جدید خواهد بود.

ماه گذشته مزدا یک خودروی تمام الکتریکی که شباهت زیادی به شاسی بلند CX-5 داشت را در نروژ آزمایش کرد. ممکن است این همان خودرویی باشد که مزدا برای ماه آینده در نظر داشته باشد.

این خودرو هیچ ارتباطی با پروژه مشترک تویوتا و مزدا برای ساخت خودروهای الکتریکی ندارد. خودروی برقی مزدا قرار است به‌صورت تمام الکتریکی و به‌صورت هیبریدی مورد در آمریکای شمالی عرضه خواهد شدد. این اولین خودروی تمام الکتریکی مزدا خواهد بود.

از پاییز امسال شرکت مزدا برنامه‌هایش برای ساخت خودروهای دوست دار محیط زیست را پیاده کند. این کار برای رسیدن به معیارهای سخت‌گیرانه انتشار گاز دی اکسید کربن طبق استانداردهای اروپا و کالیفرنیاست. به‌علاوه مزدا قصد دارد نهایتاً تا سال ۲۰۳۰ یا ۲۰۳۵ بیشتر خودروهایش را تمام الکتریکی یا هیبریدی کند.

منبع: engadget

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید