روکیدا
ارزهای دیجیتال

چرا دوران اوج bit coin هم‌زمان با اوج کم رغبتی مردم همراه شده؟

bit coin گوگل

در حالی که bit coin دوران اوج خود را باارزش بیشتر از ۱۰ هزار دلار سپری می‌کند، به نظر می‌رسد که مردم از هر زمان دیگر به بیت کوین بی‌علاقه‌تر هستند. با بررسی داده‌های گوگل و مقایسه آن در طی چند سال و چند ماه، می‌توان به‌راحتی فهمید که بیت کوین از نظر محبوبیت، حداقل در فضای مجازی، جایگاه زیاد خوبی ندارد. ولی چرا جست و جو در مورد بیت کوین به حداقل رسیده است؟

داده‌های گوگل ترندز (Google Trends) نشان می‌دهند که میزان جست و جوی عبارت «bit coin» از آوریل امسال تا کنون به حداقل رسیده است. این در حالی است که ارزش خود بیت کوین فعلاً در حال صعود است و این روزها از مرز ۱۰ هزار دلار هم گذشته است. این را مقایسه کنید باارزش ۴۱۰۰ دلاری بیت کوین در آوریل (اردیبهشت) همین امسال!

این تناقض یک بار دیگر عدم ثبات و نوسانات غیرقابل پیش بینی bit coin را نشان می‌دهد. از آوریل امسال قیمت بیت کوین باوجود نوسانات به‌طور کلی روند صعودی داشته است و از ۳۵۰۰ دلار به بیش از ۱۰ هزار دلار رسیده است.

حدود یک ماه است که قیمت بیت کوین حوالی ۱۰ هزار دلار شناور است. برخی از کارشناسان معتقدند که bit coin در حال طی یک روند صعودی است. چرخه دومی که مشابه آن در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد و طی آن این ارز دیجیتال حدود ۱۸ هزار دلار ارزش پیدا کرد. برخی دیگر هم نظر مخالف دارند و فکر می‌کنند قیمت بیت کوین به‌زودی فرو می‌نشیند و همه چیز به روال سابق چند ماه گذشته باز می‌گردد.

منبع: cointelegraph

مطالب مرتبط

یادگیری ماشین چیست؟ همه چیز درباره یادگیری ماشین

محمد آقاپور

آیا اتریوم وارد شبکه رمزارزهای چین می‌شود؟

محمد امین نعمتی

چطور می‌توان از شبکه لایتنینگ بیت کوین برای پیام‌رسانی خصوصی استفاده کرد؟

محمد امین نعمتی

مسافران ژاپن با ارز دیجیتال چه کارهایی می توانند انجام دهند؟

عباس رهامی

اوضاع پس از نصف شدن پاداش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چطور خواهد شد؟

عباس رهامی

جدیدترین گوشی بلاک‌چین اچ‌تی‌سی می‌تواند یک گره کامل بیت ‌کوین را اجرا کند

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟